vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Причини і профілактика інфаркту міокарда

Розвиток інфаркту міокарда, причини якого можуть мати різну природу, відбувається стрімко, часом в лічені хвилини. За цей час людині важливо швидко надати першу допомогу, щоб врятувати його життя. Однак у деяких випадках увагу слід приділити і профілактичних заходів, здатним не допустити розвитку страшної недуги.

Причины и профилактика инфаркта миокарда

Чому виникає інфаркт?

В більшості своїй причини інфаркту міокарда криються в захворюваннях серцево-судинної системи, які перейшли в хронічну форму. Люди, що страждають такими хворобами, перебувають у потенційної групи ризику і повинні стежити за своїм здоров’ям подвійно.

Інфаркт – це закупорка коронарної артерії, внаслідок чого відбувається порушення кровопостачання серця. Якщо ж порушено незначна ділянка серцевого м’яза і людині надана своєчасна допомога, його ще можна врятувати, однак на це у лікарів є не більше кількох хвилин. Надалі тканини просто почнуть відмирати.

Причини розвитку інфаркту криються в наступному:

  1. Тромб – згусток крові, що утворюється в кровоносній судині. Як правило, такі утворення видаляються хірургічним шляхом, проте багато пацієнтів зневажають цією процедурою, пускаючи хворобу на самоплив. Як наслідок – постійний ризик відриву тромбу і закупорки судини.
  2. Спазм коронарної артерії. Ця причина проявляє себе вкрай рідко і викликається специфічними факторами: хронічним вживанням наркотиків або їх передозуванням.
  3. Спадковий фактор. Інфаркт не є спадковим захворюванням, проте більшою мірою проявляється у тих, у чиїй родині подібні проблеми проявлялися у попередніх поколінь.
  4. Хронічні захворювання нирок. Як правило, у людей, що страждають серйозними нирковими захворюваннями, з часом виявляє себе і артеріальна гіпертензія. При цьому автоматично збільшується і вірогідність розвитку інфаркту, адже за весь час прогресування кількох хвороб на серці доводиться серйозне навантаження, що сприяє одночасному потовщення і розтягування серцевого м’яза.

Але якою б не була основна причина інфаркту, з них неодмінно слід боротися, адже навіть в найскладніших випадках є шанс порятунку, який часто виправдовує себе.

Як не допустити інфаркту

В першу чергу треба навчитися стежити за власним здоров’ям і систематично проходити обстеження. Його періодичність – раз на півроку-рік, в залежності від внутрішніх відчуттів людини. Однак проходити такий огляд неодмінно варто хоча б для того, щоб вчасно виявити можливі фактори ризику та прийняти відповідні заходи.

Наступне умова для збереження здоров’я – це ведення правильного способу життя, без шкідливих звичок і вживання шкідливих речовин. Почати виконувати це правило буде складно тільки в перші кілька днів. З часом людина настільки звикає до нового способу життя, що в 90% випадків вже не повертається до колишніх звичок.

Не останнє увагу потрібно приділити і занять спортом. Звичайно, постійно катувати себе нормативами олімпійського чемпіона не потрібно, це навряд чи зможе зміцнити здоров’я. А от відвідувати спортзал хоча б кілька разів на тиждень необхідно, оскільки організм не відчуватиме стресу від надмірних навантажень, а вірогідність розвитку інфаркту міокарда, причини якого можуть критися навіть у зайвій вазі, буде виключена.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code