vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Причини появи і лікування синусової аритмії у дитини

Синусова аритмія у дитини проявляється нерітмічностью серцевих скорочень, порушенням їх послідовності, сили і частоти. Захворювання виявляється за результатами ЕКГ і може з’явитися як в дитячому, так і в підлітковому віці. Синусова аритмія у дітей може мати різні ступені вираженості. При виявленні захворювання дитині потрібен нагляд у лікаря-спеціаліста.

Причины появления и лечение синусовой аритмии у ребенка

Причини появи і види захворювання

В залежності від причин виникнення розрізняють такі різновиди аритмії:

  1. Вроджене захворювання виникає внаслідок внутрішньоутробних порушень, що розвилися в результаті гіпоксії плода або недостатності поживних речовин, одержуваних від материнського організму.
  2. Спадковий вид захворювання обумовлений генетикою.
  3. Набута патологія може бути викликана психоемоційними навантаженнями і процесами гормональної перебудови організму, що росте.

Якщо синусова аритмія у дітей має дихальний характер, вона може бути зумовлена незрілістю дитячої нервової системи. У цьому випадку частота скорочень серця збільшується при вдиху і зменшується при видиху. Такі порушення можуть розвиватися у разі, якщо дитина народилася недоношеною, страждає зайвою вагою або рахіт, має енцефалопатію. Аритмія може утворитися в періоди прискореного розвитку (6-7 і 9-10 років). Подібна синусова аритмія у підлітків розвивається тоді, коли з-за швидкого зростання спостерігається відставання дозрівання нервової системи.

Аритмія, пов’язана з процесом дихання, може проходити без наслідків у міру розвитку вегетативної нервової системи дитини. В іншому випадку синусова аритмія може бути наслідком таких інфекцій, як ревматизм, а також хвороб судин, серця і щитовидної залози. Зміни ритму при такому захворюванні можуть бути як постійними, так і носити нападоподібний характер.

Лікування синусової аритмії

Ступінь тяжкості захворювання визначається за даними ЕКГ. Якщо аритмія помірна, то вона може не мати явних ознак. При вираженій синусовій аритмії у дитини можуть з’явитися такі симптоми:

  • занепокоєння;
  • задишка;
  • блідість покривів;
  • порушення сну і апетиту;
  • непритомність і запаморочення;
  • підвищена стомлюваність;
  • відчуття перебоїв у роботі серця.

Аритмія може стати причиною появи хвороб серця, тому дитині необхідно пройти діагностичне обстеження у лікаря-кардіолога.

Для діагностики лікар призначає такі інструментальні дослідження серця, як добове моніторування, УЗД, ЕКГ, а також необхідні види аналізів крові. Лікування дитині призначається індивідуально, виходячи з результатів обстеження. Застосовуються препарати, що збільшують (при тахікардії) або зменшують (при брадикардії) серцевий ритм, використовуються седативні засоби. Для зняття виявленого при обстеженні мерехтіння передсердь застосовується введення розчину хлориду кальцію. Проведення медикаментозної терапії запобігає розвитку тяжких патологій. Хірургічне лікування призначається при виявленні порушень, що вимагають оперативного втручання.

Якщо виявлено захворювання, то дитині необхідно зменшити фізичні навантаження, чергуючи активні заняття з відпочинком. Харчування, щоб зменшити навантаження на серце, треба зробити дробовим. Важливе значення для здоров’я дитини має повноцінний сон як вночі, так і під час денного відпочинку. Своєчасне виявлення синусової аритмії і дозволить провести необхідне лікування і зберегти дитяче здоров’я.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code