vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Причини набряків при серцевій недостатності

Набряки при серцевій недостатності (СН) – неминуча складова захворювання серця. Вони відбуваються з-за накопичення в організмі позаклітинної рідини і натрію.

Причины отеков при сердечной недостаточности

Місця локалізації рідини залежать від характеру і причин порушень роботи серця. Наприклад, при недостатності правого шлуночка серця спостерігається затримка солей в організмі, що супроводжується набряками ніг. А з-за недостатності лівого шлуночка виникає набряк легенів. На перших порах (до 5 л рідини) захворювання може проходити зовсім непомітно. Як правило, зайва рідина спочатку накопичується в ногах, далі опухлість спостерігається в попереку, черевної порожнини, статевих органах.

Особливості набряклості при СН

Набряки при СН поділяють на три види:

  1. Гипопротеинемические. Утворюються на місцях з великим відсотком в’ялою сполучної тканини (наприклад, на обличчі), стають особливо помітними після сну. Такі набряки супроводжуються зменшенням вмісту білків у плазмі крові.
  2. Гідростатичні. Обумовлені підвищенням капілярного тиску. Є найпоширенішим симптомом СН.
  3. Мембраногенні. Виникають із-за попадання білка плазми крові у міжклітинний простір.

Найчастіше СН розвивається як наслідок запущених захворювань серцево-судинної системи. Якщо перекачати необхідний об’єм крові не представляється можливим, органи і тканини недоотримують кисень і поживні елементи, що може привести до застою крові у венозному руслі. Саме це стає причиною набряків, які нарівні з задишкою є головними симптомами СН. Схема на рис. 1 ілюструє процес скупчення рідини.

Набряки при СН відрізняються від інших наступними особливостями:

  • розпочавшись на ногах, набряклості переходять на інші частини тіла;
  • набряк щільний на дотик;
  • при натисканні на опухлу область утворюється ямка, яка зникає через пару секунд;
  • набряк живота (асцит) викликає болі в печінці.

Причини скупчення рідини

Оскільки рідина в організмі накопичується через серцевої недостатності, при діагностиці важливо з’ясувати, що саме стало причиною порушення роботи серця. Найпоширеніші захворювання, які призводять до цієї проблеми:

  1. Артеріальна гіпертензія. Це постійне підвищений артеріальний тиск протягом тривалого часу. Головною причиною виникнення цього поширеного захворювання є спадкова схильність.
  2. Ішемічна хвороба. До цього захворювання призводить недостатня кількість кисню, що надходить до серця, з-за чого починається набряк легень, який супроводжується болем у грудях і задишкою. Але оскільки ці симптоми слабко виражені, ішемічну хворобу не завжди вдається вчасно діагностувати.
  3. Порок серця. Це захворювання пов’язане із змінами в будові серцевого м’яза, що стає причиною порушення кровообігу. При вродженій ваді серця симптоми починають проявлятися тільки до третього року життя.

Виведення рідини з організму

На перших порах розвитку захворювання з набряками допомагають справлятися ванночки. Для приготування лікувального складу знадобляться морська сіль, листя берези, шавлія, м’ята і ромашка. Після того як готовий відвар настоїться і трохи охолоне, його наливають в таз, в який опускають ноги на 20-30 хвилин.

Іноді лікування проводять за допомогою сечогінних засобів, як аптечних, так і народних. Тут варто не переборщити з дозою таких препаратів, а перед їх застосуванням пройти консультацію у лікаря. В якості сечогінних засобів можна використовувати чай з калини і брусниці. Під час боротьби із зайвою рідиною теж слід скоротити споживання солі та води.

Важливо пам’ятати, що набряки – лише симптоми захворювання. Тому для того, щоб позбутися від них, потрібно пройти діагностику і вилікувати причину їх виникнення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code