vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Причини і лікування серцево легеневої недостатності

Серцево-легенева недостатність – захворювання, яке включає в себе зниження функції скорочення м’яза серця і забезпечення судин дихальної системи належним кількістю кисню. Ця хвороба проявляється в різній формі (гостра, хронічна), що загрожує зниженням імунітету і ослабленням здоров’я людини, що страждає цим недугою. Легенево-серцева недостатність часто може приймати хронічну форму.

Причины и лечение сердечно легочной недостаточности

Причини ослаблення серця

При існуванні різного роду патологій серцем приймається велика кількість крові, з-за цього воно послаблюється, надалі йому важко перекачувати кров по організму. Може викликати ослаблення великий тиск в судинах. Необхідно знати, що причиною розвитку такої недуги можуть бути як окремі, так і комплексні порушення роботи серцевої системи.

До основних причин можна віднести наступні:

 • серцева астма, набряк легенів;
 • васкуліти легенів;
 • емфізема і тромбоемболія;
 • бронхіальна астма;
 • стеноз артерій в області легенів.

Ця недуга може розвинутися, якщо була деформована грудна клітка або внаслідок звичайного сколіозу.

Основні симптоми

При розвитку хвороби існують симптоми, за якими і визначається недуга:

 1. З’являється задишка, коли хвороба тільки починається. У більшості випадків поява задишки супроводжується будь-якого роду фізичними навантаженнями.
 2. Можливо, посиніння кінчиків пальців і губ. Дане явище пояснюється відсутністю належної кількості кисню в крові артерій. Може змінюватися колір шкіри на попелясто-сірий.
 3. Після того як був ціаноз, організм починає посилено виробляти еритроцити та гемоглобін. Тому при здачі аналізів результатом може бути збільшена кількість.
 4. Якщо відчувається біль у правому підребер’ї, це може бути симптомом хвороби, що можна пояснити тим, що правий відділ серця ослаблений або вражений.
 5. Різке зниження артеріального тиску – сигнал про можливу хворобу.

Час від часу можуть турбувати різка слабкість, головний біль, помутніння в очах. Але є ймовірність, що дані симптоми будуть вказувати на наявність іншої недуги.

Методи діагностики

Для визначення серцевої недостатності, щоб виписати пацієнту необхідне лікування, потрібно провести дослідження. Визначається захворювання при використанні деяких спеціальних медичних приладів.

 1. Дослідження серця методом ехокардіографії. Метод ехокардіографії – діагностування серцевих відділів, клапана, дослідження міокарда на скорочення, швидкість циркуляції і об’єм крові, яка надходить у передсердя, потім у серцеві шлуночки, а потім в аорту і легеневу артерію, ультразвуковим методом.
 2. Дослідження методом електричного поля. Діагностика електричним полем називається електрокардіографією. Даний метод дозволяє визначити електричні поля, які генеруються в результаті роботи серця. Збої в роботі серця, неправильний ритм, ішемічна та гіпертонічна хвороби добре відстежуються звичайної кардиограммой. У деяких випадках може бути використана тривала діагностика з застосуванням ЕКГ, це може бути Холтерівський моніторинг, обстеження із застосуванням навантаження – велоергометрія. Збій ритмів серця найчастіше є причиною розвитку серцево-легеневої недостатності.
 3. Метод электрокимографии. Використовуючи даний метод, виявляють зміни в серцево-судинній системі, можна виявити і порушення серцевих рухів.
 4. Використання катетерів серцевих порожнин. Для визначення кров’яного тиску правих серцевих порожнин і артерій легенів, а також виявлення захворювання застосовують катетери в серцевих порожнинах.

Лікування передбачає терапію легенів або серця. Сучасна медицина може лікувати серцево-легеневу недостатність наступними способами:

 • з використанням препаратів, що сприяють виділенню рідини;
 • застосовуючи серцеві глікозиди;
 • бета-блокатори;
 • вдаючись до хірургічного втручання;
 • кровопускання;
 • методи народної медицини.

Препарати, які виводять рідини

Призначати терапію з використанням препаратів, які виводять рідини, необхідно для звільнення організму від зайвої і часом шкідливої рідини, що накопичилася через зменшення кількості скорочень. Дієвим ліками може бути гідрохлортіазид. Він наводить рівень тиску в норму і сприяє виведенню небажаних рідких речовин.

Більш сильними властивостями володіє препарат фуросемід. Його потрібно приймати вранці на порожній шлунок і стежити за водним і сольовим балансом організму, оскільки разом з рідиною з організму йдуть і важливі елементи. Препарат діє протягом 6 годин. Його дозволяється приймати навіть при ослабленій роботі нирок. Він добре справляється з виведенням набряклості і зайвої рідини. Ще один препарат, який допоможе вивести з організму рідину і позбавить від набряклості, це етакринова кислота.

Використання бета-блокаторів у лікуванні недуги допомагає поліпшити працездатність лівого шлуночка серця, призводить кровообіг в порядок, сприяє зняттю набряклості.

Найбільш ефективні препарати такого типу – пропранолол і тимолол. Препарат має адреноселективные властивості і допомагає усунути більшість симптомів недостатності. Препарат метопрололом відноситься до класу ефективних. Він має кардиоселективностью і може позбавити від більшості симптомів недуги.

Кардинальні заходи застосовуються при переході хвороби в запущену стадію. В більшості випадків використовується передсердна септостомия, тромбэндартерэктомия або пересадка органів.

Передсердна септостомия потрібно для зменшення тиску у правому передсерді і артерії легенів. Тромбэндартерэктомия використовується для видалення тромбів з легких. Пересадка органу може бути до речі, коли лікування не приносить належних результатів.

Що стосується кровопускання, то ця процедура полягає в тому, що із загального потоку видаляється певна кількість крові. З людського організму можна випустити до 400 мл крові. Після даного методу пацієнт відчуває зниження тиску, йде зайва рідина, зникають набряки.

Найефективнішим глікозидом, який можна придбати на території РФ, можна назвати дигоксин. Глікозиди – це позитивні інотропні речовини, що сприяють поліпшенню стану серцево-легеневої недостатності.

Глікозиди п’ються виключно малими дозами, перед їх застосуванням необхідно отримати консультацію лікаря. Якщо використовувати глікозиди, звертатися за лікарською допомогою доведеться набагато рідше.

Народні рецепти

Починати терапію з допомогою рецептів нетрадиційної медицини дозволяється тільки тоді, коли була отримана консультація фахівця, оскільки ця недуга має свої небезпеки.

Вона приводить в порядок кровообіг, знижує больові відчуття, відводить зайву рідину з організму. З полину робиться відвар і приймається перед їжею.

Іншим хорошим засобом є кропив’яний відвар. З нього робляться ванночки для рук. Процедура займає не більше 10 хвилин в день.

Ефективним засобом, яке здатне врятувати людину від хвороби, є сік гарбуза. Важливо знати, що лікування тільки народними рецептами при діагностуванні серцево-легеневої недостатності буде мало. Але не всі ліки дозволяється використовувати разом з рослинними компонентами, оскільки є варіант посилення побічних дій ліків при поєднанні їх з травами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code