vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Причини і лікування миготливої аритмії серця

Причини миготливої аритмії серця криються в різних порушеннях роботи цього органу, що виникають при різних хворобах. Відомо, що основні ознаки миготливої аритмії – це різні вроджені вади у клапанах серця людини і поява фібриляції у хворого в літньому віці. Частота прояву хвороби становить до 1/3 всіх випадків серцевих недуг.

Причины и лечение мерцательной аритмии сердца

Ризик виникнення захворювання збільшується з віком хворого. Виникає фібриляція, яка може бути віднесена до прискореної аритмії і протікає при частковому скороченні волокон м’язів разом з порушенням загального ритму серцебиття.

Типи і форми захворювання та їх класифікація

Порушення в роботі передсердь можна визначити за різними ознаками. Миготливу аритмію можна поділити на 2 типи – пароксизмальну та персистируючу генеральні форми.

Перший вид хвороби діагностується при початкових нападах прискореної аритмії. Звичайна тривалість циклу порушення роботи передсердь становить 24 години, але в деяких випадках може тривати до 5 діб. Зниження рівня калію в кровоносній системі (гіпокаліємія) призводить до виникнення пароксизмального типу миготливої аритмії серця.

Персистуючий вид хвороби характеризується періодичними нападами, які можуть тривати до 1 тижня. Їх тривалість залежить від своєчасності надання лікарської допомоги хворому. При швидкій допомозі такі кризи вдається усунути за 5-6 годин.

Постійне, хаотичне порушення роботи серцевого м’яза можливо при хронічній формі хвороби. Миготлива аритмія ділиться на нормосистолічну, яка проявляється при нормальному серцебитті у вигляді збою ритму, і на брадисистолічну (уповільнення ударів), а також тахісистолічну (прискорене серцебиття).

Існує два види миготливої аритмії – фібриляція і так зване тріпотіння серця. При мерехтінні передсердь порушений процес подачі імпульсів до шлуночків серцевого м’яза, так як при цій патології частково скорочуються передсердя. Це заважає крові нормально циркулювати в організмі.

Тріпотіння передсердь протікають при різко збільшеною швидкістю, яка досягає 380-390 скорочень за 60 секунд. Тому органи піддаються збільшеної навантаженні, а кров виходить у великих кількостях і не може бути вчасно перероблена шлуночками, що викликає недостатність в кровоносній системі.

Основна симптоматика при появі миготливої аритмії

Прояви фібриляції залежать від форми недуги і типи патологічних змін. Вони дуже сильно прив’язані до індивідуальних особливостей організму хворого і залежать від загального стану серцево-клапанної системи та організму людини в цілому. Особливо яскраво виражені симптоми хвороби при мерцанні з прискореним биттям серця. Ознаки такого ураження наступні:

 1. Напади болю в області серця.
 2. Яскраво виражена слабкість м’язів.
 3. Рясне виділення поту.
 4. У хворого частішає сечовипускання.
 5. Людину кидає у паніку, його турбує незрозумілий страх.
 6. У пацієнта часті непритомність і запаморочення, можливе тремтіння.

При діагностичному обстеженні у хворих виявляється недолік або майже повна втрата пульсу. Спочатку хвороба проявляє себе у вигляді нападів, які або відбуваються зрідка, або носять постійний характер. У рідкісних випадках можлива поява хронічної миготливої аритмії, яка проходить майже без симптомів. При цьому пацієнти при обстеженні у лікаря ні на що не скаржаться. Це утруднює діагностику хвороби.

Миготлива аритмія: причини виникнення

Хаотична діяльність шлуночків часто виникає на тлі різних захворювань серця. Якщо пацієнт молодий, то можливою причиною хвороби може послужити вроджений порок клапанів, а у людей у віці фібриляція передсердь з’являється через патологічні зміни, серед яких виділяються такі причини:

 1. Розвиток інфаркту міокарда.
 2. Серцева недостатність, яка придбала хронічний характер.
 3. Ішемія серцевого м’яза.
 4. Поява симптомів кардіосклерозу.
 5. Досить часте підвищення тиску.
 6. Ознаки ревматизму серцевих тканин.
 7. Міокардит.

Є і некардіологічні причини виникнення миготливої аритмії:

 1. Хвороби, що вражають щитовидну залозу.
 2. Отруєння лікарськими препаратами, наркотиками або алкоголем.
 3. Різні нервові стреси.
 4. Гіпокаліємія через застосування надмірної кількості сечогінних засобів або при харчовому отруєнні.
 5. Порушення балансу електролітів в організмі.

Ускладнення, які таїть у собі фібриляція, це можливість появи тромбів і яскраво виражена серцева недостатність. Вони можуть викликати ішемічний інсульт і призвести до зупинки роботи серцевого м’яза. Це може призвести до летального результату. Миготлива аритмія велику небезпеку представляє для осіб, які вже перенесли тромбоемболію, або людей, що мають високий тиск, цукровий діабет.

Ще одне ускладнення при цьому захворюванні – розвивається на тлі вад серця і шлуночків серцева недостатність. Іноді миготлива аритмія переходить у фібриляцію і може настати аритмогенний шок, все це пов’язане з можливістю летального результату.

Профілактичні заходи і методи лікування хвороби

Для того, щоб не дати розвинутися зворобі, лікарі рекомендують застосувати спеціальний режим. При ньому виключаються будь-які фізичні навантаження, заборонено вживати спиртні напої, призначаються медикаментозні засоби. В їжу треба вживати їжу, яка містить багато калію і магнію.

Для швидкого зняття фібриляції використовується препарат «Панангін» або сульфати магнію.

Для відновлення серцевих ритмів застосовують антиаритмічні ліки, які підбираються індивідуально для кожного хворого.

Якщо у людини діагностована хронічна фібриляція передсердь, то зазвичай рекомендується приймати адреноблокатори, які можуть запобігти подальший розвиток недуги. Якщо порушення з’явилися через ураження щитовидної залози, різке підвищення тиску або розвитку серцевої недостатності, то застосовується комбінована терапія. Вона усуває на першому етапі основне джерело ураження, а потім знімає симптоми миготливої аритмії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code