vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Причини і лікування аневризми аорти

Спочатку термін “аневризма, аневризма аорти” мав на увазі під собою два стани: значне розширення аорти (власне аневризма) та розшарування, оскільки до недавнього часу вважалося, що ці захворювання не існують одне без іншого. Але після проведених досліджень стало відомо, що розшаровуватися аорта може і без наявності аневризми. Однак сама аневризма в основному викликає розшарування.

Причины и лечение расслаивающей аневризмы аорты

Аневризма являє собою значне розширення стінок посудини, яке може формуватися протягом значного часу (іноді навіть декількох років). В основному розвинулася аневризма ніяк про себе не заявляє, у пацієнтів вона виявляється випадково в процесі дослідження ультразвуком.

Расслаивающаяся аневризма аорти: причини і ознаки

Аорта – це посудина, який бере свій початок від серця, проходить по довжині грудного, черевного відділу і розгалужується в районі тазових кісток. Її розшарування може статися на будь-якому з ділянок, саме з-за цього симптоматика і загальна діагностика хвороби безпосередньо залежать від розташування.

Розшарування аорти виникає після того, як трапляється надрив судини, через який під достатньо високим тиском тече кров, внаслідок цього стінки судини починають поділятися на шари. На цій ділянці стінка аорти стає надзвичайно тонкою, з’являється ризик повного розриву судини, що спричинить за собою сильне кровотеча, часто призводить до летального результату. Бувають випадки, що навіть якщо розрив судини відбувається буквально на очах хірургів, врятувати людину не вдалося.

Одним з наслідків поділу стінки судини на верстви може стати прогресуюче розшарування від ділянки виникнення вниз, трапляється навіть від серця до ніг. Подібне ускладнення може призвести до того, що деякі внутрішні органи будуть позбавлені достатнього кровопостачання. В такому випадку смерть може наступити навіть без масивного кровотечі після розриву.

Симптоми, якими супроводжується розшаровує аневризма аорти

Левова частка випадків розшаровуючої аневризми аорти розвивається поступово, тому ще можна провести діагностику і за допомогою медичного втручання уникнути важких і небезпечних для життя наслідків. Першим і основним симптомом цього захворювання є сильна біль у грудях (в разі проблем з грудної частини аорти) або в животі (при проблемі з черевним посудиною). Така біль часто віддає в спину, погано знімається навіть за допомогою сильнодіючих наркотичних знеболювальних. Оскільки довгий час таку витерпіти біль практично неможливо, хворого зазвичай транспортують у медичну установу.

З-за того, що біль носить невизначений характер і саме захворювання є досить рідкісним, навіть у лікарні підозрюють розшарування далеко не в першу чергу, першими версіями в такому випадку зазвичай стає інфаркт міокарда або хірургічні патології.

У випадку з розшаруванням аорти в черевному відділі його діагностика проводиться легше, оскільки черевної посудину повністю доступний для ультразвукового дослідження (виключаються тільки люди зі значним ожирінням). Іноді, якщо черевна аорта має великий розмір, що вона розшаровується, можна відчути навіть при звичайній пальпації живота.

Розшарування аорти в грудному відділі діагностується набагато складніше. Дуже часто навіть після проведеного дослідження за допомогою ЕКГ та ультразвуку які-небудь зміни судини просто не відображаються, особливо якщо аневризма виникла нижче висхідного відділу аорти. Підтвердити або спростувати точний діагноз часто можна після проведення магнітно-резонансної томографії з контрастом. Часто для того, щоб обстежити грудну аорту, використовують внутрисосудистую ангіографію, але таке дослідження може бути небезпечним, оскільки ризик розриву истонченной стінки судини набагато підвищується.

Способи лікування аневризми расслаивающаяся

При гострому перебігу хвороби основне лікування включає в себе швидке зниження артеріального тиску до максимально можливого мінімуму (ідеальний варіант – до 90/60), такі маніпуляції допоможуть уповільнити або навіть зупинити подальше розшарування судини. Крім того, необхідно купірувати біль, щоб дещо стабілізувати стан. Після цих заходів у більшості випадків хворому необхідна термінова складна хірургічна операція.

Іноді, коли лікування медикаментами призупиняє прогресування захворювання і інших ускладнень не спостерігається, операції можна якщо не уникнути, то відкласти на більш пізній термін. У цьому випадку подальша терапія повинна бути спрямована на постійне максимальне зниження артеріального тиску, але не можна допускати його падіння нижче 90/60 мм рт.ст. оскільки надмірно низький тиск знижує активність людського організму, що може призвести до утрудненого кровопостачання внутрішніх органів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code