vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Причини і лікування алергії при вагітності

Алергія при вагітності – досить гостра проблема, що зустрічається в умовах сучасної цивілізації дуже і дуже часто. І вона вимагає до себе підвищеної уваги, адже питання стосується здоров’я не тільки майбутньої мами, але і життя зароджується чоловічка.

Причины и лечение аллергии при беременности

Як не прикро усвідомлювати, але згідно з отриманими даними Всесвітньої Організації охорони здоров’я алергія – це хвороба XXI століття. А ось що стосується статистичних даних щодо вагітних жінок, то показники показують, що від цієї недуги страждають близько 35% вагітних. У містах і селищах, в яких екологія залишає бажати кращого, цифра майже подвоюється і становить приблизно 50%.

Алергія і майбутній малюк

Багатьох жінок турбує питання: чи шкідлива алергія для їхніх майбутніх дітей, і яким лікування варто віддати перевагу, щоб не завдати шкоди їх ще не народженим малюкам.

Слід зазначити, що на плід та на його повноцінний розвиток алергія практично не впливає. Адже існуючий плацентарний бар’єр надійно захищає його від усіх негативних факторів. А ось загальний стан здоров’я вагітної жінки може істотно погіршитися.

Проте є деякі різновиди алергічних реакцій, здатні все-таки певним чином вплинути на малюка. Наприклад, наслідком бронхіальної астми може стати гіпоксія плоду.

Причини прояви алергії у вагітних жінок

Дуже часто причиною виникнення алергічних реакцій у вагітних є різка перебудова всього організму, включаючи і суттєва зміна гормонального фону.

А ось деякі жінки, які вже страждають від алергії, навіть і не вирішуються на вагітність, побоюючись всіх можливих наслідків для майбутнього дитини. Звичайно, алергія при вагітності зовсім не бажана, але багато лікарі в один голос стверджують, що вагітність деяким чином може навіть посприяти полегшення стану при алергії.

Пояснення даному факту дуже просте: під час вагітності в жіночому організмі дуже активно синтезується гормон кортизол. Він виробляється в активному ритмі для того, щоб малюк розвивався правильно. Цей гормон сприяє тому, щоб якось знизити всі прояви алергічної реакції.

Алергія проявляється, але вже в більш легкій формі. Зафіксовані навіть такі випадки, коли у вагітних повністю зникала сезонна лихоманка або бронхіальна астма. Таке відбувається лише на період вагітності, а от після пологів синтез кортизолу нормалізується, і хвороба знову заявляє про себе. Однак є і такі випадки, коли хвороба під час вагітності загострюється.

Типи алергії при вагітності

Варто зазначити 4 типу алергії під час вагітності.

  1. Алергічна реакція виникла внаслідок настання вагітності – слід відразу ж проконсультуватися з алергологами.
  2. Вагітність ніяк не впливає на алергію – і в подібному випадку обов’язкова консультація алерголога, який дасть всілякі рекомендації та поради щодо вживання необхідних лікарських препаратів.
  3. Симптоми алергії погіршилися внаслідок настання вагітності – дані випадки виникають досить рідко, але вимагають термінового звернення в лікарню, щоб уникнути погіршення стану жінки.
  4. Симптоматика алергії поліпшилася внаслідок настання вагітності.

Симптоматика алергічних реакцій

Яка ж спостерігається симптоматика алергії у жінки, що знаходиться в цікавому положенні?

Практично половина жінок на ранніх термінах вагітності стикаються з такими симптомами, як гострий риніт або алергічний риніт. У подібному стані жінка страждає від постійної закладеності носа, чхання та сильного нежитю. Схожі алергійні прояви можуть виникнути внаслідок контакту з домашніми тваринами або в період цвітіння квітів.

Ще однією з ознак алергічної реакції у вагітних жінок на ранніх термінах, як і у звичайних людей, які страждають таким захворюванням, є висипання на шкірі. Це може бути кропив’янка або дерматит. Однак важливий факт, що такі ознаки можуть спостерігатися у жінок, у яких перша вагітність.

У невеликої кількості жінок алергія може проявитися у вигляді бронхіальної астми. Ця ознака вважається одним з найбільш серйозних і найнебезпечніших. Якщо у жінки спостерігалася ця хвороба до вагітності, то про це варто відразу ж повідомити в обов’язковому порядку лікаря, так як ситуація може істотно ускладнитися на 24-36 тижні вагітності. А от перед самими пологами стан значно поліпшується.

Сезонна алергія під час вагітності

Отже, давайте розглянемо більш детально один з найбільш часто зустрічаються видів алергії при вагітності, а також приділимо особливу увагу методам профілактики. Це сезонна алергія.

Даний вид алергії при вагітності вимагає ретельного спостереження лікаря. Якщо до настання зачаття жінка мала неприємність зіткнутися з такою неприємністю, то ймовірність того, що при попаданні в її організм алергену виникає алергічна реакція, практично стовідсоткова. Розрадою в даному випадку служить той факт, що жінка знає, на який алерген у неї виникає алергія, тому можна запобігти можливі наслідки.

Приміром, якщо це алергія на пилок якої-небудь рослини, то в даному випадку слід не тільки приймати всі необхідні і прописані лікарем антигістамінні препарати, але й захистити себе від контакту з основним алергеном. Не варто відвідувати такі місця, як парки, сади. Варто обмежити себе від поїздок за місто або на дачу. Непогано було б дотримуватися і правил особистої гігієни. Сюди входить обов’язкове промивання носа і очей. Варто також частіше проводити в будинку вологе прибирання.

Алергія при вагітності і її лікування

Лікування алергії при вагітності не таке вже й просте. Адже не всі антигістамінні препарати припустимі в цей період. Таке складне захворювання при вагітності слід лікувати під суворим наглядом алерголога та гінеколога. А полегшити симптоматику перебігу алергії здатні наступні вітаміни:

  • вітамін С – мінімізує напади та зменшує ризик виникнення анафілактичних реакцій;
  • вітамін В5 – допоможе впоратися з ринітом;
  • вітамін В12 – цей антигістамін допоможе поліпшити стан хворого при дерматиті, бронхіальній астмі.

Навіть враховуючи позитивний вплив вітамінів на організм вагітної жінки, все одно слід перед їх прийняттям обов’язково нанести візит до лікаря і прислухатися до його порад і рекомендацій.

Підводячи підсумок вищесказаному, хотілося б виділити кілька важливих порад, які слід врахувати всім вагітним, які зіткнулися з алергією:

  1. Не вдаватися ні в якому разі до самостійного лікування.
  2. Не припиняти лікування без відповідних вказівок лікарів, адже від цього залежить здоров’я і життя майбутнього малюка.
  3. Слід якомога менше вживати лікарських препаратів, але якщо без них ніяк, то за рекомендаціями лікарів варто підібрати більш ефективний засіб.

Будьте здорові і не хворійте!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code