vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Препарати, які призначаються при лікуванні атеросклерозу

Якщо потрібне лікування, атеросклероз, препарати при якому обов’язково призначаються, повинен бути діагностований.

Препараты, назначаемые при лечении атеросклероза

Атеросклероз – захворювання, яке впливає на великі судини. Він виникає через неправильне харчування, постійного стресу, малорухомості. Як же з’являється атеросклероз? В стінці судини відкладається холестерин, що призводить до виникнення атеросклеротичної бляшки. У підсумку кровотік судин буде знижений. З часом це захворювання переходить в хронічну стадію і в більшості випадків призводить до передчасної смерті.

Причини і симптоми атеросклерозу

Причини розвитку такого захворювання в більшості випадків можна видалити. До таких причин можна віднести вік і спадковість. Інші ж причини можна вилікувати за допомогою лікарських препаратів. Це можуть бути порушення обміну речовин, недостатня фізична активність, цукровий діабет, переїдання. Симптоми атеросклерозу можуть бути у кожної людини свої. Вони будуть повністю залежати від того, в якій частині тіла найбільш пошкоджені артерії.

Це може бути ураження серцевих, мозкових та ниркових артерій. Якщо у пацієнта є стенокардія та був інфаркт, значить, у нього можуть бути вражені серцеві судини. Також відомо багато випадків, коли важка форма атеросклерозу може протікати у людини без яких-небудь симптомів. Але в більшості випадків людина починає відчувати неприємні болі в області грудей, які віддаються в обидві руки, шию, спину і верхню частину живота. Така пекуча біль може продовжуватися тривалий час, то посилюючись, то слабшаючи.

Якщо у людини пошкоджені ниркові судини, то у хворого почнеться гіпертонія у важкій формі. При атеросклерозі судин головного мозку різко знижується розумова працездатність, можуть з’явитися провали в пам’яті, швидка стомлюваність. З часом у деяких людей з’являються запаморочення, поганий сон, людина стає метушливим. При ускладненні такого захворювання у хворого може бути інсульт.

Діагностика захворювання

Ось список ознак, за якими фахівець визначить наявність атеросклерозу:

 1. Слабкий, практично непрощупываемый пульс.
 2. Знижений артеріальний тиск.
 3. Шуми в області артерій, які будуть прослуховуватись за допомогою стетоскопа.
 4. Є у людини атеросклероз чи ні, можна визначити по загоєнню ран. У тому місці, де кровотік буде обмежений бляшками, рана буде погано гоїтися і кровоточити.

В залежності від того, якими будуть результати медичного обстеження, лікар призначить вам пройти кілька діагностичних тестів:

 1. Здати аналіз крові на рівень холестерину і цукру в крові. Підвищений рівень говорить про те, що у пацієнта є ризик захворіти на атеросклероз. Не забувайте, що такі аналізи потрібно здавати на голодний шлунок.
 2. Електрокардіограма (ЕКГ). Апарат зможе виявити порушення в роботі серця.
 3. Пройти обстеження на кардиовизоре.
 4. Ультразвукова доплерографія. Ця процедура робиться за допомогою спеціального приладу. Їм лікар буде вимірювати ваш тиск у різних частинах тіла.
 5. УЗД, томографія і т. д.
 6. За потреби фахівець може призначити вам будь-який необхідний тест.

Лікування атеросклерозу медикаментозними препаратами

Які препарати для лікування атеросклерозу рекомендують лікарі? Якщо ефект від немедикаментозної терапії недостатній, то фахівець призначить медикаментозне лікування хворому. Якщо у пацієнта рівень холестерину в крові підвищений, а також є перебої в ліпідному обміні, то лікування з самого початку буде проводитися паралельно немедикаментозної терапії. Якщо ж у хворого рівень холестерину підвищений незначно і ознаки ішемічної хвороби серця відсутні, то фахівець може прописати пацієнту спочатку лікування немедикаментозної терапії.

Для того щоб вилікувати атеросклероз, лікар прописує ліки, які знизять рівень холестерину в крові. Це можуть бути таблетки, наприклад, холестирамін, колестипол.

Також призначаються нікотинова кислота і фібрати. Діють всі ці лікарські препарати по-різному. Одні препарати адсорбирут у кишечнику жовчні кислоти і допомагають організму вивести весь зайвий холестерин.

Препарати нікотинової кислоти і фібрати допоможуть знизити синтез холестерину в організмі. Варто врахувати, що всі ліки мають свої побічні дії. Саме ефективні ліки від атеросклерозу – це антибіотики з класу статинів.

Зараз існують синтетичні статини. Статини пригнічують синтез холестерину в організмі на ранньому етапі його освіти.

Існують три види статинів: природні, статини, одержані в результаті ферментації грибків (ловастатин, правастатин), і повністю синтетичні (флувастатин, аторвастатин).

Використовувати такі ліки можна при складних формах атеросклерозу і при всіх формах ішемічної хвороби серця. Прийняття статинів фахівець може призначати хворому до операції і після неї. Рекомендовану дозу призначає лікар, враховуючи при цьому показники холестерину і ліпідного обміну. У деяких випадках статини потрібно прописувати з обережністю. До таких випадків можна віднести захворювання печінки або зловживання алкоголем.

Фахівці рекомендують проводити лікування статинами постійно, тому що атеросклероз – це патологічний процес, який розвивається в результаті багаторічного впливу підвищеного рівня ліпідів, холестерину на артеріальну стінку. Для того, щоб хвороба не перейшла в хронічну форму, лікар може призначити вам приймати ліки протягом тривалого часу.

Лікарські препарати призначає лікар, враховуючи при цьому особливості і характер даного захворювання.

Крім застосування різних лікарських препаратів, необхідно буде змінити свій спосіб життя:

 1. Потрібно кинути палити.
 2. Займатися кожен день фізичними вправами. Такі заняття допоможуть вашому організму поліпшити кровообіг.
 3. Є тільки здорову їжу. Їжа повинна бути з низьким рівнем жирів, холестерину і солі. Таке харчування допоможе вам зменшити вагу і знизити артеріальний тиск.
 4. Підтримуйте свою вагу в нормальному стані.
 5. Намагайтеся уникати стресових ситуацій.
 6. Робіть регулярний моніторинг роботи серця.

Потрібно пам’ятати, що дбайливе ставлення до свого здоров’я допоможе вам прожити довге і щасливе життя.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code