vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Потрібно робити УЗД на 5 тижні вагітності?

УЗД на 5 тижні вагітності не є плановим обстеженням. Тому при прийнятті рішення про його проведення необхідно знати, в яких ситуаціях його рекомендують лікарі і яку користь може принести дане обстеження. Нижче дано рекомендації з підготовки до УЗД на ранніх термінах.

Нужно ли делать УЗИ на 5 неделе беременности?

Ознаки вагітності на 5 тижні виношування

Приводом для того, щоб зробити УЗД на терміні 5 тижнів, можуть послужити затримка менструації і позитивний тест на вагітність.

Якщо вагітність настала, можуть проявлятися й інші її ознаки:

 • нудота вранці;
 • млявість і втома;
 • відчуття, що «тягне» живіт;
 • збільшення грудей і підвищення її чутливості;
 • різкі перепади настрою.

У будь-якому випадку термін у 5 акушерських тижнів (тобто 5 тижнів від першого дня останньої менструації, а не від зачаття) ще дуже невеликий, тому абсолютно нормально як наявність всіх перерахованих вище ознак, так і повна їх відсутність. Все залежить від індивідуальних особливостей організму жінки.

Однак на 5 тижні досить часто аптечні тести не показують наявність вагітності, так як рівень хоріонічного гонадотропіну – гормону, що служить маркером вагітності, в цей період ще досить низький. Важливо пам’ятати, що місячні можуть наступити вже під час вагітності і в рідкісних випадках можуть тривати аж до 16 тижня виношування. Це може статися внаслідок збою гормонального фону у вагітної, так як місячні при вагітності припиняються у зв’язку з виробленням гормону прогестерону, що виконує захисну функцію для плоду. Крім того, за місячні можуть бути прийняті на 5 акушерської тижні вагітності патологічні процеси в організмі.

Якщо тест на вагітність дає позитивний результат, а місячні приходять вчасно, необхідно терміново звернутися до фахівця, так як існує загроза викидня.

Перед тим як записуватися на УЗД в зв’язку з затримкою місячних, нудотою вранці та іншими симптомами при відсутності позитивного домашнього тесту на вагітність, варто спочатку здати кров на хоріонічний гонадотропін. Лабораторний аналіз значно точніше аптечних тестів на вагітність і дозволяє виявити наявність плода вже на першій-другій тижнях.

Важливо пам’ятати, що при розвитку різних патологій рівень ХГЛ в крові може бути вкрай низьким або відсутнім зовсім. Так може відбуватися при позаматкової або вагітності, що не розвивається, при затримці розвитку плода і в ряді інших випадків.

Навіщо робити УЗД на п’ятому тижні вагітності?

Ультразвукове дослідження на 5 тижні вагітності відноситься до позапланових скринингам. В цей час довжина плода становить приблизно 1,5-2,5 мм і майбутній малюк за розмірами співвідносимо з кунжутним насіниною. В цей період формуються зачатки внутрішніх органів і дихальні шляхи. Нервова система в цей період представлена тільки нервовою трубкою, яка завершується зачатком головного мозку. Починають формуватися серце і кровоносні судини. В силу малих розмірів майбутньої дитини ультразвукове дослідження дозволяє хіба що побачити наявність або відсутність плода і діагностувати таку патологію, як позаматкова вагітність. Раніше п’ятої акушерської тижні проводити УЗД марно.

Позапланове ультразвукове дослідження може бути рекомендовано лікарем у таких ситуаціях, як:

 • ХГЛ повільно зростає, і є підозра на позаматкову вагітність;
 • раніше була діагностована вагітність, але у пацієнтки почалося кровотеча;
 • ХГЛ зростає занадто швидко, і є підозра на багатоплідну вагітність;
 • тест на ХГЛ негативний, але менструації припинилися;
 • тест на вагітність позитивний, але клієнтка хоче перервати вагітність.

Ультразвукове дослідження на 5 тижні вагітності часто робиться з ініціативи молодої мами, щоб підтвердити наявність вагітності і скоріше побачити, як виглядає ембріон.

Міністерство охорони здоров’я рекомендує протягом вагітності робити тільки три планових УЗД:

 1. Перше УЗД проводиться між 10 і 12 тижнями трансвагінально (через піхву) і дозволяє з’ясувати точний термін вагітності, виявити розмір і стан плода і розмір жовткового мішка. В цей же час визначається багатоплідна вагітність.
 2. Друге УЗД на 20 тижні – абдомінальне, тобто проводиться через поверхню живота. У цей момент фіксується зростання і ступінь розвитку дитини, аналізується стан внутрішніх органів: серця, легенів, нирок, шлунка і сечового міхура. Уточнюється дата пологів, діагностується стан плаценти і вимірюється кількість навколоплідних вод.
 3. Третє ультразвукове дослідження проводиться між 29 і 32 тижнями. Воно також здійснюється абдомінальної, і його мета – знову виміряти малюка і оцінити його стан, переконатися, що з ним усе гаразд і що дитина готова до майбутніх пологів.

Небезпечно робити УЗД на п’ятому тижні вагітності?

Для жінок, які прийняли рішення народжувати, питання про те, чи не шкідливо робити УЗД на п’ятому тижні вагітності, актуальний, так як навіть в науковому середовищі час від часу ставиться питання про можливу шкоду УЗД на такому ранньому терміні.

Більшість мимовільних викиднів припадає на термін до 12 акушерських тижнів. Немає чітко встановлених причин такої статистики. Як правило, до причин викиднів на ранніх термінах медики відносять інфекції, що передаються статевим шляхом, гормональні порушення, загальні інфекційні захворювання типу грипу або краснухи, прийом ліків, а також стрес і нездоровий спосіб життя.

Що стосується ультразвукових досліджень, область залишається відкритою для вивчення, так як не можна говорити про те, що вплив УЗД на плід вивчено до кінця. Достовірно відомо, що під час проведення процедури на пізніх термінах дитина може почати активно ворушитися, відвертатися від датчика і так далі. Прихильники УЗД пов’язують це з хвилюванням і напруженістю майбутньої матері під час процедури, противники – з тим, що майбутній дитині не подобається ультразвукове вплив, проте однозначних пояснень цьому явищу як і раніше немає.

Існує безліч аргументів за і проти проведення даної процедури, але на даний момент негативний вплив УЗД на стан плода на ранніх термінах не встановлено. Самим серйозним аргументом за проведення даного дослідження є можливість діагностувати патології та отримати інформацію для проведення максимально комфортних і спокійних пологів.

Як правильно підготуватися до УЗД на ранніх термінах?

УЗД на ранніх термінах проводиться трансвагінально. Це внутрішнє УЗД через піхву, тому підготовка до нього буде не такий, як при ультразвуковому дослідженні через поверхню живота.

Вкрай бажано прийняти душ перед процедурою. Необхідно, щоб в кишках не було газів, тому клієнткам, які страждають метеоризмом, перед УЗД трансвагінальним рекомендують випити Смекту або інший аналогічний препарат. Сечовий міхур повинен бути порожній, тому безпосередньо перед дослідженням рекомендується відвідати туалет.

Варто уточнити, чи потрібно перед процедурою купувати рукавички і презерватив для УЗД і брати з собою пелюшку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code