vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Потрібно носити бандаж при вагітності і після пологів?

Часто під час вагітності виникають хворобливі, неприємні відчуття в області спини. Бандаж при вагітності повинен полегшити болі в спині та попереку викликані тим, що зростаючий під час вагітності живіт надає істотну навантаження на хребет. Бандаж являє собою лікувальна білизна ортопедичного призначення, який виконує підтримуючу функцію. Необхідність його носіння обговорюється з лікарем-гінекологом, який веде вагітність. Його прийнято носити з часу, коли живіт починає інтенсивно і значно збільшуватися в розмірах, приблизно з 22-25 тижня.

Нужно ли носить бандаж при беременности и после родов?В залежності від призначення бандажі бувають трьох видів:

 • допологовий – підтримує живіт під час вагітності;
 • післяпологовий – тягне обвислий після пологів живіт, сприяє швидкому відновленню м’язів живота;
 • універсальний – підходить для носіння як у допологовий, так і з післяпологовий період, завдяки особливостям конструкції.

Крім того, бандажі розрізняються за своєю формою. Це може бути бандаж у вигляді трусів і бандаж – пояс. У першому випадку, вони оснащені еластичною вставкою, яка буде розташовуватися над животом, і таким чином його підтримувати. Бандаж у формі пояса має вигляд еластичної стрічки – посередині широкої і більш вузькою на кінцях. На кінцях стрічки з боків є спеціальні клапани (“липучки”), дозволяють регулювати розмір за обсягом живота і щільність облягання. Вибір тієї чи іншої форми бандажа визначається особистим предпочтеньем. Дані вироби повинні виготовлятися з “дихаючих” матеріалів, щоб полегшити їх носіння у літній період.

В яких випадках при вагітності носять бандаж?

Далеко не всі випадки вагітності вимагають носіння даного виробу.

Він рекомендований в наступних випадках:

 • якщо вагітна веде активний спосіб життя і більшу частину дня знаходиться у вертикальному положенні;
 • виникли болі в спині та попереку;
 • якщо вагітна страждає остеохондрозом;
 • є викривлення хребта;
 • при болях у ногах і варикозному розширенні вен;
 • ослаблення м’язів живота при повторних вагітностях.

Вважається що бандаж обов’язковий якщо:

 • є рубець на матці, внаслідок проведеного кесаревого розтину;
 • існує загроза передчасних пологів;
 • є низьке розташування плаценти або плода;
 • вагітність багатоплідна;
 • великий плід.

Неправильне положення плода в матці є пряме протипоказання для носіння бандажа під час вагітності. Якщо дитина неправильно розташовується в утробі матері, бандаж може завдати істотної шкоди, оскільки він не дасть змоги дитині перевернутися в потрібне положення. Але якщо плід займав неправильне положення знову займе потрібне положення, то бандаж буде утримувати його в такому положенні, перешкоджаючи повторного прийняття небажаного стану. Носіння його в такому випадку, як правило, обов’язково. Найчастіше це стосується третього триместру вагітності.

Носіння бандажа не повинно приносити жодних незручностей вагітної, за умови правильного його вибору та одягання. Він повинен підтримувати живіт, щільно облягаючи його, але він не повинен тиснути на живіт. Якщо все таки, носіння бандажа в період вагітності необхідно, то необхідно дотримувати деякі правила. Зокрема, не можна носити цілодобово, необхідно робити невеликі перерви, знімати його на 30-40 хвилин кожні 3-4 години. Його обов’язково треба знімати під час нічного і денного сну. У разі обов’язкового його носіння за медичними показаннями, необхідно його носити аж до початку пологів. При правильному його використанні він не буде представляти ніякої загрози ні для вагітної, ні для плоду.

Потрібен бандаж після пологів?

Переважна більшість жінок після пологів задаються питанням: чи не залишиться живіт у висячому дряблом стані і як не допустити цього. У даному випадку може допомогти післяпологовий бандаж. Однак, користь від його використання досить спірна. Існують два вкрай протилежні позиції щодо використання даного аксесуара. Одні вважають, що при використанні в післяпологовому періоді спеціального білизни можна значно легше і швидше повернути колишню форму живота. Такого роду бандаж допомагає не тільки підтримувати живіт і стегна, але і сприяють позбавленню болів в спині, знімаючи навантаження з хребта.

Якщо пологи відбувалися шляхом кесаревого розтину, то бандаж буде підтримувати живіт і таким чином полегшить післяопераційний стан, жінці буде легше ходити і доглядати за новонародженим. Післяпологовий бандаж можна починати одягати майже відразу після природних пологів, і після дозволу лікаря у випадку оперативного розродження.

Існує і протилежна точка зору на необхідність носіння такого роду вироби в ранньому періоді після народження дитини. Носити його не рекомендується при наявності захворювань шлунково-кишкового тракту і нирок, оскільки воно може здавлювати ці внутрішні органи. Крім того, його носіння буде перешкоджати природному скорочення м’язів живота.

Компресійні панчохи при вагітності та пологах

Під час вагітності і пологів, при наявності захворювань вен і судин, рекомендується носіння спеціального трикотажу, в силу значного збільшення навантаження на кровеносно-судинну систему в цей період. Статистика говорить про те, що перша вагітність і пологи можуть викликати дану патологію приблизно у 30 % жінок, а друга й наступні вагітності – більш чим у 50% жінок.

Тому, щоб уникнути виникнення ускладнень даної хвороби, внаслідок вагітності та пологів, лікар може рекомендувати носити спеціальні компресійні панчохи – панчохи для пологів. Особливістю таких панчіх є те, що вони виготовляються з натуральних, еластичних матеріалів, щільно облягають фігуру і не мають швів, які можуть викликати дискомфорт і тертя. Такого роду білизна покликана перешкоджати розвитку й прогресуванню варикозної хвороби вен і розвитку тромбофлебіту. Компресійні панчохи виконують наступні функції:

 • захищають ноги від надмірних навантажень;
 • надають стягуючу дію, за допомогою рівномірного розподілу компресії;
 • покращують кровообіг, перешкоджаючи застійних явищ в судинах;
 • перешкоджають виникненню набряків кінцівок і утворення тромбів;
 • підтримують необхідний м’язовий тонус;
 • зменшують тиск, шляхом перерозподілу навантаження по частинах кінцівок.

Подібні панчохи не завжди можливо одягнути самостійно, і тому рекомендується їх одягати ще до початку пологової діяльності (якщо є необхідність бути в них під час пологів), удавшись до допомоги рідних. Зазвичай, їх одягають відразу після нічного сну, не встаючи з ліжка. Їх необхідно носити весь день, знімаючи лише під час нічного сну або вдень, на кілька годин. Асортимент даної продукції досить різноманітний (за кольором, розміром, за ступенем компресії), купувати його рекомендується в спеціалізованих магазинах або в аптечних пунктах. Необхідну консультацію з їх придбання можна отримати у лікаря.

Таким чином, компресійні панчохи для вагітних та під час пологів є засобом профілактики захворювань вен і судин, у осіб, що мають схильність до них, а також ускладнень наявного захворювання. Показанням для носіння даного роду лікувального білизни під час вагітності та пологів є судинні зірочки на ногах, варикоз, тромбофлебіт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code