vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Порівняння Валеріани і Корвалолу

Тривожні стани, безсоння вимагають прийому седативних препаратів, оскільки самостійно впоратися з різними розладами нервової системи людина не може. Часто він стоїть перед вибором: що швидше допоможе, Валеріана або Корвалол.

Сравнение Валерианы и Корвалола

При тривожних станах, безсонні можна вибрати один з препаратів. Це Валеріана або Корвалол.

Характеристика Валеріани

Настоянка і таблетки валеріани відносяться до широко поширених ліків, які заспокоюють центральну нервову систему. Виготовляють їх з кореневища однойменного рослини, настояного на спирту або виробленого у вигляді сухого концентрату.

Засіб виявляє помірну седативну дію, однак стійкий ефект спостерігається при тривалому застосуванні – більше 2-3 тижнів. Воно усуває розлади ЦНС, застосовується при надмірній нервовій збудливості, що проявляється у вигляді тривожності, пригніченого стану. Має заспокійливу дію при ситуативній істерії, вираженої в плаксивості, схильність до драматизації подій, в стані афекту.

Для лікування захворювань серця цей препарат найчастіше неефективний, проте може входити до складу комплексної терапії, особливо для літніх пацієнтів.

Дію Корвалолу

Корвалол готують на основі олії м’яти перцевої (Peppermint oil), фенобарбіталу (Phenobarbital) і етилового ефіру α-бромізовалеріанової кислоти (Ethyl alpha-bromoisovalerate).

Корвалол застосовують для лікування функціональних розладів серцево-судинної системи.

Призначають його як седативну та судинорозширювальну засіб при таких патологіях:

  • для лікування функціональних розладів серцево-судинної системи;
  • при безсонні;
  • при невротичних станах;
  • для купірування нападів дратівливості;
  • при спазмі мускулатури органів ШЛУНКОВО-кишкового тракту (кишкова і жовчна коліка).

Препарат сприятливо впливає на судини мозку, чинить судинорозширювальну дію. Ефективно впливає на організм при порушеннях в роботі серця. Засіб нерідко призначають при тривожності, занепокоєння, ситуативних істериках. Лікарський препарат незначно знижує тиск, нормалізує серцевий ритм, знімає тахікардію.

У чому різниця і схожість Валеріани і Корвалолу

Різниця між цими засобами насамперед у складі. Валеріану готують на основі рослинного екстракту, в той час як Корвалол – повністю синтезоване хімічне лікарський засіб.

Швидкість впливу також розрізняється. Барбітурат виявляє седативний ефект вже через 10-15 хвилин після надходження в організм. Час дії рослинного препарату – пролонговану, навіть якщо він приймається у краплях.

Крім того, на відміну від Валеріани, у Корвалолу є протипоказання до застосування. Це підвищена чутливість до компонентів препарату, тяжка печінкова або ниркова недостатність, період лактації.

Сравнение Валерианы и Корвалола

Валеріану, яка допомагає при розладах ЦНС, готують на основі рослинного екстракту.

Що краще брати – Валеріану та Корвалол

Медики вважають, що Корвалол надає швидке седативну дію за рахунок властивості фенобарбіталу – головного компонента засоби. Він є барбитуратом і має психоактивними якостями. Тому він може чинити негативний вплив на організм.

Тому, якщо потрібне тривале лікування, краще використовувати настій або таблетки Валеріани, а Корвалол приймати тільки як засіб швидкої допомоги.

Однак перед тим, як почати прийом і того, і іншого засобу, краще порадитися з лікарем.

Що дешевше

У більшості російських аптек флакон Корвалолу можна купити за 22-25 руб.

Упаковка таблеток Екстракт валеріани з 50 шт. по 20 мг коштує близько 30 руб. Пухирець настоянки 25 мл продають за 50-70 руб.

Рецепту на придбання і того, і іншого препарату не потрібно.

Можна замінити Валеріану на Корвалол

Більшість медиків схиляються до думки, що якщо є можливість замінити хімічний препарат на рослинний, то потрібно це зробити.

Багато залежить від особливостей перебігу захворювання. Рішення про заміну одного лікарського засобу на інший бажано довірити фахівцеві, оскільки він буде орієнтуватися на індивідуальні особливості організму пацієнта.

Однак важливо пам’ятати, що при тривалому застосуванні барбітурату можуть розвинутися залежність та звикання, чого не буває при тривалому курсі валер’янки. Особливо цей фактор потрібно враховувати літнім людям. Тому краще використовувати Корвалол для екстрених випадків, а при постійній терапії застосовувати рослинний препарат.

Думка лікарів

Наталя, терапевт: “Призначаючи седативні препарати, орієнтуюся на стан психіки пацієнта. Літнім хворим, невротичным або істерично налаштованим жінкам рекомендую засіб з барбитуратом, оскільки воно робить швидка дія. Згодом, при тривалій терапії, рекомендую перейти на настойку валеріани як на більш безпечну для здоров’я”.

Андрій, невролог: “Корвалол не призначаю нікому зі своїх пацієнтів, оскільки вважаю, що він чинить негативний вплив на здоров’я, в т. ч. викликає залежність. Переконую хворих, що їм краще приймати рослинні засоби, в т. ч. перевірену роками валер’янку”.

Відгуки пацієнтів

Анастасія, 43 роки, Волгоград: “Кожен день працюю з великою кількістю клієнтів, тому в станах дратівливості буваю досить часто. Лікар порадив протягом тривалого часу приймати препарати валеріани. Помітила, що покращився настрій, стала більш спокійно реагувати на гострі ситуації. Тепер упаковка з таблетками завжди лежить в сумочці”.

Олександр, 63 роки, Владивосток: “Коли вийшов на пенсію, став погано спати. Перепробував різні засоби, в т. ч. валеріанку, нічого не допомагало. Приятель порадив пити Корвалол по 10-15 крапель за півгодини до сну, і в перший же вечір заснув без проблем. Приймав ліки цілий тиждень, в результаті навіть без нього в належний час спокійно засинаю. Препарат недорогий, це важливо для пенсіонерів”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code