vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Порівняння Лідокаїну і Ультракаїну

Анестетики місцевої дії допомагають справлятися з вираженим больовим синдромом при запальних захворюваннях і травмах. Пацієнти задаються питанням, яке знеболююче засіб краще: Лідокаїн або Ультракаїн. Вибір препарату визначається безліччю факторів, в т. ч. індивідуальною переносимістю компонентів.

Сравнение Лидокаина и Ультракаина

Лідокаїн або Ультракаїн допомагають справлятися з вираженим больовим синдромом при запальних захворюваннях і травмах.

Характеристика Лідокаїну

Знеболюючій засобу властиві наступні характеристики:

 1. Лікарська форма і склад. Препарат випускається у вигляді розчину для ін’єкцій, що представляє собою прозору рідину, що не має запаху. 1 мл засобу містить 20 або 40 мг лідокаїну і воду для ін’єкцій. Розчин розфасовується в ампули об’ємом 2 мл, поставляються у контурних клітинках по 5 шт.
 2. Фармакологічна дія. Препарат є знеболюючим засобом, що має нетривалий ефект. Механізм дії базується на зниженні проникності оболонок нейронів. Результатом запровадження є зміна порогу больової чутливості, що викликає оніміння тканин. Застосування Лідокаїну сприяє нормалізації ритму серцевих скорочень.
 3. Фармакокінетика. Лідокаїн швидко розподіляється по тканинах. Кількість надходить у кров речовини залежить від місця ін’єкції. Максимальна концентрація лідокаїну в плазмі досягається при підшкірному, епідуральному або міжреберному введенні. З білками крові зв’язується приблизно 60% введеної дози. У печінці діюча речовина перетворюється у неактивні метаболіти, які виводяться з сечею.
 4. Сфера застосування. Препарат використовується для забезпечення місцевої та провідникової анестезії при малих хірургічних втручаннях.
 5. Протипоказання. Лідокаїн не застосовується при атріовентрикулярній блокаді високих ступенів, зниження об’єму циркулюючої крові, індивідуальній непереносимості компонентів розчину.
 6. Спосіб застосування. Доза підбирається в залежності від місця введення і переносимості речовини. Препарат рекомендується використовувати в мінімальних ефективних дозах. При необхідності введення великого об’єму засоби з низькою концентрацією активної речовини вміст ампули розводять фізіологічним розчином. Дози для дітей підбирають у відповідності з віком і масою тіла.
 7. Побічні ефекти. Введення Лідокаїну може супроводжуватися виникненням наступних негативних наслідків:
  • алергічні реакції (анафілактичний шок, набряк Квінке);
  • неврологічні розлади (порушення сну, оніміння язика, підвищена нервова збудливість, коматозні стани, сплутаність свідомості, порушення функції дихального центру);
  • ознаки ураження спинного мозку (мимовільне виділення сечі та калу, синдром кінського хвоста, параліч нижніх кінцівок);
  • зниження гостроти зору і слуху;
  • серцево-судинні реакції (порушення кровообігу, зниження частоти серцевих скорочень, артеріальна гіпотонія, аритмія);
  • дихальні порушення (напади бронхіальної астми, зупинка дихання, задишка);
  • нудота і блювання;
  • місцеві реакції (набряклість м’яких тканин, сверблячі шкірні висипання).

Введення Лідокаїну може супроводжуватися виникненням алергічних реакцій (анафілактичний шок, набряк Квінке).

Дія Ультракаїну

Препарат випускається у вигляді прозорого розчину для ін’єкцій, 1 мл якого містить 40 мг артикаїну та 12 мкг адреналіну.

Артикаин зменшує проникність мембран нейронів для іонів натрію. Епінефрин продовжує дію місцевого анестетика. Артикаин швидко перетворюється в неактивний метаболіт, чим пояснюється низький ризик виникнення побічних ефектів. Негативний вплив Ультракаїну на організм проявляється наступними ознаками:

 • неврологічні розлади (сплутаність свідомості, зупинка дихання, тремтіння кінцівок, тимчасове зниження гостроти зору, судомні напади, головний біль, запаморочення, зниження чутливості шкірних покривів, поразка лицьового нерва);
 • травні розлади (нудота, блювання, уповільнення перистальтики кишечника, енкопрез);
 • порушення функцій серцево-судинної системи (артеріальна гіпотонія, зниження частоти серцевих скорочень, серцева недостатність, кардіогенний шок);
 • алергічні прояви (почервоніння шкірних покривів, запалення кон’юнктиви і слизових оболонок носа, набряк Квінке, кропив’янка, напади бронхіальної астми);
 • місцеві реакції (біль у місці введення, порушення кровопостачання тканин, аж до некрозу).

У чому різниця і схожість Лідокаїну і Ультракаїну?

Подібності між лікарськими засобами полягають у наступних характеристиках:

 • фармакологічна група (обидва препарати відносяться до знеболюючих засобів місцевої дії);
 • вплив на організм людини (Лідокаїн і Ультракаїн знижують швидкість проведення нервових імпульсів, викликаючи оніміння тканин);
 • сфера застосування (препарати використовуються для місцевої та інфільтраційної анестезії).

Відмінностями між лікарськими засобами є наступні якості:

 • склад (Ультракаїн проводиться на основі артикаїну і епінефрину, Лідокаїн містить однойменне діюча речовина);
 • тривалість ефекту (дію Ультракаїну триває довше);
 • частота виникнення негативних наслідків (при використанні Лідокаїну побічні ефекти виникають частіше).

Що краще брати – Лідокаїн або Ультракаїн?

Ультракаїн відрізняється більш потужним дією і низьким ризиком розвитку побічних ефектів. При правильному підборі дози препарат має виражений знеболюючий ефект і не виявляє негативного впливу на організм.

Сравнение Лидокаина и Ультракаина

Ультракаїн відрізняється більш потужним дією і низьким ризиком розвитку побічних ефектів.

Що дешевше?

Лідокаїн приблизно в 6 разів дешевше свого аналога.

Можна замінити Лідокаїн на Ультракаїн?

При гарній переносимості компонентів заміна можлива.

Думка лікарів

Григорій, 43 роки, стоматолог, Новосибірськ: “Лідокаїн і Ультракаїн часто використовуються в стоматологічній практиці. Перший забезпечує нетривалий ефект, тому його вводять при лікуванні та видаленні зубів. Другий має пролонговану дію, тому може застосовуватися для знеболювання перед тривалими хірургічними втручаннями в порожнину рота. Обидва препарати добре переносяться пацієнтами, у рідкісних випадках виникає побічний ефект у вигляді головного болю”.

Тетяна, 48 років, невролог, Нижній Новгород: “Місцеві анестетики часто використовуються для усунення больових відчуттів при ураженні периферичних нервових закінчень. Ультракаїн володіє меншою кількістю побічних дій, що дозволяє використовувати його в лікуванні літніх пацієнтів. Лідокаїн застосовую при появі сумнівів у виборі анестетика”.

Відгуки пацієнтів

Ніна, 29 років, Саратов: “Раніше при лікуванні зубів завжди вводили Лідокаїн. Препарат швидко знеболює і не викликає негативних наслідків. Під час вагітності стоматолог порадив Ультракаїн. Після ін’єкції з’явилося відчуття нудоти, яка пройшла через кілька годин. Болі під час лікування зуба не відчувала”.

Вікторія, 30 років, Воронеж: “Дія Ультракаїну і Лідокаїну випробувала на собі. засоби використовувалися для усунення больового синдрому при загостренні геморою. Різниці між препаратами не помітила. Обидва швидко позбавляють від неприємних відчуттів. Побічних дій не помічала”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code