vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Порівняння Эливикса і Ксарелто

Эликвис або Ксарелто призначаються для зниження в’язкості крові. Препарати можуть використовуватись для лікування та профілактики тромбоутворення.

Сравнение Эливикса и Ксарелто

Эликвис або Ксарелто призначаються для зниження в’язкості крові.

Характеристика Эликвиса

Активним компонентом препарату є апиксабан. В якості допоміжних речовин у складі присутні лактоза, магнію стеарат, діоксид титану. Антикоагулянт випускається у формі таблеток.

Дія препарату базується на відновленні природного процесу згортання крові, що нормалізує і концентрацію тромбоцитів у її складі. Показанням до призначення лікарського засобу є хірургічне втручання з метою профілактики тромбоемболії. Препарат може призначатися для попередження інсульту.

Медикамент випускається у формі таблеток, що містять 2,5 або 5 мг діючої речовини.

Дія Ксарелто

Антикоагулянт рекомендується до призначенням при загрозі розвитку інфаркту міокарда або формування тромбу. Медикамент може використовуватися в якості профілактичного засобу в післяопераційному періоді в судинній хірургії або при великих переломах. Показанням до призначення ліків вважається і аритмія, варикозне розширення вен.

Лікарський засіб може стати причиною розвитку небажаних змін в організмі:

  • нудоти, блювоти, діареї, жовтяниці;
  • хворобливих відчуттів в ногах;
  • очного крововиливу;
  • свербежу або висипань на шкірі;
  • патологічного кровотечі.

Для зниження ризику розвитку виражених побічних ефектів необхідно відмовитися від безконтрольного прийому препарату, перевищення рекомендованої лікарем дозування.

Сравнение Эливикса и Ксарелто

Показанням до призначення Ксарелто вважається і аритмія, варикозне розширення вен.

У чому різниця і схожість Эливикса і Ксарелто?

Обидва лікарські засоби відносяться до групи антикоагулянтів, знижують в’язкість крові. Препарати мають подібні показання до застосування і виробляються у формі таблеток. Обидва медикаменту ефективні при профілактиці формування тромбів у пацієнтів, які перенесли травму або хірургічне втручання на ногах.

У складі препаратів різні діючі речовини. Терапевтичний ефект від прийому Ксарелто досягається завдяки властивостям ривароксабану, а основою Эликвиса є апиксабан, тому ліки викликають різні побічні ефекти і відрізняються схемою прийому.

Інструкції щодо застосування до препаратів відрізняються списком можливих побічних ефектів:

  1. Ксарелто здатний провокувати порушення травлення у вигляді нудоти, блювоти, хворобливих відчуттів в області живота. Препарат може стати причиною появи головного болю, слабкості, запаморочення, зниження артеріального тиску або тахікардії. У деяких випадках терапія викликає лихоманку, алергічні реакції, розвиток набряків або ниркову недостатність.
  2. Эликвис часто викликає алергічні реакції, що проявляються у формі висипки, набряклості шкіри, анафілактичного шоку. Іншими небажаними змінами в організмі можуть стати нудота і виражене зниження артеріального тиску.
Сравнение Эливикса и Ксарелто

Эликвис часто викликає алергічні реакції, що проявляються у формі висипки, набряклості шкіри, анафілактичного шоку.

Препарати мають подібні протипоказання до призначення. Вони не рекомендуються до прийому пацієнтам з порушенням функції печінки, схильністю до кровотеч, високою чутливістю до речовин, включених до їх складу. Медикаменти протипоказані до використання в педіатричній практиці та для призначення жінкам у період вагітності чи лактації.

Що краще брати – Эливикс або Ксарелто?

Эликвис відрізняється меншою ціною і списком побічних ефектів. Другий медикамент має більш зручну схему прийому. Препарати відрізняються механізмом впливу на організм, тому вибір необхідного ліки повинен здійснюватися лікарем.

Що дешевше?

Упаковка Эликвиса, що містить 20 таблеток, відпускається за ціною від 850 руб. Другий медикамент у кількості 28 шт. має вартість від 2800 руб.

Можна замінити Эливикс на Ксарелто?

Заміна може виконуватися тільки за призначенням лікаря за умови неефективності першого препарату або необхідності безпосереднього впливу на процес агрегації тромбоцитів.

Думка лікарів

Андрій Вікторович, хірург, Кемерово

Після великих втручань на суглобах, наприклад тазостегновому, ці медикаменти дозволяють відновити природне кровообіг, попередити формування тромбів. При правильно підібраному дозуванні ліки не провокують розвитку виражених побічних ефектів, добре переносяться пацієнтами, не викликають звикання.

Оксана Юріївна, флеболог, Татищево

Порушення кровообігу здатне стати причиною не тільки тромбозу, але й варикозу нижніх кінцівок. Препарати дозволяють розріджувати кров, знімати підвищені навантаження на уражені судини.

При використанні медикаментів необхідно правильно розрахувати дозування, щоб не допустити розвитку кровотечі, вираженого зниження артеріального тиску. При виборі ліків слід враховувати вік пацієнта, тяжкість і характер захворювання.

Відгуки пацієнтів

Людмила Павлівна, 63 роки, Курськ

Эликвис був призначений в якості заміни Варфарину після того, як стали проявлятися виражені побічні ефекти. Ліки доводиться пити регулярно з-за хронічної серцевої недостатності. Після 2 тижнів прийому нових таблеток ніяких небажаних змін в організмі не помітила, як і погіршення стану.

Володимир, 29 років, Лабитнангі

Эликвис призначав хірург на етапі відновлення після складного перелому стегна в декількох місцях. Таблетки довелося приймати весь той час, що нога залишалася на витяжці, їх скасували тільки тоді, коли почав пересуватися за допомогою милиць. Ліки не викликало побічних ефектів, допомогло попередити розвиток ускладнень.

Надія, 47 років, Мурманськ

Ксарелто пила після планової операції на тазостегновому суглобі. Хірург відразу попереджав, що ліки дороге, але з його допомогою вдасться максимально скоротити ризик розвитку ускладнень в післяопераційному періоді. Препарат приймала згідно з інструкцією з побічних ефектів помітила тільки слабкість протягом 3-6 годин після прийнятої пігулки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code