vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Показники шлуночкової екстрасистолії на ЕКГ

Шлуночкова екстрасистолія на ЕКГ може зустрічатися як при наявних серцевих захворюваннях, так і без таких. При проведенні добового моніторингу на апараті Холтер цей вид аритмії визначається у 60% осіб, які проходили обстеження. Причому відзначається, що відсутність патології серця ніяк не впливає на клінічний прогноз цього типу аритмії. Але вже після перенесеного в минулому ішемічного некрозу ділянки міокарда шлуночкова екстрасистолія діагностується у 80% осіб.

Показатели желудочковой экстрасистолии на ЭКГ

Характерною особливістю є той факт, що часто повторюються парні екстрасистоли мають дуже частий летальний результат.

Джерелом передчасних імпульсів, які породжують передчасне збудження серцевого поштовху, виступають передсердно-шлуночковий пучок (fasciculus His) і волокна Пуркіньє з їх відгалуженнями. І потрібно сказати, що така аритмія вважається найбільш поширеним видом порушень серцевого ритму.

Можна ще додатково сказати, що вираженість прояву екстрасистолії пов’язана також і з часом доби. Так, зазначається, що вранці екстрасистоли спостерігаються частіше, чим, наприклад, під час нічного сну. Але варіабельність прояви цієї патології ускладнює робити які-небудь прогнози щодо розвитку та перебігу захворювання.

Фактори розвитку екстрасистолії та її симптоматика на електрокардіограмі

Шлуночкова екстрасистолія може виникнути як при повній відсутності патології з боку серця, так і після перенесеного інфаркту міокарда та при ішемічній хворобі. Крім захворювань, ця напасть осягає при:

 • курінні;
 • вживанні алкогольних напоїв;
 • при значних і частих стресах;
 • при надмірному вживанні напоїв з кофеїном.

Крім перерахованих причин, які потенціюють розвиток екстрасистолії у відносно здорових осіб, існує ще ряд захворювань серцево-судинної системи, які є найбільш частою провокацією початку розвитку цього виду аритмії. І до таких захворювань належать:

 • міокардит – запалення міокарду;
 • перикардит – запалення перикарда;
 • застійна форма серцево-судинної недостатності;
 • пролапс мітрального клапана серця;
 • передозування серцевих глікозидів;
 • передсердна аритмія.

Які ж симптоми супроводжують це серйозне порушення роботи серця? Звичайно ж, основні симптоми проявляються на ЕКГ. Так, основними діагностично значущими ознаками шлуночкової екстрасистолії на ЕКГ будуть:

 1. Передчасне і позачергове поява на ЕКГ зміненого екстрасистолічного комплексу QRS. Цей комплекс на кардіограмі значно розширено і деформований.
 2. Дискорданное розташування Т-зубця і RS-сегмента по відношенню до основного зубця QRS-комплексу.
 3. На кардіограмі перед систолой відсутній зубець Р.
 4. Повна компенсаторна пауза після шлуночкової екстрасистоли.

За напрямом комплексу QRS можна визначити напрям вектора збудження і, відповідно, розташування екстрасистолічного вогнища збудження.

Симптомами обговорюваної патології, такої як шлуночкова екстрасистолія, завжди служать блідість, похолодання рук і ніг, загрудинний біль, холодний піт, запаморочення. І при появі цих симптомів необхідно терміново звертатися за медичною допомогою.

Існує ще одна особлива форма шлуночкової екстрасистолії – це парасістолія. Відмінність полягає в тому, що її джерелом служить ектопічний осередок, який знаходиться в міокарді самих шлуночків і захищений від проникнення імпульсації синусового ритму.

Деякі відмітні особливості ЕКГ при екстрасистолії різних типів

Екстрасистоли поділяються за етіологічними ознаками на органічні та функціональні. Причому, органічні це небезпечний вид екстрасистолії, а функціональний безпечний.

Органічна шлуночкова екстрасистолія має в засад свого розвитку серйозний патологічний процес. Наприклад, це може бути порок серця, тиреотоксикоз, ішемічна хвороба серця. Важливо вказати на особливості кардіограми при органічної екстрасистолії. А це і патологічно змінена ЕКГ, і виражене зміна ST – сегмента і T – зубця в комплексах, які слідують за экстрасистолами.

А при функціональній екстрасистолії електрокардіограма не змінена, відзначаються поодинокі екстрасистоли і немає змін ST – комплексу і T – зубця у наступних за экстрасистолами комплексах.

Замість висновку

Звичайно ж, проблеми серця – це життєво важливе для кожної людини, і кожен, навіть маленький збій у роботі цього органу може призвести до непоправного. Тому рекомендовано регулярно консультуватися з кардіологом, особливо якщо проблеми вже почалися, і тоді шлуночкова екстрасистолія не застане зненацька.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code