vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Плавикс або Брилинта: що краще?

Для розрідження крові і запобігання тромботичних станів сьогодні призначають такі препарати, як Плавикс або Брилинта. Це дорогі лікарські засоби, що мають протипоказання і побічні ефекти, які слід вивчити перед тим, як зробити вибір.

Плавикс или Брилинта: что лучше?

Для розрідження крові і запобігання тромботичних станів сьогодні призначають такі препарати, як Плавикс або Брилинта.

Характеристика Плавикса

Активною речовиною Плавикса виступає клопідогрел. Ліки сприяє зменшенню агрегації тромбоцитів, спричинену іншими агоністами, гальмує їх активацію вивільненим аденозиндифосфатом.

Призначається з профілактичною метою наступним групам пацієнтів:

 • перенесли інфаркт міокарда, ІХС;
 • з гострим коронарним синдромом, у т. ч. в осіб, які перенесли шунтування.

Медикамент ефективний при інфаркті міокарда у стентированных пацієнтів.

До протипоказань відносяться:

 • підвищена індивідуальна чутливість до діючої речовини або до будь-якого з компонентів лікарського препарату;
 • тяжке порушення функції печінки;
 • гостре патологічна кровотеча, як, наприклад, при виразці шлунка або дванадцятипалої кишки, внутрішньочерепному крововиливі.

З обережністю та під контролем спеціаліста застосовується медикамент при нирковій і помірної печінкової недостатності, наявності травм або запланованих хірургічних операцій. За тиждень перед операцією вживання лікарського засобу слід припинити. Також варто уважно перевіряти сумісність Плавикса з іншими прийнятими ліками.

Серед побічних ефектів спостерігається:

 • головні болі;
 • запаморочення;
 • галюцинації;
 • висипання на шкірі, що супроводжуються почервонінням і свербінням;
 • болі в животі, метеоризм, пронос;
 • нудота і блювання;
 • гепатит;
 • схильність до кровотеч;
 • анемія;
 • хворобливість в суглобах;
 • васкуліт.

Препарат приймається 1 раз на добу. У разі пропуску дози подвоєння норми не потрібно. Якщо пройшло менше 12 годин, то потрібно негайно прийняти пропущену дозу, а таке у встановлений час. Якщо пройшло більше 12 годин, то вже слід приймати чергову дозу у встановлений час.

Препарат Плавикс приймається 1 раз на добу. У разі пропуску дози подвоєння норми не потрібно.

При передозуванні клопідогрелю може спостерігатися подовження часу кровотечі з подальшими ускладненнями. У разі виникнення кровотечі рекомендується симптоматичне лікування.

Дія Брилинта

Головне діюча речовина – тикагрелор. Препарат показаний для профілактики атеротромботических подій у пацієнтів з гострим коронарним синдромом.

Медикамент протипоказаний при наступних клінічних картинах:

 • активне патологічна кровотеча;
 • внутрішньочерепний крововилив в анамнезі;
 • порушення функції печінки тяжкого ступеня;
 • спільне застосування тікагрелора з потужними інгібіторами CYP3A4 (наприклад, кетоконазолом, кларитроміцином, нефазодоном, ритонавіром і атазанавіром);
 • дитячий та підлітковий вік до 18 років (у зв’язку з відсутністю даних про ефективність і безпеку застосування у даної групи пацієнтів);
 • підвищена чутливість до тикагрелору або будь-якого з компонентів препарату.

З обережністю призначають пацієнтам, у яких є схильність до розвитку кровотечі, після внутрішньочерепного крововиливу, помірної або тяжкої ниркової недостатності.

Брилинта добре переноситься в дозі до 0,9 р. Небажані ефекти: диспное, кровотечі з носа, шлуночкові паузи та інші явища спостерігаються при перевищенні рекомендованих доз. Лікування в цьому випадку симптоматичне.

У чому різниця і схожість Плавикса і Брилинта?

Обидва лікарські засоби здатні запобігати агрегацію тромбоцитів. З цієї причини вони мають однакові показання до вживання – профілактика потовщення артеріальних стінок з важкими патологіями серця.

Брилианту не приймають при схильності до кровотеч і порушень згортання крові.

Лікарські засоби мають однакові протипоказання, серед яких наступні:

 • гіперчутливість до компонентів препаратів;
 • схильність до кровотеч та порушення згортання крові;
 • внутрішньочерепний крововилив;
 • гострі порушення печінкових функцій;
 • дитячий вік.

Головна відмінність – механізм зв’язування АДФ-рецепторів. Плавикс змінює тромбоцити, зміни зберігаються протягом усього життя клітини (7-10 днів). При поєднанні ліків з аспірином ймовірність кровотеч складає 14,6% для Плавикса і 16,1% для Брилинты. Часті негативні реакції – задишка та відчуття нестачі кисню в нічний час. Ймовірність їхнього розвитку становить 8% у першого препарату і 14% у другого.

Що краще брати – Плавикс або Брилинт?

Брилинта має більш швидкий і тривалий терапевтичний ефект. При цьому необхідна доза у цього медикаменту вдвічі нижче, чим у опонента. Брилинта має менше обмежень, що стосується спільного прийому з іншими медпрепаратами. Але головна перевага – оборотність змін у тромбоцитах.

Таким чином, вибір засобу слід довіряти лікареві.

Що дешевше?

Медикаменти мають приблизно однакову вартість. Середня ціна на Плавикс – 7397 руб. (100 шт. 75 мг), на Брилинта – 8544 руб. (168 шт. 60 мг).

Можна замінити Плавикс на Брилинт?

Препарати є взаємозамінними. Однак перед тим як провести заміну, потрібно проконсультуватися з лікарем.

Думка лікарів

Роман, 32 роки, аритмолог, Москва

Знайомий з препаратом Брилинта по роботі в кардіореанімації з 2012 р. Цей медикамент врятував багато пацієнтів від коронарогенной смерті при призначенні його вчасно (на етапі огляду в приймальному відділенні). Переконався у високій виживаності стентів після ЧКВ на тлі помірних ризиків кровотеч. Головна перевага – швидкість ефекту.

Дмитро, 30 років, судинний хірург, Санкт-Петербург

Плавикс має виражену антиагрегантну дію, поряд з одноразовим прийомом раз на добу. Поєднується з ліками, які містять ацетилсаліцилову кислоту в профілактичних дозах. Єдиний недолік – вартість.

Антиагрегантна дія препарату зберігається протягом декількох днів, тому при плануванні хірургічного втручання, щоб уникнути ризику розвитку кровотеч, можливо, буде потрібно скасування прийому цього лікарського речовини.

Рінат, 45 років, кардіохірург, Ростов-на-Дону

Плавикс довів свою ефективність у численних міжнародних дослідженнях, в тому числі багатоцентрових рандомізованих плацебоконтрольованих.

Недоліком є той факт, що приймати медикамент необхідно протягом від 3 до 12 і більше місяців після стентування коронарних артерій, а вартість висока, тому багато пацієнти змушені переходити на аналоги, які дешевше.

Відгуки пацієнтів

Інна, 42 роки, Волгоград

Брилинта виписав лікар. Медикамент допомагає, але занадто дорогий. Упаковки не вистачає навіть на місяць. Однак аналоги купувати не хочу, тому що боюся, що буде знижений ефект, що небажано.

Юлія, 33 роки, Єкатеринбург

Плавикс нам виписав лікар для папи, оскільки із-за інфаркту він переніс операцію на серці. Ліки необхідно приймати за призначенням лікаря, нам призначили курс 18 місяців по 1 таблетці на добу. Плавикс дорогий, але ефективний, особливо для пацієнтів з гострим коронарним синдромом. Чим довше приймаєш препарат, тим нижче виникнення інфаркту. Призначати собі самостійно не можна, тому що в анотації описані небезпечні побічні дії і протипоказання.

Ольга, 47 років, Нижній Новгород

Плавикс занадто дорогий, але після перенесеного інфаркту готовий заплатити будь-які гроші, якщо хочеш, щоб близька людина могла жити далі. Чоловікові прописали даний препарат відразу, як тільки поставили цей страшний діагноз. Доктор пояснив, що Плавикс знижує ймовірність виникнення повторного інфаркту і допомагає організму і серцевому м’язі швидше відновлюватися. Приймати засіб необхідно було кожен день і чим довше, тим менша ймовірність повторного інфаркту. Після 12 місяців чоловік припинив його приймати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code