vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Планування вагітності після викидня

Багатьох молодих жінок цікавить питання про те, як скоро може настати вагітність після викидня. Медична статистика стверджує, що в сучасному світі частота викиднів значно збільшилася. На це впливають багато чинників: і погана екологія, і прискорений життєвий ритм, і слабке здоров’я жінки, і багато інших причин.

Планирование беременности после выкидыша

Часом жінка після викидня, навіть на ранніх термінах, відчуває психологічну травму, а що говорити, якщо таке нещастя сталося в період пізнього строку. Їй здається, що нової можливості народити малюка не випаде. Але викидень – це не тільки моральна травма, це ще і фізіологічні порушення.

У чому причина явища?

Викидень – це мимовільний аборт. Ембріон у цьому випадку гине вже в утробі жінки. Можливий викидень до 28 тижнів, але зазвичай відбувається в перший місяць після запліднення. Щоб знати точну причину переривання вагітності, потрібно пройти повне обстеження. Лікарі найчастіше називають наступні фактори, які можуть вплинути на виникнення викидня:

 1. Зміна гормонального фону. Це може статися, якщо у жінки підвищені чоловічі гормони. У неї спостерігається ріст волосся за чоловічим типом. У цьому випадку здаються аналізи на андрогени. При завищеному кількості чоловічих гормонів призначаються гормональні препарати, які сприяють нормальному зачаття і виношування дитини.
 2. Несумісність на імунному рівні. Зустрічається така особливість, коли жіночий організм не сприймає клітини партнера. У цьому випадку після запліднення починається вироблення антитіл, які сприяють відторгнення плоду, в результаті чого відбувається викидень. Для того щоб все ж відбулася довгоочікувана вагітність саме від цієї людини, жінці доведеться пройти тест на наявність імунної недостатності, а потім курс імунотерапії.
 3. Стан здоров’я вагітної. Гальмує розвиток вагітності наявність таких інфекцій: хламідіоз, уреаплазмоз, мікоплазмоз. Лікування в цьому випадку проводиться як у жінки, так і чоловіка. До інших захворювань, із-за яких може статися викидень, відноситься: міома матки, діабет, ендокринні порушення.
 4. Патології на фізіологічному рівні. Слабкість маткової шийки може бути з таких причин, як часте переривання вагітності, пошкодження шийки раніше траплялися пологах.
 5. Генетичні порушення. У рідкісних випадках таке теж буває. Якщо ніяких видимих причин викидня не є, варто звернутися до генетика. Особливо це стосується подружжя, у яких серед родичів є генетичні захворювання.
 6. Психологічний фактор. Лікарі стверджують, що гіпертонус матки можуть викликати постійні емоційні напруги. При чутливому характер, при постійних переживаннях доведеться приймати заспокійливі засоби. Самостійно можна пити заспокійливі настоянки на рослинній основі, дотримуючись точне дозування.
 7. Зовнішні обставини. Це можуть бути інтенсивні фізичні навантаження. З цієї причини вагітна жінка повинна з обережністю піднімати тяжкості, намагатися не бігати і менше здійснювати піших прогулянок. Ваш партнер повинен розуміти, що частину обов’язків по дому доведеться виконувати йому.

Що робити після викидня?

У кожній сім’ї після того, що сталося викидня з’являються суперечливі почуття. Хтось намагається знову завагітніти, деякі ж довго відходять від того, що сталося. Кожен має право вибирати, що йому робити далі. Але рекомендації лікарів в цьому випадку такі:

 1. Після переривання вагітності наступна спроба зачати дитини повинна бути проведена не менш чим через півроку. Вагітність відразу після викидня може призвести до повторного її переривання. Але якщо це вже сталося, не варто нервувати, оскільки є чимало випадків благополучного виношування і пологів.
 2. При стриманості від вагітності на час методи контрацепції вам повинен підібрати лікар.
 3. Щоб надалі не наступати на ті ж граблі, з’ясуйте причину, чому це сталося, і разом з лікарем спробуйте вибрати план ведення наступної вагітності.

Обов’язково здайте всі аналізи, який вам пропише лікар, так як трапився викидень не позбавить від існуючих проблем. Це можуть бути інфекції, гормональні збої, пухлини, генетичні або імунні порушення, від яких потрібно позбутися заздалегідь.

Обстеження в першу чергу повинні будуть проведені в наступних областях:

 1. Статеві інфекції.
 2. Визначення гормонів крові.
 3. Визначення імунного статусу.
 4. Визначення системи гемостазу.
 5. З’ясування, як добре функціонують внутрішні органи і системи.

Нерідко жінки після перенесеного випадку не вдається самостійно впоратися з переживаннями. У цьому випадку, крім підтримки рідних і близьких, може знадобитися професійна психологічна допомога.

Кому-то заради того, щоб благополучно перенести наступну вагітність, доведеться кардинально змінити спосіб життя:

 1. Піти з роботи, пов’язаної з важкої фізичної навантаженням.
 2. Почати приймати вітамінний комплекс.
 3. Змінити раціон харчування.
 4. Почати займатися лікувальною фізкультурою.
 5. При зайвій вазі почати його скидати.

Планування вагітності після викидня

Чи можна завагітніти після викидня? Щоб наступна вагітність пройшла благополучно, слід переглянути всі дії, які призвели до викидня у попередньої вагітності. Можливо, ви все робили так, як потрібно. Значить, тепер, пройшовши курс лікування та виконувати всі приписи лікаря, має пройти всі добре.

Швидше за все, лікар порекомендує прийом профілактичних препаратів, для того щоб не сталося повторного переривання вагітності. Особливо небезпечним вважається період перших чотирьох місяців, а також час, коли починаються передбачувані менструації. У ці періоди варто захистити жінку від фізичних навантажень і стресових ситуацій. Якщо виникає необхідність, краще помістити породіллю в стаціонар, де вона буде під постійним наглядом медперсоналу.

Передбачається також умова, коли жінка, яка перебуває у зоні ризику, ще в момент планування зачаття стає на облік до гінеколога. Цей лікар займається проблемами виношування дитини. В цю категорію потрапляють жінки з наступними проблемами:

 1. Якщо жінка завагітніла вперше у віці після 35-ти років.
 2. Жінки, які лікувалися до цього від безпліддя.
 3. Перенесли операції на репродуктивних органах.
 4. Ті, у кого є кілька абортів або викиднів.

Потрапляючи під одну з цих категорій, ви з самого початку будете під наглядом. Лікар направить вас до необхідних фахівців, порадить, які аналізи потрібно здати насамперед. Після цього пропише потрібне лікування. При подальшій вагітності при бажанні він буде вести вас до самого пологового будинку.

Як завагітніти після викидня? При наступній вагітності ретельно спостерігайте за своїм станом: якщо вас щось турбує, наприклад біль у животі, незрозумілі виділення і т. д. відразу звертайтеся до лікаря.

Як підвищити шанси на нормальну вагітність

Підготовка до вагітності після викидня повинна включати в себе цілий комплекс заходів. Якщо ви перейдете на здорову їжу під час планування вагітності і будете продовжувати вживання корисних продуктів в період виношування малюка, шанси на те, що ви доходите до пологів і народите здорового і міцного дитини, збільшуються в рази. Вже за кілька місяців до зачаття почніть прийом полівітамінів, у складі яких обов’язково повинна бути фолієва кислота, вона сприяє зміцненню нервової трубки плода та поліпшує шанси на виношування.

Якщо у вас надмірна вага, це може стати значною перешкодою до нормального перебігу вагітності. Тому подбайте заздалегідь про його зниження. Займайтеся помірними фізичними вправами, скорегуйте харчування, обмежте вживання кави.

Наступним кроком має стати позбавлення від шкідливих звичок. Це в першу чергу куріння і вживання спиртних напоїв. Важливий емоційний фон жінки при вагітності. Тому заздалегідь навчитеся керувати своєю свідомістю і намагайтеся уникати стресів. При будь-яких питаннях сходіть зайвий раз до свого гінеколога, тим більше якщо ви плануєте знову завагітніти після викидня.

Дуже вдячні cikave.pp.ua за надану статтю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code