vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Перламутрові папули на голівці статевого члена: причини, клінічна картина та лікування

Перламутрові папули головки статевого члена часто викликають занепокоєння у чоловіків, так як схожі з проявами деяких венеричних захворювань. Дані освіти не є патологією, зустрічаються в нормі у великої кількості чоловіків молодого віку і не вимагають лікування. Проблема полягає в диференціальній діагностиці перлинних елементів і інфекційних захворювань, що супроводжуються характерною папульозний висипом.

1

Визначення папул

Перламутрові папули статевого члена (pearly статевого papules, PPP) являють собою дрібні однорідні конусоподібні сосочки кольору шкіри, розташовані на вінці головки і шийки статевого члена. Ці утворення прикриті крайньою плоттю.

Синоніми: перлове кільце статевого члена, перлова корона, легка хвороба.

Перлинні папульозні елементи не є проявом венеричного захворювання, не передаються через статеві контакти, не виникають внаслідок порушення правил особистої гігієни. Дані зміни вважають нормальним анатомо-фізіологічною особливістю пеніса у багатьох чоловіків репродуктивного віку.

2

Опис

Для “перлинного намиста” притаманні такі зовнішні відмітні ознаки, що дозволяють проводити диференційну діагностику з венеричними захворюваннями:

Параметри

Характеристика

Розміри

Від 1 до 3-4 мм

Форма

Конусоподібні, видовжені

Кількість

Частіше множинні

Локалізація

На вінці і шийці статевого члена, прикриті крайньою плоттю у чоловіків, що не піддавалися обрізанню

Колір

Колір не виділяється на тлі навколишньої здорової шкіри, іноді трохи світліше, поверхня блискуча з перламутровим відтінком

Характер зростання

Папули відрізняються однорідністю (майже всі однакового розміру), не зливаються між собою. Можуть розташовуватися в один або кілька рядів, огинаючи головку

Гістологічна характеристика

Являють собою ангіофіброми (освіти зі сполучної тканини, що містять поодинокі судини)

3

Епідеміологія

За даними американських медиків, поширеність цієї особливості серед представників сильної статі становить від 8 до 48%. Найчастіше перламутрові папули виявляються у наступних груп:

 • У чоловіків, яким не була зроблена циркумцизії (видалення крайньої плоті). Процентне співвідношення між пацієнтами з обрізанням і без становить 12% до 22%. Виявлено, що після видалення крайньої плоті в деяких випадках спостерігалася регресія папул.
 • У чоловіків з темним кольором шкіри.

4

Причини появи

На даний момент етіологія перламутрових утворень не встановлена. Зв’язок з венеричними захворюваннями спростована. Ризик передачі статевого партнера відсутня. Ці анатомічні особливості являють собою рудименти, що дісталися від предків людини. Багато примати мають шипи на статевому органі. Цим пояснюється чітка локалізація утворень на вінці головки.

Новоутворення з’являються на місці обтурированних проток сальних залоз. Вплив скупчилася в препуціальному мішку смегми викликає проліферацію епітеліальних клітин і формування папул. Тому у чоловіків з обрізанням папульозні елементи зустрічаються рідше.

Поява папул пов’язують з наростанням рівня андрогенів. Так, елементи на шкірі виявляються у підлітків та в період статевої активності, а до старшого віку спостерігається деяке зменшення розмірів папульозних сосочків.

5

Клінічна картина

Суб’єктивних симптомів при перлової хвороби бути не повинно. Деякі ознаки запалення можуть відзначатися при травматизації сосочків.

Якщо поява папульозний висипки супроводжується дискомфортом, печінням, болем, свербінням, виникає набряк або виділення різних рідин, то існує високий ризик присутності венеричного захворювання.

6

Лікування

Перламутрові папули не є захворюванням, тому лікування не вимагають. “Перлове намисто” не передається статевим шляхом, не впливає на репродуктивну функцію, не є ознакою хвороби і не має потенціалу злоякісного переродження.

Іноді пацієнт наполягає на видалення утворень у зв’язку з естетичними причинами. В цьому випадку терапія подібна до такої при гострих кондиломах. Оскільки медикаментозне лікування папул неефективно, щоб позбутися від перлової корони, застосовують наступні методи:

 • електрокоагуляцію;
 • видалення лазером;
 • кріодеструкцію;
 • хірургічне висічення.

Незважаючи на малоинвазивность представлених маніпуляцій (крім висічення), існує ряд ускладнень, про які заздалегідь повинен попередити лікар:

 • пошкодження дрібних судин, кровотеча;
 • приєднання неспецифічної інфекції;
 • набряк;
 • рубці, стриктури (при ускладненому висічення);
 • рецидиви – остаточно прибрати папули можливо при декількох сеансів.

Вкрай небезпечно самостійно видаляти освіти на статевому члені в домашніх умовах, також використовувати обробку різними хімічними речовинами та народними методами.

7

Прогноз

Прогноз стану сприятливий для життя, репродуктивної функції. Можливий деякий вплив на емоційну сферу – пацієнтів, що відчувають занепокоєння з приводу зовнішнього вигляду статевого члена, рекомендовано лікувати із застосуванням естетичної хірургії. Лазерна коагуляція є методикою з найменшим ризиком розвитку рецидиву.

Перлинні папіломи зберігаються протягом усього життя, значно регресують у чоловіків старшого віку. Специфічних профілактичних заходів не існує. Можливо зменшити ризик появи папул з допомогою циркумцизії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code