vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Перекрут гідатіди яєчка: що це таке, діагностика захворювання, лікування

Гідатіди Морганьї – це рудиментарні структури у чоловіків, які мають вигляд кістовидного розширення і зрощені з яєчком і його придатком з допомогою канальців або ніжки. У третини чоловіків це залишкове освіта зберігається, але вони можуть про це і не знати, оскільки його наявність не супроводжується якими-небудь відчуттями. При перекруте гідатіди виникає зворотна ситуація, коли чоловік відчуває різкий біль і йому потрібна термінова лікарська допомога.

1

Що таке гідатіди яєчок

Процес закладки органів сечостатевої системи у жінок і чоловіків до певного періоду протікає за однаковими законами. У обох статей на перших етапах розвитку є так званий Мюллеров протока, яка дає початок формуванню матці, фаллопиевым труб і піхви. Даний проток у чоловіків редукується і на їх місці формуються рудименти, які отримали назву гидатид Морганьї.

Такі структури представлені розширенням лівого або правого яєчка і його придатка, які мають кистовидную форму, власні часточки і канальці, що зв’язують гідатіди з яєчками. Повідомлятися з чоловічими статевими залозами вони також можуть за рахунок ніжки, на якій розташовуються.

1.1

Відомості про захворювання

Основними причинами розвитку патології можуть бути:

 • травми мошонки;
 • фізичні навантаження;
 • пухка тканина освіти і відсутність еластичних волокон.

Обов’язковою умовою для перекрута гідатіди яєчка є наявність у неї вузькою або довгої ніжки, навколо якої і здійснюється поворот.

Наслідком неправильного розташування рудиментарного освіти є порушення в ньому кровопостачання і розвиток запалення.

1.2

Симптоми

Причиною звернення пацієнта до лікаря є певні ознаки захворювання. При ураженні гидатид вони наступні:

 • Раптове, різке виникнення болю, що локалізується в області яєчка, паху. Іноді вона може з’являтися внизу живота і поширюватися в поперек.
 • У верхній частині яєчка або його придатка можна промацати хворобливе кулястої форми ущільнення, яке представлене скупченням крові або лімфи. Цей інфільтрат здатний просвічуватися через шкіру, нагадує темно-синій вузлик. Цей симптом отримав назву «синьої точки». Місце його освіти відповідає локалізації перекрученої гідатіди.
 • По мірі прогресування патологічного процесу з’являється набряк і почервоніння мошонка на стороні поразки. Тому вона стає асиметричною.
 • Патологія може супроводжуватися температурою, нудотою і блювотою. Це один з найбільш швидко виникаючих симптомів.

Важливо протягом перших діб не упустити симптом «синьої точки», оскільки він є характерною ознакою патології. Через 24 години від початку захворювання вловити цей ознака не представляється можливим.

2

Додаткові дослідження

Для постановки діагнозу лікарями проводяться обстеження, особливо коли по клінічній картині встановити факт захворювання важко:

Метод Опис
УЗД Гидатида виглядає як виступ, який має невеликі розміри від 2 до 5 мм. Частіше вона розташована біля верхнього полюса яєчка або в борозні між ним і придатком. Інформативність методу не завжди висока, оскільки освіта має “ніжну” структуру і погано візуалізується
Диафаноскопия Огляд яєчка проводиться при його подсвечивании. Під час виконання обстеження можна побачити утворення, яке має темний колір типового розташування гідатіди

Розширювати пошуки зміненого рудименту не має сенсу, оскільки в даному випадку є очевидним наявність у хворого гострого процесу в яєчку. Пацієнту необхідно якнайшвидше провести ревізію органу, під час якої з точністю встановлюється природа патології.

3

Терапія

Основним методом лікування є операція. Головна її мета — уникнути можливих ускладнень, які можуть проявлятися наступним чином:

 • Хронічне гідроцеле (водянка яєчка). Тривалий перебіг даного захворювання призводить до зниження харчування тестікули кров’ю, некрозу і атрофії статевої залози.
 • Вторинний орхоэпидидимит. Запалення в придатку, яєчку або в обох органах відразу призводить до “перекриття” мертвими клітинами сім’явивідних проток, що в подальшому формує нездатність чоловіка до запліднення.
 • Порушення функції здорового яєчка і його атрофія. Найбільш гостра форма захворювання, яка здатна призвести до видалення яєчка.

Основні етапи оперативного втручання:

 1. 1. Хірург робить розтин всіх верств тестікули.
 2. 2. Під час розтину серозної оболонки спостерігається невелике скупчення рідини, яка може бути різною за кольором і прозорості. Її обов’язково направляють на бактеріальний посів.
 3. 3. У поле зору лікаря кидається збільшена, темно-багряне або чорного кольору освіта. Це і є змінений рудимент. Він буває перекрученим як за годинниковою стрілкою, так і проти неї.
 4. 4. Далі проводиться видалення як ураженої, так і неушкодженою гідатіди.
 5. 5. Виконується ведення в насіннєвий канатик Новокаїну та антибіотиків (якщо випіт був каламутний або є ознаки запалення піхвової оболонки яєчка).
 6. 6. В порожнину мошонки вводиться дренажна трубка і накладаються шви на шкіру.
 7. 7. В післяопераційному періоді призначається протизапальне лікування.

При своєчасному зверненні до лікаря прогноз одужання та працездатності пацієнта буде сприятливим.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code