vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Особливості застосування ліків від тахікардії і аритмії

У зв’язку з тим, що порушення серцевих ритмів дуже небезпечні, то й ліки від тахікардії і аритмії потрібно підбирати обережно. Норма дорослої людини становить від 60 до 90 ударів, вихід за рамки до 100 ударів не вважається порушенням.

Особенности применения лекарств от тахикардии и аритмии

У малюків норма скорочень вважається 120-140 ударів, а віком до 6 років нормою має стати 90 ударів.

Деякі особливості

Хвороба може бути:

 1. Синусова. Основний орган серцевих імпульсів – синусовий вузол. Цей вузол генерує імпульс, внаслідок чого відбувається скорочення серця. Якщо збільшується активність цього сайту, розвивається синусова тахікардія. Характеристики тахікардії, пов’язаній з порушенням сайту:
  • збереження правильного синусового ритму;
  • епізод тахікардії починається і завершується повільно;
  • перевищення норми частоти скорочення.
 2. Ектопічна. У разі знаходження провокатора захворювання поза зоною синусового вузла причиною може послужити порушена робота або послаблений стан цього сайту. Такий вид тахікардії має назву ектопічна. Захворювання може локалізуватися або в передсердях, або в шлуночках. Відповідно, і тахікардія буде надшлуночкові або шлуночкова. Ці два види недуги найчастіше проявляються напади, іншими словами – пароксизми.

Тахікардію можна впізнати за такими симптомами:

 • збої і різкі поштовхи, іншими словами – провали функціональності серця;
 • починає крутитися голова, темніти в очах, втрачається свідомість;
 • прискорений пульс у стані спокою, який не може пройти без прийняття відповідних препаратів після закінчення п’яти хвилин; можуть спостерігатися біль у грудях.

Профілактичні заходи, пов’язані із запобіганням розвитку захворювання

Профілактика тахікардії – дії, спрямовані для виявлення стану, яка є або була причиною розвитку даної хвороби. Дієвим і дуже ефективним може бути відмова від вживання спиртних напоїв, куріння, мінімальна кількість у раціоні чаю чорного і зеленого, а також кава, енергетичних напоїв. Необхідно підтримувати організм у тонусі і рівномірно давати фізичні навантаження, робити перерви і відпочинок, тільки так, щоб все було збалансовано.

Основні методи лікування тахікардії:

 1. Діагностування і лікування основного захворювання, яке спричинило за собою розвиток тахікардії.
 2. Підтримка, корекція й аналіз емоційного стану хворого.
 3. Лікування із застосуванням медичних препаратів: виписка антиаритмічних ліків, комбінування їх з ліками інших груп. Лікування і препарати необхідно підбирати строго до кожного окремого пацієнта після проведення збору аналізів і комплексних обстежень у клініці.

Якщо лікування з застосуванням ліків не може дати потрібного результату або є підозра на його низьку ефективність, потрібно залучити радикальні методи:

 1. Лікування із застосуванням електрокардіостимулятора.
 2. Застосування дефібрилятора.

Хороші результати можна досягти, якщо застосувати комбіноване лікування – так звану комбіновану терапію. Збої серцевих ритмів вимагають якісного і кваліфікованого лікування. Препарати потрібно вживати, грунтуючись на точному проблеми та симптомах.

Аритмія також є небезпечним захворюванням і пов’язана з порушенням частоти скорочень серцевого м’яза. Препарати від аритмії в більшості випадків можуть призначатися для того, щоб зменшити симптоми недуги, ускладнень і, звичайно, для продовження життя пацієнта. З вищесказаного можна зробити висновок, що дані препарати підбираються ретельно і відповідально. Ні в якому разі не можна займатися самолікуванням. Далі будуть розглянуті основні ліки, що виписуються лікарями в залежності від того, яка форма аритмії спостерігається у пацієнта.

Передсердна аритмія: лікування

Передсердна аритмія може підрозділятися на кілька видів, і кожен має свої особливості та нюанси.

Передсердна тахікардія. Починати терапію необхідно, виписавши бета-блокатори. Деяким групам хворих підходить Верапаміл, але його дія в лікуванні хвороби ще не повністю вивчено. Якщо не виходить вилікувати вищевказаним засобом, можна приймати Аденозин, але переконатися, що відсутні протипоказання до застосування препарату. Даними ліками лікують предсердную форму захворювання. У разі ненадання належного ефекту препаратом застосовується Пропафенон або Аміодарон, якщо спостерігається систолічна дисфункція.

Бета-блокатори та блокатори застосовуються всередину регулярно або у вигляді ін’єкцій як невідкладна допомога. Деяким пацієнтам може призначатися лікарем група препаратів, які належать до різних класів. Для підтримання синусового ритму на належному рівні можна приймати ліки проти аритмії. Не потрібно сподіватися на те, що терапія, яка використовується, швидко принесе бажаний результат. Були випадки, коли лікування передсердної тахікардії проводилося методом помилок, оскільки пацієнтів багато і всі вони індивідуальні.

Шлуночкова аритмія: особливості

Шлуночкова екстрасистолія. Якщо вид захворювання рідкісний і проходить за швидке час, а при фізичному навантаженні і зовсім пропадає, то при лікуванні можна обмежитися транквілізатором і седативним засобом. Якщо форма часта, приймається лідокаїн, в більшості випадків у вигляді ін’єкції. Бувають випадки, що застосовуються бета-адреноблокатори типу Пропанола.

Якщо аритмія розвинулася внаслідок передозування Дигіталісу, лікарем будуть скасовані препарати з вмістом калію за умови, що відсутня гіпокаліємія. У разі її присутності препарати на основі калію допоможуть у позбавленні шлуночкової екстрасистолії, яка спровокована дигиталисом. Позбутися від екстрасистолії допоможуть ін’єкції лідокаїну.

Шлуночкова тахікардія. Якщо цей вид недуги був спровокований адренергетической стимуляцією або фізичним навантаженням, значить, у формі ін’єкції вводяться Верапаміл та Аденозин. В деяких випадках використовують поєднання бета-блокаторів з Верапамілом. Для лікування пароксизму застосовується Дизопірамід і Новокаїнамід. Але якщо стався гострий інфаркт міокарда, кращим засобом стане лідокаїн, оскільки він не допустить посилення здатності серцевого м’яза скорочуватися і не зможе викликати гіпотензію. У разі коли шлуночкова тахікардія триває довгий час, що лікарем може бути виписаний Етацизин.

Основні загальні поради

Бувають випадки, коли у людини спостерігаються одночасно дві форми аритмій, які були вказані вище. Тоді лікарями рекомендується застосування Хінідину, Пропафенону, Аміодарону, а також Флекаїніду.

Корисно буде носіння з собою засобів, що допомагають заспокоїтися, які можуть бути у вигляді настоянок і таблеток. Це може бути настоянка типу Корвалолу, Валеріани, Корвалдіну. Позитивно впливають на організм препарати, які включають в себе глід. Такими є:

 • Кордевит;
 • Кардіофіт;
 • Кратал.

Аритмію у жінок можуть викликати певні зміни серцево-судинної системи, які відбуваються при гормональному збої при клімаксі. Якщо таке сталося, лікарі наполегливо радять для прийому препарат Ременс.

Існують деякі поради, яким необхідно слідувати, щоб ліки, виписані лікарем, засвоювалося в організмі більш ефективно:

 1. Краще приймати ліки в один і той же час.
 2. Таблетки запиваются звичайною водою, оскільки запивання таблетки іншими рідинами впливає на їх розчинність і всмоктування.
 3. Необхідно вести контроль залишків ліків і закуповувати їх в достатній кількості.
 4. Якщо курс лікування, який був виписаний лікарем, дорогий, кращим виходом буде повідомити про це свого лікаря, і він випише препарати-замінники, які нітрохи не гірше за своєю дією.

Потрібно знати одне просте правило-повчання: самостійне лікування препаратами проти аритмії та кардіологічними препаратами можуть викликати небезпечні наслідки, у деяких випадках створити загрозу для життя людини. Якщо хтось порадив якийсь препарат, не будучи фахівцем в галузі медицини, ніколи не варто починати прийом! Спочатку необхідно пройти консультацію лікаря. Таке дію здатне уберегти життя та здоров’я людини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code