vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Особливості неврозу серця

З’являється невроз серця як результат прискореної інтенсивної роботи органу. Стресовий стан, переживання, емоційне потрясіння – все це негативно впливає на серце.

Особенности невроза сердца

Неврози серця, або, як їх ще називають, функціонально нервові хвороби серця, являють собою прояв невротичного стану. Діяльність серця незалежна, і при нормальній роботі його функціонування непомітно. Посилити роботу серця може і фізичне навантаження.

Причини появи недуги

Основними причинами є:

 

 1. Панічна атака і невроз серця можуть з’являтися в результаті загального неврозу, після стресового стану, переживання. Як відомо, стрес – це захисна реакція організму. Отже, серце починає битися частіше, а циркуляція крові здійснюється інтенсивніше.
 2. Так як людина піддається стресу і серце працює інтенсивніше, то діяльність органу виявляється непродуктивною. Внаслідок цього відбувається збій в роботі, якого супроводжують тривога і переживання. Такий стан називається неврози серця або ж вегетосудинної дистонії.
 3. Неправильні спосіб життя і режим сну також можуть сприяти розвитку захворювання. Недуга служить сигналом про те, що стався якийсь збій і потрібно щось змінити в розпорядку дня. З цією метою варто виділити час на регулярні фізичні навантаження, спати достатню кількість часу і частіше гуляти на свіжому повітрі.
 4. Коли людина зловживає стимулюючими напоями (наприклад, кава) або алкоголем, курить, біля нього незбалансований раціон, є ймовірність виникнення патології серця. Тому варто переглянути своє харчування і усунути всі шкідливі продукти.
 5. Іноді неврози серця починаються ще з дитинства, люди не знають про це. Коли ніякі методи боротьби не допомагають, важливо звернутися за допомогою до фахівця.

Відзначається, що захворювання серця піддаються ті діти, які були розпещеними та інфантильними, а також ті, хто був занадто залежний від матері, маючи суперечливі психологічні установки: прагнення до самостійності, з одного боку, і бажання любові, з іншого. Дані установки досить небезпечні під час зневіри, розставання. Зазвичай людина з кардиофобией відчуває постійний страх перед розлукою, не усвідомлюючи при цьому, що прагне до неї і в той же час боїться. Тому в житті такої людини часто відбуваються конфліктні ситуації з близькими людьми.

Захворювання найчастіше піддаються жінки під час клімаксу (пояснити це можна як зміна в гормональній системі) і молоді люди. Нині неврози серця становлять ¼ від усіх захворювань цього органу. Як правило, хвороба зароджується ще в дитинстві, коли дитина стає розбещеною, відбуваються потурання його істерик.

Яка симптоматика?

Симптоми при неврозі серця проявляються по-різному, у кожного пацієнта вони індивідуальні. Однак є одна головна відмінність недуги: коли пацієнту під час нападу дійсно погано, він відчуває явну болючість. Так, при неврозі відзначаються загальні ознаки:

 • часте серцебиття;
 • високий артеріальний тиск;
 • біль в зоні серця ниючого характеру, труднощі дихання;
 • висока потовиділення;
 • слабкість;
 • поганий сон;
 • збій в діяльності серця.

Найбільш характерний симптом при захворюванні – це болючість серця, яка протікає з онімінням кінцівок і запамороченням. Так, біль може тривати від декількох годин до декількох діб, але біль терпима. Даний напад може проявлятися в результаті переживання, хвилювання, при цьому прийом медикаментів не рятує від нього.

Перебіг неврозу може виглядати інакше: недлительная болючість проявляється в загрудинної зоні і може віддавати в ліву руку. Біль триває недовго і має колючий характер. Як правило, вона виникає у вигляді відповіді на негативні переживання і може бути спровокована спазмом артерій.

Пацієнти з неврозом можуть піддаватися завмирання, зупинці серця, збоїв у його діяльності. Зрозуміти це можна за порушення ритму серця. Іноді хворі відчувають серцебиття, і з-за цього у них виникають страх, тривога і неспокій. Такий стан триває недовго, може виникати без причини, або внаслідок хвилювання.

Також варто відзначити, що в деяких випадках виникає підвищення температури до 37,5° С протягом довгого часу.

Ще одна ознака неврозу серця – втома. Симптом є аномальним відчуттям фізичного виснаження і втоми. Так як в звичайному випадку відпочинок допомагає позбутися втоми, то при патології серця втома залишається і після відпочинку.

Нерідко утруднене дихання і задишка супроводжуються неправильною роботою грудної діафрагми і судомами.

Якщо у людини з такою недугою виникають труднощі в диханні, то він намагається уникати місць, де багато людей, і віддає перевагу місцям з відкритими вікнами і доступом до свіжого повітря.

Біль у грудях при неврозі серця як один з ознак має два типи: коротка або хронічна (все залежить від причини). Такий ознака неврозу серця може говорити про безліч захворювань, які можуть бути як простими, так і складними. Біль у грудях виникає у людей будь-якого віку. Так як дана ознака може бути пов’язаний з інфарктом чи іншим недугою серцево-судинної системи, він служить ще і симптомом ряду інших захворювань. Такий біль може бути недовгою і швидко прірву (наприклад, як при гіпервентиляції), а в інших випадках вона буває хронічною і постійною (наприклад, у тих, хто піддався раку легенів).

Яким має бути лікування?

Головним чином лікування буде полягати заспокоєння пацієнта, тобто в психотерапії. У тому випадку, якщо хворий не заспокоюється, призначається прийом бета-блокаторів або транквілізаторів. Іноді пацієнти намагаються рятуватися алкогольними напоями, а це не рекомендовано, оскільки результат буде зворотнім. У процесі психотерапії є можливість виявити першопричину виникнення нападу, пацієнта навчають правильному вирішенню всіх виникаючих конфліктних ситуацій. Своєчасне лікування приведе до ефективних результатів.

Найбільш швидкий метод усунути невроз серця – це приймати медикаменти. Вони усувають біль, що забезпечують нормальну роботу серця. Під час тривоги можна приймати такий засіб, як Валіум. Препарат Бісопролол сприяє в боротьбі з серцевим неврозом.

Недолік цих препаратів – це те, що вони головним чином призначаються для лікування явних серцевих захворювань. Наприклад, серцевий напад. Підвищений кров’яний тиск і тривога провокують даний стан, а вищезгадані засоби усувають ці фактори. Завдяки цьому є можливість застосовувати біологічно активні добавки, які допомагають полегшити фактори серцевого неврозу. Так як хворий має відношення не до хвороби серця, а безпосередньо до побічних ефектів стресового стану і проблем, які значно впливають на емоційний стан, то не потрібен прийом сильних хімічних речовин.

Має місце фізична активність при даному стані: важливо займатися спортом (танці, біг, аеробіка та інше) як мінімум півгодини (3-4 рази в тиждень). Так, спорт і фізичні навантаження допомагають пацієнтові знайти впевненість у собі. Незабаром він зможе бути більш сильним і здоровим, а серцево-судинна система стане краще працювати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code