vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Особливості імунітету у літніх людей і його зміцнення

Імунітет у літніх людей слабшає і приносить цілий «букет» захворювань, які згодом тільки ускладнюють життя.

Особенности иммунитета у пожилых людей и его укрепление

Якість життя, з якими доводиться стикатися людям у похилому віці в нашій країні, далекий від ідеального. Практично всі люди похилого віку змушені виживати і жити «за правилом 3D», що означає «доїдати, доношувати і доживати». Як підвищити імунітет літній людині? Які заходи необхідно зробити для зміцнення імунітету в літньому віці? Які фактори впливають на підвищення і зміцнення імунітету? Всі ці питання ми постараємося розглянути більш докладно.

Особливості імунітету людей в літньому віці

Зрозуміло, імунітет дорослого (літнього) людини має ряд відмінностей і особливостей порівняно з імунітетом молодої людини. До літньої людини можна віднести коло осіб (чоловіків і жінок), які досягли віку 60 років і старше.

Приблизно з 50 років імунна система людини похилого починає різко знижуватися в основному з-за атрофування вилковою залози (тимуса). Вона розташовується над серцем у верхній її частині. Вона починає Активно розвиватися в підлітковому віці і вже до 20-ти років досягає свого піку. Завдяки чому імунна система молодої людини найбільш міцна, сильна і витривала.

В тимусе дозрівають і розвиваються клітини лімфоцитів, які відповідають за виявлення, розпізнавання і знищення чужорідних клітин (антигенів), що дозволяє імунній системі, краще боротися з атакуючими її захворюваннями та хворобами.

Ближче до літньому віку тимус зношується і здатний виробляти лише 2% клітин лімфоцитів. Природно такої кількості вироблюваних клітин недостатньо для того, щоб вести боротьбу з усіма шкідливими вірусами і бактеріями, які активно атакують організм. В результаті чого організм просто здається, і хвороби повністю захоплюють тіло людини, приносячи йому великі страждання і болю.

Зворотна реакція відбувається з молодим організмом. При впровадженні якоїсь інфекції в тимусе починають вироблятися антитіла, які активно протистоять агресору. В результаті чого клітина агресора гине і не дозволяє вірусу захопити контроль над усім організмом.

З віком захисні функції організму зношуються і знижують можливість вироблення таких антитіл. Зниження імунітету спочатку відображається на регенеративній функції людини. Він частіше починає боліти інфекційними і вірусними захворюваннями. Далі, коли зниження імунітету прогресує, страждає вже і опорно-руховий апарат і внутрішні органи. Прості вірусні інфекції викликають серйозні наслідки в організмі і протікають в більш загострених формах. Підвищення імунітету за допомогою правильного харчування, ведення активного способу життя і дотримання всіх правил гігієни сприяють тому, що літня людина починає менше хворіти.

Крім того, важливо почати прийом комплексу препаратів, підвищує імунітет. Найчастіше ними є комплекси вітамінів і поживних мінералів, які необхідно пропивати курсом кожні шість місяців.

Ризик виникнення аутоімунних захворювань в літньому віці

У похилому віці підвищується рівень гамаглобулинов, в результаті підвищення в організмі починають вироблятися антитіла, які починають атакувати власні клітини організму. В результаті цього організм починає боротьбу проти власних клітин.

Наслідки такої боротьби дуже серйозні. Вони охоплюють практично всю область людського організму від голови до кінчиків пальців на ногах. Найпоширеніші з них це:

  • системний червоний вовчак;
  • псоріаз;
  • ревматоїдний артрит;
  • синдром Шегрена (сухий синдром);
  • змішані хвороби сполучної тканини;
  • саркоїдоз;
  • тяжка міастенія;
  • склеродермія;
  • аутоімунний тиреоїдит Хашимото.

І це далеко не повний перелік усіх можливих захворювань.

В результаті зниження імунітету організм літньої людини стає абсолютно не захищеним перед впливом шкідливої середовища і хвороботворних вірусів. Атакуючи організм людини з усіх боків, просте вірусне захворювання набуває хронічну форму, від якої доводиться лікуватися до кінця своїх днів. Тому дуже важливо підняти імунітет до такого рівня, щоб він зміг протистояти вірусам і хвороботворних мікробів, що викликають захворювання.

Профілактика підтримки імунітету в похилому віці

Бажано активно проводити багато часу на свіжому повітрі. Вважається, що щоденні прогулянки протягом 2-х годин повністю компенсують потребу людини в кисні. Всі внутрішні органи потребують свіжому чистому повітрі.

Крім того, важливо підтримувати водний баланс в організмі. Щоденне вживання чистої питної води не повинна бути менше 2-х літрів. Чиста природна вода надає підвищувальний вплив на імунітет, допомагає боротися з токсинами, які у великій кількості накопичуються в організмі людини, поступово отруюючи його зсередини. Вода виводить велика їх кількість природним чином через пори тіла і задній прохід.

Раціон харчування теж варто переглянути. Вводите в їжу більше свіжих овочів і фруктів, заповнюючи дефіцит вітамінів в організмі. Технологію приготування їжі варто переглянути. Дуже важливо в літньому віці не навантажувати зайвими жирами і вуглеводами свої шлунки.

Перевагу варто віддавати відвареної, паровий і запеченої їжі. Слід уникати жирної і гострої їжі і значно скоротити споживання солі. Сіль затримує в організмі зайву воду, і тому токсини і отрути, якими організм отруюється, не відводяться.

Ранкова зарядка з нескладних вправ теж є чудовим профілактичним засобом, що зміцнюють імунітет. Чудово буде поєднувати зарядку з ванними процедурами. Дуже корисно загартовування або обливання контрастним душем.

Якщо немає ніяких протипоказань, і тиск не підвищується і не знижується, то зарядкою можна займатися на свіжому повітрі. Поєднувати її можна з пішохідною прогулянкою або бігом підтюпцем.

Важливо також весь час одягатися по погоді. Літні люди повинні весь час утеплятися і носити теплий одяг.

Важливо уникати стресів і поганого настрою. Такі депресії можуть призвести до психологічних травм і тільки посилити фізична стану літніх людей. Тому спілкуйтеся тільки з позитивними людьми і займайтеся лише тими справами, які приносять вам задоволення.

В будь-якому віці обов’язково стежити за своїм здоров’ям, що після 50 років стежити за ним необхідно вдвічі більше і допомагати своєму організму протистояти захворюванням.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code