vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Особливості лікування п’яткових шпор ударно-хвильовою терапією

Одним із сучасних способів лікування п’яткових шпор ударно-хвильової терапії. Це не тільки сучасний, але і найперспективніший спосіб лікування, розробили його швейцарські вчені тільки в кінці минулого століття.

Особенности лечения пяточных шпор ударно волновой терапией

Результати застосування УВТ при лікуванні п’яткових шпор підтверджують його високу ефективність. Хоча в нашій країні даний метод застосовується не більше 10 років, результати такого лікування вражаючі. Вже після 1-2 сеансів зникає біль, а позитивний результат відзначають понад 90% пацієнтів.

Зазначений метод лікування по своїй ефективності перевершує такі поширені способи боротьби з п’ят шпорами як магнітотерапія, ультразвук або фонофорез.

Основні переваги УВТ при лікуванні п’яткової шпори:

 1. Даний метод має дуже високу ефективність, вона сягає 90%.
 2. Лікування може проводитися в амбулаторії, людині не обов’язково лягати в стаціонар.
 3. Значно знижується необхідність у проведенні інвазивного лікування.
 4. Не потребує хірургічного втручання.
 5. Процедура практично безболісна, тому її легко переносять пацієнти в різному віці.
 6. Можливість появи побічних ефектів мінімальна.

Причини, які призводять до появи п’яткової шпори

Така патологія може розвинутися у будь-якої людини, незалежно від рівня його здоров’я, зайнятості, суспільного стану та віку, виникає вона через деформації стопи, зазвичай до цього призводить плоскостопість.

Основними причинами, що призводять до розвитку п’яткової шпори, є наступні:

 1. Збільшення ваги, що призводить до підвищення навантаження на п’яту.
 2. Неправильно обрана взуття (при цьому вона може бути тісним, вузьким або, навпаки, широкої).
 3. Великі фізичні навантаження (безперервно упродовж 8 і більше годин) на ноги.

Якщо зіставити всі ці причини, то можна визначити, з-за чого у пацієнта почала розвиватися п’яткова шпора.

З-за того, що кісткові нарости збільшуються, вони травмують тканини, в результаті цього виникає запальний процес. Він може стрімко розвиватися, і тоді починаються дегенеративно-дистрофічні зміни в області стопи, які можуть поширюватися і на всю ногу, внаслідок чого людина вже не може вставати на зазначену кінцівку.

Фахівці встановили, що розмір і число шпор не впливають на характер та інтенсивність болю. Найсильніша біль відчувається, коли така шпора тільки починає з’являтися в процесі її розростання біль трохи вщухає. Щоб встановити цей діагноз, лікар призначає проведення УЗД або рентгена в області стопи, при необхідності призначається магнітно-резонансна томографія (МРТ).

Для проведення УВТ є ряд протипоказань

Зазвичай лікування п’яткової шпори ударно-хвильової терапії в більшості випадків хворі переносять легко, але, як і при використанні інших методів лікування, у цьому випадку також є ряд протипоказань для її застосування:

 • наявність травм голови;
 • якщо у пацієнта знижений тиск;
 • наявність різних захворювань кишечника;
 • якщо згортання крові порушена, застосування цього методу може призвести до утворення тромбозу великих судин;
 • якщо у пацієнта є явно виражені психічні розлади або нервові захворювання;
 • якщо відзначаються порушення серцевого ритму;
 • наявність злоякісних пухлин;
 • важке отруєння організму;
 • гострі інфекційні захворювання;
 • тромбофлебіт в тій області п’яти, де знаходиться шпора;
 • вагітність.

Також УВТ не проводиться до досягнення пацієнтом 18-річного віку, так як в цей період відбувається ріст кісток.

Перед тим як почати видаляти шпори на п’ятах за допомогою методу ультразвукової терапії, лікар повинен обстежити хворого для виявлення будь-яких протипоказань і переконатися, що консервативні методи лікування неефективні.

Дія ударно-хвильової терапії на організм і спосіб її застосування

Принцип дії даного методу заснований на тому, що створюються звукові хвилі певної частоти, які проникають в м’які тканини організму. На здорові клітини звукові хвилі не роблять впливу, так як вони захищені еластичною мембраною, таким чином відбувається лікування запалених клітин, видалення зайвих солей м’язів, зв’язок, сухожиль.

При використанні даного методу розпушуються рубцеві тканини, значно збільшується кровообіг в області стопи і поступово солі і фіброзні поразки виводяться з організму, таким чином, відбувається позбавлення від п’яткової шпори.

Під час проведення такого лікування застосовують спеціальне обладнання, яке виробляє звукові хвилі високої частоти, і з їх допомогою здійснюється лікування п’яткової шпори. Застосування ударно-хвильової терапії допомагає блокувати біль, вона дозволяє значно прискорювати відновлення пошкоджених тканин, тому людина набагато швидше одужує.

Перед початком застосування УВТ лікар визначає найбільш болюче місце і саме на нього спрямовується дія звукових хвиль.

Для проведення лікування п’яткової шпори зазвичай призначають 7 процедур, тривалість кожної з них становить 10-30 хвилин. Курс проводять з перервами на 3-4 дні, а якщо в області проведення лікування відзначається сильний біль, то його на час припиняють і продовжують після того, як вона пройде.

Ознаки того, що лікування проводиться успішно

При використанні будь-якого методу лікування, в тому числі і ударно-звукової терапії, лікар повинен враховувати індивідуальні особливості організму кожної людини. Не обов’язково чекати результату і проводити 5-7 процедур, ступінь її ефективності стає зрозумілою вже після перших процедур.

У більшості хворих вже після першої-другої процедури відбувається зменшення набряку і запалення в області проведення лікування, відбувається зменшення болю, вона стає не такою гострою. Іноді бувають рецидиви, але за больовими відчуттями вони не такі яскраві і менше турбують пацієнта.

Проведення повторного курсу лікування допомагає закріпити отриманий позитивний ефект, і зазвичай після цього пацієнти на п’яткову шпору більше не скаржаться. В ході застосування даного методу лікування відбувається поступове звільнення від кальцієвого наросту, в цьому місці нормалізується обіг крові та лімфи, відбувається відновлення тканин.

Метод ударно-хвильової терапії має високу ефективність, він доступний, тому є дуже перспективним при проведенні лікування п’яткової шпори. Головним недоліком вказаного методу більшість фахівців вважають високу вартість такого лікування.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code