vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Основні симптоми варикозного розширення вен на ногах

Якщо людину турбує варикозне розширення вен на ногах, симптоми – набряки гомілок і стоп. Це захворювання досить часто буває пов’язане з вагітністю. Саме під час виношування дитини у жінок збільшується тиск на органи черевної порожнини.

Основные симптомы варикозного расширения вен на ногах

Це патологічний стан розширення підшкірних вен найчастіше зустрічається на ногах, але може також проявитися і на животі, верхніх кінцівках, навіть у мошонці. Якщо не лікувати варикозне розширення або ж займатися самолікуванням, то наслідки можуть бути плачевними. Саме тому радять хворим, як тільки вони відчують себе погано, записатися на прийом до лікаря.

Що являє собою це захворювання?

Саме слово «варикоз» означає «збільшення, здуття венозних вузлів». Це дійсно так: відень стає видно зовні нижніх кінцівок, як тільки недуга з’являється. Вузли чимось схожі з виноградними гронами. Судини розширюються, вони набувають темно-синій відтінок, звивисті лінії.

Ця хвороба відома здавна. У давні часи лікувати хворобу намагалися багато знахарі. Однак всі їх старання були марними.

Сьогодні від варикозного розширення вен страждають практично всі мешканці світу. Як у жінок, так і у чоловіків хвороба проявляється зазвичай у працездатному, середньому віці. Страждають від цієї недуги понад 60% російських громадян.

Пов’язано це в основному з тим, що сучасні люди, які мешкають у великому місті, досить багато часу проводять без руху в автомобілі, за комп’ютером. Низька ступінь захворювання варикозним розширенням відзначена зовсім недавно фахівцями в кількох екзотичних країнах. Недостатність роботи клапанів перфорантних вен розглядається медичними працівниками як першопричина цього небезпечного захворювання.

Захворювання має кілька видів.

Вторинна недостатність зустрічається набагато частіше, чим первинна. Вона пов’язана в основному з вагітністю, цирозом печінки, глибокими тромбозными новоутвореннями вен, посттромбофлебическим синдромом.

Клапанів перфорантних може бути і кілька. Кров, перебуваючи під гідростатичним тиском, з глибоких вен практично відразу потрапляє в кровоносну систему поверхневих вен. Вони, як правило, починають розширюватися. Тривале розширення постійно призводить до того, що венозні стінки судин нижніх кінцівок у людей стають тонкими, слабкими.

Наслідки можуть бути незворотними. Варикоз проходить, але не завжди.

До якого лікаря потрібно звернутися?

Якщо помічені дрібні сіточки на ногах, розширення вен, прояви варикозної хвороби, потрібно відвідати кабінет лікаря-флеболога. Фахівець з хвороб вен, який займається діагностикою та лікуванням цього захворювання, допоможе вилікувати тромбофлебіт, дисплазію вен, варикозна хвороба та інші небезпечні хвороби.

Лікар уважно вислухає всі скарги з приводу захворювання. Потім проведе ретельний огляд і розпитає хворого про спадкової схильності, спосіб його життя.

В додаткове обстеження входять:

 • флебографія;
 • УЗДГ судин кінцівок;
 • клінічні аналізи крові;
 • коагулограма;
 • дуплексне ангіосканування.

Те, які людині необхідно пройти аналізи, визначити здатний тільки фахівець. Пацієнту потрібно обов’язково прислухатися до його рекомендацій, щоб як можна швидше вилікувати варикоз.

Звернутися до лікаря потрібно, якщо хворого турбують:

 • зміни забарвлення шкірного покриву нижніх кінцівок;
 • біль в ногах при ходьбі і фізичному навантаженні;
 • нещодавно перенесені хірургічні втручання на ногах, травми;
 • вроджені аномалії кровоносних судин;
 • біль, розташована в області колін;
 • хронічні захворювання;
 • судоми, особливо сильно проявляються в нічний час;
 • лімфатичні вузли, що знаходяться під шкірою;
 • судинні зірочки або роздуті вени;
 • постійний набряк ніг;
 • тягнуть, сильні болі, що посилюються в дні менструального циклу у жінок, в нижніх кінцівках;
 • набряклість литкових м’язів;
 • тяжкість в ступнях.

Діагностика захворювання

Жінки постійно прагнуть виглядати красиво і привабливо. Для цього вони, слідуючи моді, практично завжди носять взуття на високому каблуці.

Постарайтеся так не робити, інакше здоров’я може погіршитися. Боротися із захворюваннями судин системи кровообігу необхідно своєчасно.

Лікування варикозного захворювання вен вимагає особливого терпіння і зусиль. У сучасній медицині є перелік різних захворювань, пов’язаних з нижніми кінцівками. Розглянувши симптоми варикозного розширення вен нижніх кінцівок, потрібно враховувати, що гіподинамія є провокуючим фактором.

На її фоні у людей зазвичай розвиваються:

 • розлад травного тракту;
 • різні бронхолегеневі захворювання;
 • серцево-судинні проблеми;
 • венозний застій.

Чому відбувається венозний повернення крові?

У більшості випадків венозна гіперемія розвивається так швидко, що людина не встигає щось зробити. Характеризується вона значно підвищеним тиском у судинах. Залежно від того, в якому саме місці стався порушення кровотоку, фахівці поділяють його на кілька видів.

Гостра форма недостатності вен проявляється в глибоких магістральних судинах. Вона зараз ще недостатньо вивчена, так як зустрічається досить рідко.

Найпоширеніше захворювання – ХВН. Воно майже завжди розвивається тільки в підшкірних венах. Іноді люди, відвідавши кабінети лікарів, можуть почути від фахівців про клапанної недостатності перфорантних вен.

Це захворювання зазвичай призводить до зниження кровотоку і недостатнього забезпечення харчуванням тканин. Надалі у хворого людини починає розвиватися кисневе голодування.

Постарайтеся, якщо навіть іноді і немає часу зайнятися гімнастичними вправами, не сидіти цілий день біля екрану комп’ютера або стояти. Потрібно запам’ятати, що тільки так ви зможете повністю забезпечити збагачення гемоглобіну киснем. Якщо щось не виходить правильно, потрібно звернутися за допомогою до медпрацівників.

Згідно з нещодавно проведеним дослідженням Міжнародного союзу епідеміологів і флебологів, це захворювання значно “омолодилось”. Його перші ознаки були виявлені у підлітків віком 12-16 років.

Виходячи з цього, хочеться зауважити, що профілактичні заходи і методи лікування повинні бути дієвими. Потрібно застосовувати комплексні методи, спрямовані на усунення безлічі факторів і причин, що викликають прояв цієї грізної хвороби.

Російські експерти, які здійснюють розробку стандартів, рекомендують при всіх видах лікувального процесу використовувати кваліфікацію, побудовану за такими принципами:

 1. 3 стадія характеризується появою виразок в підшкірному шарі, посттромбофлебит може довго прогресувати. Потім м’які тканини атрофуються.
 2. Додатковими ознаками проявляється 2 ступінь цього важкого захворювання. На цій стадії у людей з’являються збільшені вени, гіперпігментація, дерматит.
 3. Основними клінічними ознаками представлена 1 ступінь: поява зірочок варикозного розширення, набряки, біль і тяжкість в нижніх кінцівках.

Одна з декількох ступенів, описаних вище, нерідко призводить до інвалідності. Непрацездатність російських жителів визначається за СЕАР. У ній міститься кілька частин.

Анатомічна частина зазвичай вказує, який саме з трьох вен відбулися патологічні видозміни кров’яного струму.

В етіологічній підгрупі зашифрована інформація про те, придбаними або спадковим є це захворювання. Його етимологія може бути і не з’ясовано повністю.

Характерні симптоми хвороби вказані під певним кодом клінічної частини.

Найбільше порушень лікарі зараз знаходять, проводячи патофізіологічні обстеження.

Профілактичні заходи

Боротьба з варикозним розширенням вен – непроста, зате цілком здійсненне завдання.

Медпрацівник, який пройшов атестаційну кваліфікацію і вже давно працює в клініці, підкаже, як краще лікувати варикозну хворобу нижніх кінцівок. Це можуть бути склеротерапія, піші прогулянки, венотоніки, гелі, мазі і т. д.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code