vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Опис артеріальної есенціальної гіпертензії, її діагностика та лікування

Коли у людини неодноразово підвищується артеріальний тиск, то ставиться діагноз гіпертензія артеріальна есенціальна. У тому, що це за хвороба і як з нею впоратися, спробуємо розібратися, тим більше, що така тема, як есенціальна артеріальна гіпертензія, методи її діагностики та лікування, хвилює багатьох. Описуване захворювання вважається одним з найбільш небезпечних порушень серцево-судинної системи. Конкретно ессенціальна (первинна) гіпертонія особливо небезпечна через свого постійного прогресуючого перебігу. Відзначається ця прогресія в пошкодженні внутрішніх органів і в збільшенні числа загальних серйозних патологій організму на тлі цієї хвороби.При захворюванні вираженою гіпертензією розвиваються такі небезпечні порушення, як інфаркт міокарда.

Описание артериальной эссенциальной гипертензии, ее диагностика и лечение

Отже, підвищення артеріального тиску – що це таке? Як відзначають експерти Всесвітньої Організації охорони Здоров’я, говорити про гіпертонії можна в тому випадку, якщо спостерігається стійке підвищення артеріального тиску понад 140/90 мм. рт.ст. і при цьому не відзначені патологічні зміни з боку таких органів, як нирки, серце, головний мозок. Якщо підвищення кров’яного тиску пов’язано з патологією нирок, а саме зі звуженням ниркової артерії та її гілок, то мова вже йде про таку хворобу, як реноваскулярна гіпертензія. Це трохи інше захворювання.

Загальний опис захворювання і симптоми

Описуване захворювання може виявлятися в одному з двох типів перебігу хвороби:

 1. Лабільна гіпертонія. При такому перебігу хвороби рівень показників артеріального тиску залишається стабільно близьким до небезпечних прикордонним значень. Відзначено, що при такому перебігу 20-25% хворих з часом вже страждають стійкою гіпертензією.
 2. Прикордонна гіпертонія. Тут є періодичні коливання показників систолічного і/або діастолічного тиску крові від норми до прикордонної зони. Нагадаємо, що граничними показниками для дорослих встановлені 140-159/90-94 міліметрів ртутного стовпа.

Для гіпертонії характерним є той факт, що часто хвороба до появи ускладнень протікає без яких-небудь видимих симптомів. Хворі лише іноді відмічають головний біль, переважно в ділянці лоба чи потилиці, а також запаморочення. Можливий також шум у вухах. І лише у разі гіпертонічного кризу відзначаються порушення зору, сплутаність свідомості, зміни ритму серця. Гіпертонія у своїх початкових проявах стає способом життя людини в силу своєї полисимптоматичности і лабільності проявів. Але із-за загрози ураження органів-мішеней (очне дно,серце, капіляри нирок та інші важливі органи) це захворювання важливо постійно тримати під лікарським контролем.

По ступені прояву есенціальна артеріальна гіпертензія підрозділяється на три стадії вираженості:

 • 1 стадія. Зміна систолічного кров’яного тиску в межах 140-159 мм рт.ст. і діастолічного – 90-99 мм рт.ст.
 • 2 стадія. Показники систолічного 160-179 і діастолічного 100-109 мм рт.ст.
 • 3 стадія. Сама грізна, при ній систолічний тиск перевищує 180 мм. рт.ст. і діастолічний, відповідно, 110 мм. рт.ст.

Варто сказати, що при розвитку 3 ступеня захворювання з’являються два клінічно значущих симптомів: гипертоническое збільшене серце і часте нічне сечовипускання (никтополиурия). За сукупністю прояви захворювання і після проходження деяких діагностичних процедур встановлюється клінічний діагноз. Стандартні процедури діагностичного дослідження це:

 1. Лабораторні аналізи сечі і крові.
 2. Біохімічний аналіз сечі і крові.
 3. Визначення рівня гормонів в крові.
 4. Дослідження нирок.
 5. УЗД та ехокардіографія.
 6. Дослідження очного дна.

Всі ці дослідження пацієнти проходять за направленням дільничного терапевта та під його контролем.

Лікування та профілактика артеріальної гіпертензії

Відразу варто обмовитися, що лікування есенціальної гіпертензії спрямоване на досягнення стійкої ремісії. І для цього застосовуються як фармакологічні методи, так і немедикаментозні. До лікарських препаратів, які призначають хворим з гіпертонією, відносяться:

 1. Противогипертонические препарати.
 2. Антикоагулянти для зниження ступеня тромбоутворення.
 3. Діуретичні препарати.
 4. Судинорозширювальні засоби.
 5. Дигоксин.
 6. Лікарські препарати ряду простагландинів.

Це неповний перелік використовуваних в лікуванні гіпертензії препаратів.

Визначення доцільності застосування комбінації у використанні лікарських препаратів теж здійснюється лікарем.

Як профілактика виникнення гіпертонічного кризу служить нормалізація раціону, зниження рівня психоемоційних навантажень аж до їх повного виключення, нормалізація рухового режиму і режиму сну і неспання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code