vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Норма окружності живота по тижнях вагітності

Головний зовнішній ознака вагітності у жінки – це зростаючий живіт. Окружність живота по тижнях вагітності має свої норми, які можна дізнатися в спеціальних таблицях. Розмір живота повинен відповідати певного терміну, істотні відхилення в більшу або меншу сторону можуть свідчити про те, що вагітність має якісь патології. Також, знаючи розмір живота і висоту стояння дна матки, можна визначити вагу плода по тижнях.

Норма окружности живота по неделям беременности

Окружність живота вимірюють сантиметровою стрічкою. Виміри повинен проводити гінеколог кожне відвідування. Якщо є суттєва різниця між реальними розмірами і табличними, то лікар повинен призначити додаткові обстеження: аналізи, УЗД та ін

Норма зростання живота під час виношування

Відповідність нормам окружності живота під час виношування відносно. У цьому випадку лікар повинен дивитися на безліч додаткових факторів, а не ґрунтуватися тільки на цифрах. Наприклад, необхідно враховувати вагу майбутньої матері до вагітності. Якщо він значно перевищував норму, то треба орієнтуватися не на цифри кола, а на динаміку його зростання. Тому що при вимірах його окружності буде враховуватися і підшкірний жировий шар. Тому тут треба дивитися на різницю між вимірами, яка буде показувати, наскільки збільшився саме живіт.

Обсяг живота при вагітності лікар починає вимірювати після 12 тижня. До цього строку ця процедура не має сенсу, тому що матка залишається за кістками тазу і не прощупується навіть гінекологом. Після першого триместру дно матки піднімається над лобковим симфізом. Збільшення обхвату живота відбувається не тільки через збільшення розмірів дитини. Факторами, що впливають на обсяг, також є зростання плаценти і кількість навколоплідної рідини. Після 14 тижні починається інтенсивне збільшення об’єму живота. Зазвичай на цей показник звертають увагу в третьому триместрі, коли відхилення від норми особливо видно. Наприклад, на 32 тижні розмір живота становить від 80 до 85 см, а через місяць він вже повинен бути 90-95 см, але в той же час не повинен перевищувати 100 див.

Про що говорить відходження розмірів від встановлених норм

Якщо розмір живота сильно відхиляється від табличних даних, то це може говорити про багатоводді або маловодии. Обидва явища дуже шкідливі для розвитку плоду, а тому вимагають вжиття необхідних заходів.

Маловоддя – це зменшення кількості навколоплідних вод нижче норми для певного строку. Така проблема зустрічається приблизно у 4% вагітних жінок. Наслідками такого стану може стати завмирання плоду, передчасні пологи або ускладнення при пологах. Маловоддя може призвести до поганого розвитку легенів, порушення будови скелета та інших патологій.

Багатоводдя – це патологія, при якій діагностується велика кількість навколоплідних вод. Статистика показує, що така аномалія трапляється лише в 1% вагітностей.

Маленький розмір живота, не відповідає терміну, може говорити про недорозвиненість плоду, вагітності, що не розвивається, а обсяг більше норми – про пухлини плаценти або багатоплідної вагітності.

Якщо на 38 тижні в результаті виміру виявлено, що окружність живота перевищує 100 см, то необхідно пройти додаткове обстеження для визначення положення плоду в утробі матері. Може виявитися, що дитина має поперечне положення, яке може викликати великі ускладнення під час пологів. Це означає, що жінці потрібно лягти в стаціонар пологового будинку, щоб підготуватися до кесаревого розтину.

У разі якщо на черговому відвідуванні гінеколога і проведення виміру після 30 тижня виявлено раптове зменшення об’єму і це супроводжується слабким рухом плода або відсутністю яких-небудь рухів зовсім, то пацієнтці необхідна термінова госпіталізація. Такий стан справ говорить про серйозні ускладнення, навіть про загибель дитини.

Як правильно зняти заміри?

Існує кілька правил проведення цієї процедури, щоб отримати результат без похибки:

  1. На будь-якому терміні вагітності потрібно проводити виміри строго в горизонтальному положенні – в цьому випадку не має впливу на стан хребта і розслаблення передньої стінки живота.
  2. Перед початком виміру необхідно спорожнити сечовий міхур. Це буде гарантувати, що зайві обсяги не позначаться на вимірах.
  3. Сантиметрова стрічка має бути розташована ззаду в найглибшому фізіологічному вигині – поперековому лордозі.
  4. Спереду вимірювальна стрічка повинна проходити через пупок.

Окружність живота при вагітності можна звірити з таблицею розмірів по тижнях.

Але краще самостійно не проводити такі виміри, щоб у разі виявлення якихось відхилень, які можуть бути пов’язані з порушеннями проведення вимірювань, не було приводів для зайвих хвилювань. Але потрібно пам’ятати, що невелике варіювання розмірів в межах двох тижнів в ту чи іншу сторону є нормою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code