vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Інфекційний ендокардит – що це таке?

Ендокардит – що це таке? Ендокардит – це запалення внутрішньої оболонки серця. У більшості випадків ця хвороба супроводжується ураженням клапанного апарату і шару клітин, що вистилають поверхню прилеглих судин. Ендокардит – це несамостійне захворювання, воно виникає, якщо у людини є інші хвороби. Ендокардитом може захворіти будь-яка людина, незважаючи на вік і стать. Збудниками такого захворювання є безліч видів мікроорганізмів. Вчені налічують понад 100 таких бактерій.

Инфекционный эндокардит – что это такое?

Фахівці в області даного захворювання виділяють декілька видів ендокардиту:

 1. Інфекційний.
 2. Хронічний.
 3. Неінфекційний тромбоэндокардит.
 4. Ревматичний.
 5. Ендокардит Леффлера.

Така хвороба дуже підступна, тому що для встановлення правильного діагнозу фахівця знадобиться близько 3 місяців. Навіть при таких великих термінах хвороба не завжди вдається правильно діагностувати.

У більшості випадків ендокардит з’являється раптово і досить великий проміжок часу не проявляє ніяких симптомів. Поставити правильний діагноз дуже складно, тому що в більшості випадків симптоми не з’являються, але все ж вони є.

Це підвищення температури, сильний озноб, відмова від їжі і, як наслідок, різке зниження ваги, підшкірні і підслизові (наприклад, в порожнині рота) крововиливи, крововиливи в сітківку ока. Шкіра хворого стає блідо-жовтого кольору, іноді з дрібною висипкою на обличчі. Головним симптомом ІЕ (інфекційного ендокардиту) є шуми в серці. Серцевий шум говорить про неправильну роботу мітрального клапана.

При ускладненні такого захворювання у хворого можуть з’явитися й інші хвороби, такі як:

 1. Гломерулонефрит. Це захворювання пов’язане з попаданням інфекції в нирки. Розвивається гломерулонефрит як ускладнення інфекційного ендокардиту. Симптоми гломерулонефриту: набряки на обличчі, підвищений артеріальний тиск і досить рідкісне сечовипускання.
 2. Емболія різних органів. Якщо у людини є емболія головного мозку – ще її називають ішемічним інсультом, значить, у нього будуть присутні наступні симптоми: це запаморочення, порушення пам’яті, втрата свідомості, оніміння та втрата чутливості в кінцівках. При емболії судин легенів будуть інші симптоми. До них відносяться: біль у грудній клітці, задишка та відчуття нестачі кисню. Емболія селезінки буде супроводжуватися сильним болем у лівій верхній частині живота.

Інфекційний ендокардит у дітей

Інфекційний ендокардит – це коли відбувається запалення клапанного або пристінкового ендокарда. Збудниками такого виду ендокардиту є інфекційні бактерії. Саме така хвороба є причиною досить великої кількості смертей у дітей і підлітків. Фахівцям часом дуже важко вчасно поставити діагноз, тому з кожним роком кількість хворих дітей збільшується.

Інфекційний ендокардит у дітей 6% розвивається на інтактних клапанах, в 90% всіх випадків він буває вродженим, в 3% у дітей виникає порок серця.

З точністю назвати число хворих дітей ендокардитом неможливо. Відомо тільки одне: ці цифри постійно збільшуються. До речі, хлопчики хворіють такою хворобою в 2-3 рази частіше, чим дівчатка.

Ендокардит може бути як вродженим, так і набутим. Вроджений ендокардит починає активно формуватися при гострих вірусних та бактеріальних інфекціях у матері. Придбаний, інфекційний ендокардит може виникати ще в дитячому віці. У дітей до 2 років така хвороба найчастіше виявляється на інтактних клапанах, при наявності вади серця. В таких випадках дитині буде потрібно термінове хірургічне втручання.

Помітити симптоми ендокардиту у дитини досить важко, тому що при такої хвороби, у нього може бути озноб і слабкість. Такі симптоми підходять і під інші захворювання.

При такої хвороби лікарі в рідкісних випадках можуть виявити у дитини шуми в серці. Тому при відсутності явних симптомів і шуму фахівець може бачити не всю нинішню картину. У такому випадку лікар зможе призначити дитині лише короткий курс антибіотиків. У кінцевому рахунку діагноз буде поставлений правильно тільки при явних появи симптомів цієї хвороби. Зазвичай, коли вже буває запізно.

Класичні симптоми інфекційного ендокардиту у дітей:

 • плями Рота (крововилив у сітківку ока);
 • вузлики Ослера (червоні вузлики на подушечках пальців);
 • плями Джейнуея (геморагічні плями на долонях та стопах);
 • темно-червоні смуги на нігтях.

Ендокардит Леффлера

Це дуже рідкісна різновид ендокардиту. Такою хворобою найчастіше хворіють люди, які прибули з Африки, Азії, а також з Південної Америки. На даний момент фахівці в цій області поки не знають, як це захворювання поширюється. Такий ендокардит в більшості випадків з’являється у дітей і людей похилого віку. Він поділяється на 2 стадії:

 1. Некротична стадія, ще її називають ранньою стадією хвороби.
 2. Тромботична стадія.

Для того щоб правильно пройти діагностику, вам потрібно буде записатися на прийом до лікаря, який проведе ретельний огляд і направити вас на здачу необхідних аналізів. У вас візьмуть дві проби крові, для того щоб правильно визначити конкретного збудника даного захворювання.

Потім вам потрібно буде зробити ехокардіографію. З її допомогою можна з точністю визначити наявність мікробних вегетацій, ступінь ураження клапанів і порушення насосної функції серця. Цими аналізами не варто нехтувати. Правильно поставлений діагноз – це перший крок на шляху до одужання.

Якщо діагноз гострий ендокардит виявиться позитивним, то лікуючий лікар пропише вам необхідні лікарські препарати. У більшості випадків лікарі прописують пацієнтові антибіотики широкого спектру дії. Наприклад, пеніцилін або цефалоспорин.

Якщо головним збудником такої хвороби виявляться агресивні бактерії, наприклад, стафілокок, то в такому випадку лікар пропише вам приймати антибіотик вузького спектру дії. Якщо лікування антибіотиками не дає позитивних результатів, значить, в даному випадку потрібно хірургічне втручання.

Профілактика ендокардиту

Для того щоб затримати розвиток ІЕ, вам необхідно буде уникати надмірних фізичних і психічних навантажень, а найголовніше – зміцнювати свій імунітет. Не варто забувати, що будь вогнище хронічної інфекції – це і є головна причина ендокардиту. Тому навіть при самих банальних інфекціях – наприклад, синусит, карієс зубів і т. д. варто звернутися до фахівця.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code