vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Невідкладна долікарська допомога при інфаркті міокарда

Невідкладна допомога при інфаркті міокарда, незважаючи на всю простоту дій, неоціненна для хворого. Рятуючи його життя, потрібно буде виконати лише кілька нескладних дій.

Неотложная доврачебная помощь при инфаркте миокардаІнфаркт – серцеве захворювання, яке наздоганяє людину раптово. Якщо ви стали свідком того, як людині стало погано, він падає і тримається за ліву сторону грудей, то у нього інфаркт міокарда. У цьому випадку саме ви можете надати допомогу, яка буде гарантією збереження життя хворого.

Перша допомога при інфаркті міокарда навряд чи буде надана досвідченим фахівцем, найчастіше людині стає погано в громадському місці, де здійснити необхідні дії можуть лише звичайні люди. Необхідна якісна медична підтримка, однак втрачати дорогоцінний час на очікування не можна, варто діяти. Екстрена підтримка може врятувати життя!

Необхідно дати хворому, якого охопила гострий серцевий напад, звільнення від сильної болі. Страждає мати можливість вільно дихати, а також прийняти знеболюючий препарат.

Правильний алгоритм порятунку

Отже, якщо ви стали свідком нападу інфаркту, то варто сконцентрувати всі свої сили і виконати наступний алгоритм дій:

  • викликати швидку допомогу;
  • заспокоїтися самому;
  • заспокоїти хворого;
  • підняти голову впала людині;
  • розв’язати краватку, пояс та інше;
  • дати знеболююче.

Варто пам’ятати, що без швидкої медичної служби не обійтися, саме тому слід викликати лікарську допомогу. Диспетчеру, який приймає виклик, варто сказати, що в людини інфаркт, тоді на виклик приїде кардіологічний екіпаж медичної допомоги. Медики зможуть надати належну і своєчасну реанімацію, рятуючи хворого від загибелі. Попередні дії будете робити ви, так що необхідно тримати себе в руках і заспокоювати того, у кого трапився напад.

Гострий напад може спіткати на вулиці або в приміщенні, це не повинно мати значення в теплий період, а у холодний людини потрібно покласти не на сніг або лід, а на щось тепле. Інакше великий ризик застудитися або придбати недуга, пов’язаний з переохолодженням. Якщо у потерпілого трапився інфаркт міокарда, перша допомога може знадобитися від минаючого повз людину, а лікаря навколо може не виявитися. Так що ж робити? Головне – не сидіти склавши руки!

Долікарська допомога при інфаркті міокарда полягає в наданні низки заходів, які допоможуть людині не тільки фізично, але і морально. Відомо, що підтримка і моральний настрій дуже важливі. Не можна кидати того, хто потребує допомоги. Тоді велика ймовірність успіху і одужання. Отже, важливо, щоб той, у кого трапився напад, ліг горизонтально (бажано на твердій поверхні). Голову лежачого необхідно підняти і дати можливість йому дихати вільно. Всі перетягають елементи в одязі варто прибрати. Розв’яжіть і зніміть ремінь, краватка, розстебніть манжети, комір, шарфи тощо. Якщо це сталося в приміщенні, то необхідно відкрити вікно, для того щоб забезпечити надходження свіжого повітря.

Які допоможуть ліки?

Після того як долікарська допомога при інфаркті міокарда надана, необхідно дати хворому нітрогліцерин, валеріану або корвалол. Зазвичай ті, хто знає про проблеми з серцем, мають з собою якесь з цих засобів. Нітрогліцерин кладуть під язик, корвалол і валеріану в краплях приймають всередину. Говоріть з тим, хто відчуває біль, переконуйте йому спокій.

Якщо хворий буде відчувати страх смерті і переляк, він почне відчувати додаткове навантаження на серце, що вкрай шкідливо в його становищі. Для поліпшення кровообігу можна дати таблетку ацетилсаліцилової кислоти, вона розріджує кров, що допоможе розійтися крові в передсердних ділянках. Ще варто постійно слухати серцевий ритм, якщо раптом серце зупинилося, негайно робіть штучне дихання і прямий масаж серця.

Надана вчасно підтримка – запорука довгого життя (навіть після інфаркту). Симптоми, що передують інфаркт, можуть проявлятися або наздогнати людини раптово. Не можна втрачати пильність.

Добро і відгук – стандарт людських якостей. Якщо ви помітили, що хтось потребує вашої уваги, вимагає надання невідкладної долікарської допомоги, не проходьте мимо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code