vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Необхідні заходи для профілактики ІХС

Профілактика ІХС – комплексні заходи, які спрямовані на те, щоб запобігти розвитку хвороби і виникнення проявів, які вказують на її ускладнення. Виконання профілактичних заходів показано не тільки людям, які зіткнулися з ішемічною хворобою серця, але і тим, чиє здоров’я знаходиться в повній нормі, але присутні фактори, наявність яких підвищує ризик її розвитку. Насамперед регулярне профілактичне відвідування лікаря-кардіолога рекомендується людям, чий вік більше 40 років.

Необходимые мероприятия для профилактики ИБС

В першу чергу лікування пацієнтів з ішемічною хворобою серця вимагає повного або часткового виключення факторів, які можливо змінити: це корекція раціону, відмова від куріння, робота над зниженням ваги, регулярне виконання лікувальних фізичних вправ, не рекомендується вживати гормональні протизаплідні препарати та ін. Ряд інших факторів вимагає певної корегування, мета якої спрямована на те, щоб знизити рівень холестерину в крові, нормалізувати тиск і ін

Профілактика ішемічної хвороби серця покращує якість життя людини. Як відомо, наслідком неправильного харчування, регулярне переїдання, малоактивного способу життя, куріння, зловживання алкогольних напоїв та інших шкідливих звичок є розвиток будь-яких патологій. Крім цього, подібне нехтування здоров’ям може привести до захворювань, схильним набувати хронічний характер. Вторинна чи первинна профілактика ІХС не потребує виконання складних маніпуляцій зі здоров’ям, що робить її доступної кожній людині.

Нормалізуйте своє харчування

Дана міра профілактики необхідна для того, щоб знизити рівень холестерину, позбутися від зайвих кілограмів і, звичайно, привести в норму артеріальний тиск. Профілактика ішемічної хвороби серця не вимагає голодування, вегетаріанства та інших крайнощів. Нормалізація харчування передбачає встановлення гармонійного балансу у вживаних і спалюють калорії. Такий контроль над харчуванням запобігає накопиченню зайвої жирової тканини.

Насамперед необхідно обмежити і жирну висококалорійну їжу. Рослинні жири та продукти, а також свіжі фрукти і овочі, що вживаються у великих кількостях, сприяють виведенню з організму надлишку холестерину. Кухонну сіль рекомендується споживати не більше 4 г у день, що буде сприяти зниженню артеріального тиску. Збільшити вживання води – протягом дня бажано випивати не менше 2 л Бажано, щоб у вашому раціоні було якомога більше злаків, по можливості пройшли мінімальну обробку.

Намагайтеся більше рухатися, відмовтеся від шкідливих звичок

Фізична активність займає особливе місце в профілактиці ІХС. Зміцнити серцевий м’яз, поліпшити загальний тонус організму і позбавитися від зайвих кілограмів можна з допомогою абсолютно доступних і необтяжливих фізичних навантажень: легких пробіжок, ходьби, плавання, катання на велосипеді, ходьби на лижах, виконання спеціальних фізичних вправ, в тому числі і з допомогою тренажерів. Підвищення фізичної активності показано всім, навіть людям, у яких діагностована ішемічна хвороба серця.

Вживання алкогольних напоїв слід звести до мінімальних кількостей, а краще відмовитися від них повністю. Що стосується куріння, тут важливо розуміти, що навіть пасивні курці потрапляють у групу ризику розвитку не тільки ІХС, але і інших серйозних захворювань. Серцево-судинна система є однією із систем організму, які найбільше страждають від нікотину. Куріння сприяє зниженню рівня кисню в крові, провокує утворення тромбів, атеросклеротичних бляшок.

Нікотин викликає підвищення тиску в судинах, що уповільнює та порушує обмін речовин в організмі. За рахунок смол, які містить нікотиновий дим, частота скорочень серцевого м’яза починає перевищувати встановлену норму, а судини при цьому піддаються спазмолітичній дії. У курящих людей ішемічна хвороба серця тягне за собою ускладнення значно частіше, чим у пацієнтів, які не курять.

Працюйте над зниженням ваги

Як вже було сказано, для зниження ваги необхідно правильне збалансоване харчування і збільшення фізичної активності. Людям з надмірною вагою необхідно зниження калорійності їжі.

Крім того, може знадобитися розробка спеціальної програми, якої слід дотримуватися до досягнення певної норми у вазі.

У випадку з сильним ожирінням потрібна допомога фахівця-дієтолога і ендокринолога. Тут дуже важливо організувати грамотний підхід, розібратися в причинах захворювання.

Варто зауважити, що ожиріння досить важко піддається лікуванню, але правильний підхід і дотримання всіх рекомендацій фахівців допоможе не тільки зупинити процес його розвитку, але й досягти певних результатів.

Поліпшите психоемоційний фон

Дуже важливою частиною профілактики ІХС вважається приведення психоемоційного стану в норму, при цьому особливу роль відіграє оточення людини. Постійно перебуваючи у привітній доброзичливій обстановці, людина набагато простіше переносить різні стресові ситуації і спокійніше реагує на всілякі подразники. У людей з оптимістичної життєвої позицією є значно більше шансів запобігти ішемічну хворобу серця.

При наявності факторів, що підвищують ризик розвитку ІХС, дуже важливо регулярно відвідувати кардіолога. Завдяки уважній і грамотному підходу до всього, що стосується вашого здоров’я, ви зможете захистити себе від розвитку серйозних захворювань. Так, у разі своєчасного виявлення перших проявів хвороби з допомогою правильно підібраної схеми лікування фахівець зможе повністю запобігти її подальший розвиток.

Контроль над артеріальним тиском

При нормальному артеріальному тиску перевіряти його рекомендується не менше двох разів на рік.

Людям з підвищеним артеріальним тиском необхідно регулярне відвідування лікаря.

Особливу важливість має ретельне дотримання всіх рекомендацій фахівця.

Найчастіше таким пацієнтам призначається курс прийому лікарських препаратів, дія яких спрямована на зниження тиску.

Контроль над рівнем холестерину і цукру в крові

Для того щоб не допустити розвитку ішемічної хвороби серця та інших серйозних захворювань, дуже важливо хоча б раз на рік проходити обстеження. При цьому необхідна здача аналізу крові на рівень холестерину. Людям, у яких його рівень перевищує норму, призначається спеціальна дієта, також розглядається питання про коригування способу життя пацієнта. При необхідності спеціаліст може призначити прийом лікарських препаратів.

Особливо необхідно тримати рівень цукру під контролем людям, що страждають цукровим діабетом, а також тим, хто схильний до його розвитку. Такі пацієнти знаходяться під постійним наглядом у лікаря-ендокринолога.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code