vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Необхідність проведення УЗД горла і гортані

УЗД горла і гортані допомагає виявити велику кількість інфекцій і захворювань, які можуть їх вражати. Таке дослідження дозволяє виявити хворобу на ранніх стадіях її прояви.

Необходимость проведения УЗИ горла и гортани

Свідчення до проведення дослідження

Захворювання носоглотки можуть бути найрізноманітнішими, але основними серед них вважаються наступні:

  • гортанний набряк;
  • ангіна;
  • фарингіт;
  • онкологічні захворювання.

Ці хвороби відносяться до запальних процесів з гострим характером. Небезпека захворювання полягає в тому, що при частому повторенні вони стають хронічними. Крім того, бувають нездужання загального характеру, серед яких можна зазначити стенози, опіки, механічні пошкодження і втрату чутливості.

Якщо у пацієнта промацуються будь-які новоутворення, пухлини або запалення, то це є приводом для негайного звернення до лікаря-отоларинголога. Крім того, у хворого може виникати відчуття появи кома в горлі, хриплость голосу або виділення гною, що супроводжується підвищенням температури тіла. Подібні симптоми є вагомою причиною для того, щоб провести ультразвукове дослідження.

За допомогою УЗД горла можна досить точно визначити наявність таких патологічних процесів, наявних у людини. Багато пацієнтів не до кінця розуміють, що показує ультразвукове дослідження. При проведенні УЗД гортані та інших органів носоглотки можна виявити наявність доброякісних і злоякісних пухлин. Це є дуже важливим, оскільки дозволяє виявити наявність онкологічних захворювань на ранніх стадіях.

Одним з найбільш поширених онкологічних захворювань вважається рак гортані. Подібний діагноз діагностується найчастіше у чоловічої половини населення після досягнення ними 60-річного віку. Обумовлено це тим, що чоловіки досить часто працюють на шкідливих виробництвах (азбестові, кислотні та ін) або зловживають алкоголем і тютюнопалінням.

При діагностуванні гортанний онкології у хворого з’являється хрипота в голосі, яка з часом буде все більш помітною. Вона буде супроводжуватися появою відчуття присутності стороннього предмета в носоглотці. При ковтанні у людини будуть виникати больові відчуття не тільки в горлі, але і у вушних раковинах. Вони можуть супроводжуватися кров’яними виділеннями і сухим кашлем.

Захворювання горла та гортані

Серед досить поширених хвороб, які уражають слизову оболонку гортані, можна назвати ларингіт. Появі подібної хвороби сприяють попередньо перенесені гострі респіраторні захворювання (ГРЗ), грип або скарлатина, які послаблюють імунітет людини. У тому випадку, коли імунна система людини ослаблена, спровокувати появу запалення гортані може будь-переохолодження організму, загазоване і запилене повітряний простір або банальне куріння тютюну.

Ларингіт починається із звичайного почуття першіння в горлі, що супроводжується больовими відчуттями, сухим кашлем і хрипотою голосу. У процесі розвитку хвороби у людини буде виникати набряк слизової оболонки і опухлість голосових зв’язок. Щоб полегшити стан хворого, йому рекомендується відмовитися від гострої та кислої їжі, гарячих, алкогольних і газованих напоїв.

В якості лікарських препаратів застосовуються трав’яні настої ромашки або шавлії, якими слід полоскати горло. Крім того, можна застосовувати такі фізіотерапевтичні процедури, як електрофорез, опромінення ультрафіолетом, мікрохвильову або лазерну терапію.

Ангіна – це не менш поширена хвороба, яка викликає запалення мигдалин. Вона відноситься до інфекційних захворювань, тому для запобігання випадкового зараження слід уникати спілкування з хворими людьми.

Джерелами появи ангіни є аденовіруси, стафілококові інфекції або грибкові запалення. Передається ангіна повітряно-крапельним шляхом, в процесі здійснення дихальної функції людиною.

Набряк гортанний області може виникати після перенесеної ангіни, ларингіту або гнійних утворень в області носоглотки. Більш того, подібний набряк може з’являтися внаслідок виникнення алергічних реакцій на різні парфумерні продукти, а також в результаті отримання травми слизової оболонки в області горла.

Онкологічні захворювання

Сучасні лікарі все частіше почали діагностувати рак горла. Досить часто подібний діагноз виявляється у людей, які мають нікотинову залежність. Але це є не єдиною причиною виникнення онкології.

При цьому симптоми онкології можуть бути досить різними. Обумовлено це місцем розташування пухлини, площею і швидкістю її поширення.

На перших стадіях захворювання характеризується невираженими симптомами, тому виявити його на ранніх стадіях без спеціального обладнання досить складно. Це призводить до того, що дуже часто хвороба набуває запущений характер.

Але ультразвукові установки, які є у більшості медичних установ, дозволяють провести точну діагностику пацієнта. Їх застосування дозволяє визначити стадію розвитку пухлини і призначити найбільш ефективний курс лікування.

Рак горла характеризується сильною задишкою, яка може виникати навіть після невеликих фізичних навантажень.

У процесі розвитку пухлини задишка буде посилюватися, а періодичність виникнення нападів частішати.

Якщо пухлина вразила голосові зв’язки, то у хворого буде спостерігатися хрипота, що викликає втрату голосу.

Під час росту (збільшення) злоякісного освіти у пацієнтів з’являється дискомфорт у горлі, оскільки там знаходиться стороння освіта. Це відчуття поступово стає все більш вираженим, приводячи до ускладнення прийому їжі. При важких стадіях онкології больові відчуття з’являються у вухах. Обумовлено це явище тим, що пухлина буде зачіпати нервові закінчення.

При появі перших симптомів хворим рекомендується негайно звернутися за допомогою в лікарню, оскільки раннє виявлення раку дозволяє благополучно позбутися від цього захворювання. При цьому наслідки для організму будуть мінімальними.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code