vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Найбільш поширені захворювання серцево судинної системи

Захворювання серцево судинної системи становлять небезпеку для життя людини. Одним з найбільш поширених патологічних станів є аритмія серця. Недуга характеризується порушенням частоти серцевих скорочень. Причини виникнення – вроджені аномалії, структурні зміни серця, що проявилися після хвороб. Аритмія може виникнути в результаті впливу деяких ліків. Зміни, характерні для даної хвороби, стосуються будь-якого серцевого ділянки, вони бувають при ішемічній хворобі серця, інфаркті міокарда і дистонії.

Наиболее распространенные заболевания сердечно сосудистой системы

Синусова тахікардія, брадикардія, атеросклероз

Що таке синусова тахікардія? В даному випадку спостерігається відхилення від норми синусового ритму (90-100 ударів за 1 хвилину). Якщо людина здорова, така кількість буде при фізичному навантаженні або нервовому збудженні. Синусова тахікардія може бути ознакою вегетосудинної дистонії. Що стосується складної форми, вона спостерігається, якщо у людини підвищена температура тіла, є анемія, серцева недостатність. Лікування тахікардії проводиться під суворим лікарським наглядом. В першу чергу необхідно ліквідувати захворювання, яке спровокувало недугу.

Поширеним захворюванням серцево-судинної системи є синусова брадикардія. У випадку з цією хворобою синусовий ритм дорівнює 55 ударів за хвилину. Недуга часто з’являється у здорових людей, він може виникати при підвищенні внутрішньочерепного тиску, інфаркті міокарда, вірусних захворюваннях, в результаті прийому ліків. Не менш поширеним недугою є атеросклероз. Хвороба може зустрічатися у людей, вік яких більше 55 років. Останнім часом атеросклероз з’являється у молодих людей, до 40 років. Хвороба з’являється після тривалого вживання спиртного, куріння, внаслідок цукрового діабету, ожиріння, серйозного порушення обміну речовин. Судини серця при такому недугу видозмінюються, нерідко цьому сприяють емоційне перенапруження, хвилювання, неактивний спосіб життя. При атеросклерозі серце погано забезпечується кров’ю.

Атеросклероз аорти становить серйозну небезпеку для хворого. Він характеризується наростаючою артеріальною гіпертонією, шумом. Нерідко хвороба переходить у важку стадію, буває летальний результат. Існує також атеросклероз брижових артерій (вони необхідні для того, щоб живити кишечник). Хвороба має дві ознаки:

  • напади кольок у животі (переважно після їжі);
  • тромбоз артеріальних гілок з некрозом стінки кишки.

У людини з’являється блювота. Щоб полегшити біль, використовують нітрогліцерин. Якщо потерпілий відчуває голодування, напади зникають.

Щоб розпізнати атеросклероз, необхідно вивчити клінічну картину хвороби, лікарю потрібно дослідити склад крові. При проведенні рентгенографії у хворого можуть виявити відкладення солей у стінках аорти. Лікування хвороби атеросклероз слід проводити комплексно. Спочатку усувається причина її розвитку: терапія може бути направлена на лікування цукрового діабету (якщо він є), усунення ожиріння (якщо це є причиною атеросклерозу). Хворому слід відмовитися від вживання жирної, солоної їжі, рекомендується вести рухливий спосіб життя, вживати продукти, багаті вітамінами, можна їсти відварену рибу. Важливо стежити за тим, щоб кишечник звільнявся.

Вагітність та захворювання серцево-судинної системи

У період вагітності слід поводитися обережно: хвороби часто з’являються у новонароджених дітей. Захворювання серцево-судинної системи в даному випадку становлять загрозу для життя малюка. Причинами розвитку хвороби у малюка можуть бути травми, перенесені матір’ю, проникнення в її організм інфекції.

Іноді порок серця виникає в результаті нестачі вітамінів. Перебіг хвороби залежить від фази, на якій знаходилося серце плоду під час ушкодження. Відносно сприятливим вадою є невеликий дефект міжшлуночкової перегородки. Як правило, хворий не має скарг, недуга може бути виявлений лише при випадковому огляді. При такої хвороби розміри серця абсолютно нормальні, людина може відчувати різкий шум, локализирующийся вздовж лівого краю грудини. Важливо знати, що дефект міжшлуночкової перегородки схильний викликати певні ускладнення. Щоб розпізнати хворобу, потрібно провести фонокардіографію.

Якщо у людини є высокорасположенный дефект міжшлуночкової перегородки, деяка кількість крові з лівого шлунка рухається в неправильному напрямку: не в аорту, а в легеневу артерію. Симптоми у дітей – задишка, пневмонія. Стан може погіршитися або закінчитися смертельним результатом (встановлено, що деякі діти живуть не більше 2 років). В процесі переживання критичного періоду стан поліпшується. У дитини може проходити задишка, апетит приходить в норму, відбувається сприятливе фізичний розвиток.

Тетрада Фалло: що це таке?

Ще один поширений порок серця – тетрада Фалло. Цей небезпечна недуга має чотири ознаки прояву: сильне звуження легеневої артерії, декстропозиция аорти, дефект міжшлуночкової перегородки і гіпертрофія шлуночка. Хвороба часто виникає у дітей. Серед симптомів називають часту задишку, яка може з’явитися при незначному впливі навантаження (вона має характер задухи). У дітей з такою хворобою спостерігаються слабкість, загальне нездужання, іноді з’являються судоми, відчуття мерзлякуватості. Дитина погано себе почуває, якщо природні умови змінюються, наприклад, з’являється надмірна спека або холод, задишка посилюється, відчуття слабкості стає більш вираженим. Захворювання серцево-судинної системи у дітей небезпечні для їх життя.

У дитини, що має тетраду Фалло, виникають нервові переживання, що провокують розлади у підлітків буває відчуття тяжкості в області серця. Що стосується розумового розвитку, при цій хворобі воно значно знижується. Серед зовнішніх ознак слід позначити синюшні пальці, над серцем може бути шум. Вада може давати серйозні ускладнення: кома, часті пневмонічні стану, серцева недостатність. Діагностика захворювань серцево-судинної системи вкрай необхідна, лікування цієї хвороби проводиться хірургічним методом.

Гіпертонія: як її лікувати?

Гіпертонічна хвороба полягає у підвищенні тиску. На сьогодні недуга є досить поширеним. Гіпертонія часто наздоганяє немолодих людей: недуга розвивається у осіб від 35 до 60 років.

Хвороба існує у вигляді перепадів стану (від кращого до гіршого), іноді людину турбують болі в голові, з-за цього він не може спати, з’являється запаморочення, загальна працездатність знижується, можливі гіпертонічні кризи, що призводять до пониження та підвищення тиску. Якщо людина страждає на таку хворобу, у нього виявляються ураження ЦНС. Діагностування захворювання проходить на підставі визначення тиску, крім цього, слід виявити зміни в очному дні, вивчити електрокардіограму.

Хвороба лікується шляхом зниження маси тіла, потрібно скоротити вживання солоної їжі. На хворого добре впливають фізіотерапевтичні процедури, масаж, медикаментозна терапія вкрай необхідна.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code