vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Навіщо і для чого вітаміни потрібні людям?

Навіщо вітаміни потрібні людям – відповідь проста: вони потрібні для того, щоб жити здоровим повноцінним життям. Людський організм унікальний, він може протягом деякого часу працювати в повну силу навіть при нестачі поживних речовин. Але яким чином це йому вдається, і якими можуть бути наслідки? При недостатньому вмісті необхідних речовин, що надходять з їжею, в організмі людини порушується обмін речовин, послаблюються імунітет і опірність до захворювань. Одноманітна їжа може створити дефіцит одного або декількох вітамінів.

Зачем и для чего витамины нужны людям?

Чому так важливі вітаміни

Навіщо потрібні вітаміни для нормальної життєдіяльності людини? Вони виконують роль каталізаторів, які прискорюють величезна кількість біохімічних реакцій в організмі людини. Вони можуть входити до складу ферментів, можуть супроводжувати гормонам, а часом виконувати прогормональные функції (тобто стимулювати організм виробляти гормони). Вітаміни не дають організму енергію, але зате допомагають підтримувати імунну систему на належному рівні, опосередковано впливають на репродуктивну систему людини.

Вітаміни – найважливіші компоненти необхідні для життя людини. Це те, що заводить механізм життєдіяльності людини і всього живого світу в цілому. Вони вступають в симбіоз з травними ферментами, допомагаючи організму наповнити чашу життя енергією, регулюють процес травлення. Це крихітні низькомолекулярні сполуки, які беруть участь у багатьох метаболічних процесах, здійснюючи життєво важливі фізіологічні і біохімічні процеси.

В організмі людини, як показало безліч досліджень, ряд поживних речовин не синтезується, але впливає на ріст і розвиток, покращує імунітет, а також обмін речовин.

Ось навіщо потрібні вітаміни людині, і їх необхідно отримувати з навколишнього середовища разом з їжею.

Поживні речовини в житті будь-якої людини незамінні і важливі. Відсутність певних продуктів харчування в раціоні людини викликає ряд серйозних захворювань. Зміна раціону харчування допомагає уникнути хвороб ще при появі небезпечних симптомів.

Вітаміни – азбука здоров’я

Через незбалансованого харчування виникає нестача необхідних речовин в організмі. Дефіцит вітамінів загрожує нормальній життєдіяльності всього організму людини.

Потреба організму у вітаміні D зростає при занятті спортом, активних фізичних навантаженнях. При цьому прискорюється обмін речовин, витрачається більша кількість енергії. Цей поживний елемент дуже важливий для зміцнення м’язів і кісток, він відповідає за поліпшення фізичної форми. Він у буквальному сенсі слова пробуджує імунну систему організму і змушує її працювати. Він єдиний, який одночасно відповідає за рівень кальцію в циркуляції і за його всмоктування через шлунково-кишковий тракт.

Без кальцію неможливо нормальне формування кісток. Внаслідок його нестачі діти отримують таке захворювання, як рахіт, а дорослі – остеопороз. Нестача вітаміну D призводить до ламкості кісток, втрачається здатність до повноцінної ходьбі.

Кожна людина, не тільки дитина, повинен отримувати певну дозу вітаміну D протягом свого життя. Гіповітаміноз може виникати у людей, ведучих вегетаріанський спосіб життя. Відмова від вживання жирів тваринного походження може призвести до незворотних наслідків.

Вітамін B12 впливає на стан нервової системи. Дефіцит цього елемента призводить до дратівливості людини, паралічу, залізодефіцитної анемії, оніміння верхніх і нижніх кінцівок. Саме брак заліза в організмі людини призводить до кисневого голодування всіх клітин.

У людини страждає імунна система, організм стає нестійким до вірусних захворювань. Можуть виникати тяжкі ураження нервової системи, аж до самих важких з них: розсіяного склерозу, полінейропатії. Перші ознаки дефіциту вітаміну B12 можуть проявитися лише через декілька років.

Дефіцит вітаміну А в крові людини призводить до сухості шкірних покривів, призводить до таких діагнозів, як атрофічний гастрит, коліт. Вітамін А – це антиоксидант, який бореться зі старінням. При нестачі вітаміну К, можливе виникнення геморагічного синдрому, крововиливу в підшкірні і внутрішні органи.

У стимуляції загоєння ран, покращення імунітету, підтримки балансу обміну речовин бере участь вітамін С. Норма його споживання в добу зазвичай становить 50 мг. Розумові і фізичні навантаження повинні компенсуватися дозу до 100-200 мг вітаміну С. Брак цього поживного елемента призводить до розвитку цинги, до кровоточивості ясен, випадання зубів. Якщо не відшкодувати його недолік, людина може загинути.

Ряд вітамінів – А, Е і С є антиоксидантом, який бореться з наслідками шкідливих звичок, раку, інсульту та інфаркту.

Взаємодія вітамінів один з одним

До виникнення побічних ефектів в організмі людини може спричинити дисбаланс між надмірно споживаними вітамінами:

  1. Вітамін В6 не засвоюється при надлишку вітамінів С, А.
  2. Вітамін е у великій кількості небезпечний для вітаміну К.
  3. Надлишок вітаміну С веде до мутації в клітинах, збоїв в скороченні серцевого м’яза, ускладнень в перебігу вагітності з виникненням різних патологій у плоду, викидня на ранньому терміні.
  4. Вітамін А в надлишку може призвести до погіршення зору і до розвитку онкологічних захворювань, значно підвищується холестерин в крові, страждає сечовидільна система.
  5. Надлишок вітаміну Е може створити ризик раптових кровотеч і утворення тромбів в судинах, підвищити крихкість кісток. Цей же елемент в надлишку здатний блокувати засвоєння ряду інших вітамінів.

Перевищення дози окремих поживних речовин в організмі призводить до інтоксикації з супутніми проявами у вигляді головного болю, нудоти, алергічних шкірних висипань, болі в суглобах. Коли все в нормі, таких ситуацій ніколи не виникає. Ні вітамін Е, ні який-небудь інший вітамін не зашкодить вашому здоров’ю, якщо контролювати свій раціон харчування. Поживні елементи будуть корисні для людини тільки тоді, коли він в них потребує.

Як знайти і зберегти природний джерело вітамінів

Сьогодні світ наповнений корисними фруктами і овочами всіх кольорів веселки. До кожного кольору можна віднести той чи інший продукт з найбільшим вмістом життєво необхідних речовин і мікроелементів. Найбагатшим кольором є зелений. Величезна кількість корисних речовин міститься саме в зелених овочах і фруктах. Помідори, капуста, зелень, горіхи, шпинат, морква і багато інші овочі і фрукти багаті вітамінами і мінералами. Це – джерело здоров’я на довгі роки.

Для максимального збереження кількості поживних речовин в овочах і фруктах потрібно знайти правильний підхід в обробці продуктів. Важливо зрозуміти, що вітаміни можуть руйнуватись при будь-термічній обробці, в неправильних умовах зберігання. При кожному нагріванні та заморожуванні у продуктах залишається все менше і менше корисних речовин. Посуд, в якій готується їжа, може сильно впливати на вихідний склад продуктів. Важливо дбає про правильність приготування вітамінного коктейлю. Овочі та фрукти обов’язково повинні бути свіжими.

Вітаміни – це щит і меч здоров’я людини

Кожну секунду мільярди клітин тіла людини мають потребу в поживних речовинах. Внаслідок нестачі вітамінів клітини гинуть.

На кожному етапі життя людині необхідно поповнювати запаси тими або іншими поживними речовинами . З віком у людини сповільнюється вироблення гормонів, що призводить до зниження апетиту, порушується робота органів і систем, страждає імунітет. Тому підтримка організму мікроелементами і вітамінами просто життєво необхідна. Поживні речовини підтримують здоров’я, молодість та красу. Стабілізують емоційний стан, допомагають радіти життю і робити нові подвиги.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code