vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Надання першої допомоги при гострій серцевій недостатності

Коли розвивається гостра серцева недостатність, перша допомога повинна надаватися людьми, що знаходяться поруч. Інакше це стан організму, призводить до швидкої загибелі людини. Смерть настає від зупинки серця, яке не змогло перекачати надходить кров.

Оказание первой помощи при острой сердечной недостаточности

Гостра серцева недостатність відбувається при інсульті, інфаркті міокарда або інших гострих захворюваннях серцево-судинної системи, які розвиваються раптово. Вони формуються на тлі наявної судинної патології або інших захворювань. Це можуть бути хвороби органів дихання, сечовидільної системи або інших систем, пов’язаних з роботою органів внутрішньої секреції.

Особливості розвитку серцевої недостатності

На початку розвитку серцевої недостатності відбувається порушення циркуляції крові в малому колі кровообігу. Це призводить до набряку легенів. У цей час у хворої людини починається задишка на вдосі, і він задихається в положенні лежачи. З’являється сухе покашлювання. Хворий скаржиться на брак повітря. Якщо в цей момент він буде виконувати роботу, то у нього з’явиться біль за грудиною.

Цей стан розвивається і переходить на наступний етап. У хворої людини з’являються свистяче дихання, кашель, не приносить полегшення. Він приймає положення сидячи. При огляді видно ціаноз, при якому шкірні покриви губ, вух, носогубного трикутника синіють, а шийні вени набухають. У пацієнта з’являється рясний холодний піт, розвивається тахікардія, артеріальний тиск підвищується.

На третій стадії розвивається набряк легенів. В цей період на губах з’являється рожева піна, яка є симптомом, що розвивається набряку. Смерть може наступити протягом 2 хвилин або через більш тривалий проміжок часу.

Основні етапи надання долікарської допомоги

Перша медична допомога при гострій серцевій недостатності таким хворим полягає в тому, щоб збільшити доступ кисню, зменшити приплив крові до органів, розташованих в грудях, і викликати швидку допомогу. Основні дії, що допомагають поліпшити стан хворого, спрямовані на забезпечення зменшення внутрішньогрудного об’єму крові за рахунок її відтоку в нижні кінцівки і в органи черевної порожнини. Для цього вживають ряд дій:

  1. Спочатку хворого садять так, щоб він не завалився набік.
  2. З нього знімають одяг, якщо вона здавлює тіло.
  3. Відкривають вікна для посилення потоку повітря.
  4. Через кілька хвилин налагоджують джгути в області стегон, щоб перекрити частину циркулюючої крові. Їх місце положення змінюють через 20 хвилин, щоб не розвинувся синдром здавлювання тканин.
  5. Нітрогліцерин під язик кладуть з валідолом (по 1-2 таблетки). Таблетки можна давати до 4 разів з інтервалом у 10 хвилин.
  6. Щоб зняти набряк, дають таблетку будь сечогінного засобу.
  7. У разі зупинки серця проводять штучний масаж серця.
  8. Для відтоку крові застосовують ванночки для ніг з гарячою водою. Для цього треба опустити ноги хворого в таз з гарячою водою і потримати їх там до поліпшення стану.
  9. Можна покласти гірчичники на ноги і руки.
  10. Масаж рук і ніг, який починають з кистей і стоп, просуваючись вгору, сприяє поліпшенню кровообігу кінцівок і відтоку крові від легенів і серця.

Це все, що людина може зробити до приїзду швидкої допомоги. Якщо розвивається гостра серцева недостатність, невідкладна допомога допомагає врятувати людині життя. Поява ознак цього небезпечного стану недостатності потребує екстреної госпіталізації. У такій ситуації розвиваються гострі стани, при яких потрібна спеціалізована допомога. Можуть розвинутися тромбоз, тромбоемболія, серцева аритмія. Після зняття нападу організму загрожують синдром дисемінованого внутрішнього згортання крові, ниркова та печінкова недостатність. Все це може закінчитися загибеллю людини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code