vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Надання невідкладної допомоги при стенокардії

Невідкладна допомога при стенокардії дозволяє зняти тривалий або гострий напад ішемічного захворювання серця. Більш того, якщо пацієнт переніс інфаркт міокарда, то збільшується ймовірність летального результату.

Оказание неотложной помощи при стенокардии

Симптоми стенокардії

Стенокардический напад відбувається внаслідок порушення постачання міокарда киснем, що погіршує процес його кровопостачання. У побуті подібне захворювання має назву «грудна жаба». Існує безліч причин його появи, але найбільш часто стенокардія присутній у людей з атеросклерозом судин. Обумовлено це тим, що бляшки в судинах зменшують їх просвіт, ускладнюючи рефлекторне розширення.

Також до причин виникнення нападу стенокардії можна віднести наступні:

  • великі фізичні навантаження;
  • рясний прийом жирної їжі;
  • надмірне вживання алкоголю.

Симптоми грудної жаби мають декілька характерних ознак, що дозволяють відрізнити її від інших ішемічних захворювань. До них можна віднести гостру локальний біль за грудною кліткою. Больові відчуття можуть поширюватися і на лопатку, шию і плече. При цьому больові відчуття будуть мати пекучий і гнітючий характер, що викличе поява поту на лобі. Разом з цим з’явиться задишка і перебої в ритмі биття серця, що підвищують тиск.

Тривалість нападу зазвичай становить не більше 15-20 хвилин, при цьому для полегшення стану приймаються препарати з нітрогліцерином. У тому випадку, якщо ішемічне загострення триває довше 30-40 хвилин, слід викликати бригаду невідкладної медичної допомоги.

Періодично поява ішемічних нападів може відбуватися в нічні години, коли людина знаходиться у стані спокою. Обумовлено це спазмами в коронарних артеріях, що супроводжуються тахікардією і порушенням серцевого ритму.

Надання медичної допомоги

При ішемічному нападі треба одразу припинити роботу (фізичні навантаження) і прийняти сидяче положення. Наступним етапом надання допомоги буде прийом таблеток або спеціального спрея, який містить у своєму складі нітрогліцерин. Прийом лікарських препаратів здійснюється під мову, оскільки це прискорює процес їх засвоєння.

Подібний алгоритм можна повторювати не більше 3 разів поспіль, але якщо полегшення домогтися не вдалося, то потрібно викликати швидку допомогу. Прибула бригада медиків допоможе не тільки купірувати напад, але і знизить підвищений кров’яний тиск, який ускладнює перебіг хвороби.

При госпіталізації пацієнта йому буде надано спеціалізоване лікування. Допомога при нападі стенокардії передбачає усунення ангінозних болів, які можуть призвести до інфаркту міокарда і подальшого летального результату. Для цього проводиться комплексна терапія, що включає в себе прийом ліків, що розширюють коронарні артерії. Серед таких препаратів можна відзначити Верапаміл, Верошпірон або Ніфедипін. Крім того, призначається щоденний прийом таблеток, що містять в своєму складі ацетилсаліцилову кислоту, оскільки вона розріджує кров і покращує її проходження по судинах.

При цьому процес лікування повинен закінчуватися плавно, оскільки при різкій відмові від прийому медикаментів організм може не справитися з різкими навантаженнями. Це призведе до повторного появи болів і викличе небезпека розвитку інфарктного стану.

Профілактика захворювання

Після проходження курсу лікування пацієнти повинні періодично проводити підтримуючу терапію. Вона допоможе усунути фактори ризику, які можуть призвести до виникнення повторних нападів. Для цього пропонується регулярний прийом медикаментів, дія яких буде викликати розширення кровоносних судин. Вони зможуть знизити кількість крові, що надходить до серця. В результаті подібного ефекту у міокарда знизиться потреба в насиченні киснем. Серед подібних ліків можна назвати Ізосорбід динітрат, Ізодініт або Кардонит.

Крім того, слід дотримуватися здорового способу життя. Для цього треба нормалізувати масу тіла (прибрати зайву вагу і жирові прошарки) та дотримуватися дієтичне харчування. У щоденному раціоні має бути присутнім велика кількість фруктів і овочів, а от від жирної і гострої їжі варто відмовитися. Також потрібно здійснювати тривалі прогулянки (за узгодженням з лікарем) на свіжому повітрі, при цьому від підняття важких речей доведеться відмовитися.

При необхідності слід звернутися за консультацією до психолога, який допоможе нормалізувати психоемоційний стан людини. Особливо це стосується людей, які досягли віку 45-50 років. Позитивних ефектів у цьому можна досягти різними розслаблюючими процедурами, які пропонують оздоровчі санаторії.

Якщо після завершення лікування ремісія не настає тривалий час (6-12 місяців), то прийом ліків можна виконувати тільки перед здійсненням великих фізичних навантажень або перед тривалою ходьбою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code