vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

чим зміцнити імунітет при туберкульозі?

Імунітет при туберкульозі суттєво не відрізняється від такого при інших інфекційних захворюваннях. Механізм його розвитку залежить від деяких факторів, які й розглянемо більш детально.Чем укрепить иммунитет при туберкулезе?

Туберкульоз – хвороба століття

Туберкульоз – захворювання, яке вражає легеневу тканину і призводить до утворення вогнищ запалення, так званих каверн. До початку ХХ століття ця недуга вважався невиліковним, і лише з початком ери антибіотиків позбутися від нього стало можливим. Це захворювання прийнято вважати бичем країн. Можна сказати і так. Існує цілий перелік держав, в яких зафіксовані епідемії цієї недуги. На жаль, наша країна в цьому списку також присутня. Щорічно у нас від цього захворювання помирає 25000 чоловік.

Складність лікування захворювання полягає в тому, що бацили легко виробляють стійкість до медичних препаратів. Тому для лікування використовують три-чотири потужних препарату одночасно, що, звичайно ж, не може не позначитися негативно на стан імунітету людини.

Специфіка імунітету при туберкульозі

Імунітет – це здатність організму протистояти чужорідних клітин: бактерій, вірусів, грибків. Що ж стосується такого захворювання, як туберкульоз, то він обумовлений отриманими спадково і набутими за життя захисними реакціями, які перешкоджають розмноженню мікобактерій.

При цьому доведено, що різноманітні представники живих істот не однаково реагують на це захворювання. Найбільш схильними представниками фауни виявилися мавпи, корови. А найбільш стійкими до зараження цим підступним недугою є собаки, кози і коні.

Що ж стосується людини, то він володіє певною природною стійкістю до цього захворювання. Про це свідчить той факт, що не всякий раз зараження туберкульозом призводить до розвитку цієї хвороби.

Заразитися туберкульозом не так вже й складно, адже він передається повітряно-крапельним шляхом. Ніхто з нас не застрахований від ризику захворіти, проїхавшись у громадському транспорті, попивши кави з погано вимитого чашки або навіть почитавши книжку з бібліотеки. Пояснюється це просто: палички Коха дуже стійкі, і тому можуть існувати до трьох місяців в пилу або на сторінці книги.

При цьому зараження не відбувається. Крім природженої стійкості, яка передається генним шляхом, в якості захисту виступає також набутий імунітет при туберкульозі, що утворюється після введення вакцини або перенесеного раніше захворювання. Саме це і послужило грунтом для пошуку ефективної вакцини проти туберкульозу. Сам Кох запропонував для цієї мети туберкулін, однак він виявився неефективним. І тільки багаторічні досліди вчених Кальметта і Герена призвели до появи вакцини, названої на їх честь – бацили Кальметта – Герена або БЦЖ.

Таку вакцину використовують зараз у всіх країнах. Прищеплюють нею малюків, що з’явилися на світ, буквально на третій день після народження, але стійкість до захворювання розвивається не відразу. Протягом 2-4 тижнів щеплена дитина ще зберігає сприйнятливість до захворювання. Такий штучний імунітет зберігається в організмі протягом 4-7 років. Інфекційний імунітет спостерігається у разі зараження недугою, якщо при цьому клінічні прояви відсутні. Присутність такої захисної реакції було доведено самим Кохом. Цей феномен полягає в тому, що якщо повторно ввести мікобактерії у вже інфікований організм, то це призведе до доброякісних реакцій.

Як зміцнити імунітет при туберкульозі?

Звичайно ж, таке страшне захворювання простіше запобігти, чим вилікувати. Складність полягає в тому, що більшість населення є туберкулинопозитивными. І тут важливо визначити групу ризику, тобто виявити той круг, який потенційно може захворіти.

Факторами, що провокують початок захворювання, можуть стати:

  • ВІЛ-інфекція;
  • цукровий діабет;
  • перенесена раніше кір;
  • неправильний спосіб життя (зловживання наркотиками і алкоголем, куріння).

Тобто можна зробити висновок, що передумовами до розвитку недуги є збої в імунній системі. Як підвищити імунітет при туберкульозі? На допомогу прийде народна медицина. Сильним імуностимулюючим впливом на організм володіють такі рослинні компоненти:

  • ехінацея;
  • женьшень;
  • радіола рожева;
  • елеутерокок;
  • лимонник китайський.

Крім цього, відмінно зарекомендував себе борсуковий жир, який володіє імуномоделюючих та иммунопротекторными властивостями. Готують його за таким рецептом: змішати 100 г жиру, 100 г меду, 50 г соку алое. Приймати по одній столовій ложці 3 рази в день за півгодини до їжі. Харчування хворого повинне бути повноцінним, збалансованим, містити нормальна кількість жирів, білків, вуглеводів. Бажано приймати комплекси вітамінів з мікроелементами. Це забезпечить додаткові сили для боротьби з недугою. Всі ці заходи виступають в якості доповнення, головне – лікування захворювання. Лікуючий лікар відповість на всі ваші запитання, в тому числі і на питання, як зміцнити імунітет. Головне – позитивний настрій і суворе виконання всіх приписів. Пам’ятайте: туберкульоз виліковний!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code