vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Імуностимулюючі препарати від застуди

Імуностимулюючі препарати від застуди допомагають прискорити процес лікування захворювання. Тим не менше їх обов’язково повинен призначити лікар. В іншому випадку можна помилитися з дозуванням, що загрожує небезпечними наслідками.

Иммуностимулирующие препараты от простуды

Механізм роботи

Щоб розібратися в тому, як працюють імуностимулюючі ліки при застуді, слід надати чинності після проникнення вірусу в організм. Безумовно, збудник потрапить на оболонку, яка в нормі повинна бути покрита слизом. В останній міститься величезна кількість білка-інтерферону, володіє противірусною дією.

У тому випадку, коли в слизу дуже мало інтерферонів або вироблення самої рідини значно зменшена, вірус безперешкодно «прилипає» до оболонки клітини. Через деякий час він виявляється всередині її. У той же час свою інтенсивну роботу починають захисні сили організму, тобто імунна система. Вона займається виробленням специфічних антитіл, здатних ефективно боротися з вірусом.

Природно, надійний захист від застуди або грипу – антитіла з’являються тільки після хвороби або вакцинації. Що стосується імуностимуляторів та противірусних засобів, то їх ефективність набагато нижче. Тим не менше, ці препарати в поєднанні з дотриманням гігієнічних заходів (носіння одноразовий масок, часте миття рук) значно зменшують ризик виникнення застуди.

Люди, що приймають імуностимулюючі медикаменти, набагато рідше страждають ускладненнями застуди.

Найпоширенішими ускладненнями грипу та застуди вважаються:

  • тонзиліт;
  • фарингіт;
  • ларингіт.

Крім того, приймаючі імуностимулятори менш схильні до таких захворювань, як пневмонія, пієлонефрит та уретрит. Тому покращувати роботу захисних сил організму потрібно обов’язково, але під наглядом кваліфікованого спеціаліста.

Також це стосується тих, хто страждає на цукровий діабет, високим артеріальним тиском, з проблемами дихальних шляхів, порушеннями в роботі серцево-судинної системи.

Високий ризик захворіти на застуду і у людей зі шкідливими звичками. Надмірне вживання алкоголю зменшує кількість рідини в організмі. Внаслідок цього, слизова оболонка пересихає, що створює прихильні умови для розвитку хвороби. Що стосується курців зі стажем, то практично у всіх спостерігаються хвороби дихальної системи. Вони сприяють виникненню застуди. Крім того, курці більш схильні до рецидивів.

Загальні принципи терапії

У країнах СНД найбільш популярні комбіновані протизастудні препарати. До їх складу входить парацетамол, а також різні антигістамінні та судинозвужувальні речовини. Крім цього, багато засоби мають профілактичні або лікувальні дози вітаміну С. Фармакологічна галузь медицини представляє різні лікарські форми медикаментів – таблетки, порошки (для розчинів), сиропи і суспензії.

Що стосується комбінованих симптоматичних засобів, то їх необхідно приймати тоді, коли у хворого присутні всі ознаки недуги. Тим не менше при наявності 1-2 симптомів найкраще прийняти таблетки тільки при застуді для імунітету. Таким чином, ризик прояву побічних дій ліків істотно знизиться. Лікарі не радять комбіновані засоби для прийому дітей дошкільного віку.

Більшість лікарів при застуді рекомендують вживати багато лужної рідини. Велику користь принесуть і чашка гарячого зеленого чаю з лимоном і медом, узвар з журавлини, шипшини, смородини, підігріті соки з фруктами і ягодами. Крім того, варто ввести в раціон кисломолочні продукти з високим вмістом біфідобактерій. А від м’ясної продукції слід тимчасово відмовитися.

Якщо перебіг хвороби супроводжується гарячкою, потрібно обов’язково збільшити вживання вітамінів, так як при температурі тіла вище 38с вони просто «згоряють». Особливо це стосується вітаміну С, оскільки аскорбінова кислота допомагає прискорити процес одужання. Крім цього, вона сприяє зниженню ризику появи ускладнень геморагічного (кровотеча слизових оболонок) і набряково-запального характеру.

Заходи для профілактики

Безумовно, найкращим лікуванням є профілактика захворювання. Так як переохолодження уповільнює процес активізації вірусу, то хвороба можна знешкодити ще в стадії розвитку. У цьому добре допомагає вдихання хвойних ефірних олій або пара вареної картоплі, в якому міститься велика кількість пектинів. Тим не менш здоровий спосіб життя, відсутність шкідливих звичок і вакцинація не дозволять бактеріям і вірусам проникнути в організм.

Імуностимулюючі препарати при застуді повинні обов’язково призначатися лікарем. Їх дія значно покращить роботу захисних сил організму. Але все ж їх ефективність не може зрівнятися з вакцинацією.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code