vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Можна вагітним їсти гриби?

Коли мова заходить про харчування для вагітних, незмінно виникає питання: Чи можна вагітним гриби? Для здорового процесу вагітності майбутній мамі необхідно отримувати максимальну кількість необхідних вітамінів, що містяться в овочах і фруктах. Тільки таким чином організм збагачується потрібними для нього мікроелементами. Питання щодо того, Чи можна їсти вагітним гриби, є актуальним для більшості жінок, які носять під серцем малюка. Адже навіть у такому відповідальному становищі хочеться мати різноманітне меню без шкоди для дитини. Грибам властиві висока поживність і відмінні смакові якості. Тим не менш необхідно бути гранично уважними, оскільки корисні характеристики відносяться не до всіх грибів.

Можно ли беременным есть грибы?

Корисні властивості цього продукту

Важливі якості цього продукту визначаються за змістом в них необхідної кількості вітамінів, мікроелементів, а також за складом хімічних речовин. Більшість медичних посібників сміливо рекомендують під час виношування плоду вживання грибів, стверджуючи їх високу корисність для вагітних жінок. І все ж не варто забувати, що деякі важливі речовини, що містяться в цьому продукті, не здатні потрапити в організм. Перешкодою для них є речовина під назвою хітин. Якщо гриб піддається інтенсивної термічної обробки, не варто розраховувати на розміщені у ньому вітаміни. Після обробки теплом їх практично не залишається.

Щоб усунути перешкоду, яке є хітин, майбутній мамі досить вжити трохи вітаміну С. В результаті блокуючу речовина розпадеться, що відкриє шлях якісному засвоєнню необхідних вітамінів, що знаходяться в даному продукті. Ще більш швидкому і максимальному засвоєнню грибів сприяє їх дрібна нарізка для вживання в їжу.

Що стосується термічної обробки, то тут є суттєві складності. З одного боку, після теплової обробки гриби максимально втрачають свої корисні характеристики, а з іншого боку, вживання цього продукту в сирому вигляді для вагітної жінки не рекомендується через високу ймовірність важких ускладнень. Тим не менш містяться в грибах корисні речовини дійсно необхідні для здорового розвитку плоду і спокійного протікання вагітності:

 • завдяки низькій калорійності ймовірність поправитися дуже мала, проте відмінно втамовується голод;
 • гриби є білковим продуктом, що створює міцний фундамент для повноцінного формування дитини;
 • міститься в грибах лецитин допомагає підтримувати стабільність серцевої активності на всьому терміні вагітності;
 • антиоксиданти знищують вільні радикали;
 • відмінною підтримкою для імунної системи жінки служить β-глюкан;
 • велика кількість різних вітамінів і корисних елементів добре сприяє стабільному перебігу вагітності та правильного формування плоду.

Однак при наявності сумнівів у тому, допустимо вживати гриби вагітним, необхідно знати, що цей продукт цілком нормальний для прийняття в їжу вагітній жінці. І все ж варто дотримуватися деяку обережність. Адже в такому положенні досконала помилка може призвести до надзвичайно трагічних наслідків.

Як не помилитися у виборі

Щоб з упевненістю відповісти на питання, Чи можна вагітним гриби, необхідно бути в курсі, хто і де збирав їх. Слід уникати грибів, куплених на ринку; не рекомендується самим збирати лісові гриби, не маючи навичок і не вміючи визначати, чим відрізняються корисні гриби від шкідливих. Дозволяється вагітним їсти гриби, які продають у супермаркетах, так як тут виключений варіант помилки. Однак у цьому випадку необхідно уважно вивчити їх поверхню, попередньо уточнивши у продавців термін придатності продукту. При появі щонайменших сумнівів краще утриматися від придбання товару, щоб виключити ризик небезпеки для свого здоров’я і життя дитини.

Ділянки, розташовані в безпосередній близькості від траси, проїжджій частині, є не найкращим місцем для пошуку грибів. Щоб вибрати більш чистий і корисний продукт, слід відійти вглиб лісу.

Згідно думку певних лікарів-дієтологів, заради повної безпеки не слід вживати в їжу грибний продукт, в якому б вигляді він не був поданий. Підставою для такої заяви слугує тяжкість даного виду їжі для травної системи, яка може навіть спровокувати алергічну реакцію.

Однак існує і альтернативна точка зору:

 1. Їсти гриби жінкам в такому стані допустимо. У цьому продукті містяться необхідні для несформованого плоду речовини і білок, схожий за своїм структурним особливостям з тим, що переважає в м’ясних виробах. Крім цього, гриби містять безліч вітамінів, що належать до груп А, В, С, Р. Крім того, в них містяться цинк, нікотинова кислота, мідь.
 2. Придатними до вживання в їжу вважаються зварені або тушковані гриби. Повністю протипоказано вживання грибів в сирому або смаженому вигляді. Час готування має становити не менше однієї години. В такому разі виключається ймовірність залишку шкідливої речовини.
 3. Також не рекомендується самостійне збирання грибів. Купувати продукт краще в спеціалізованих магазинах, які мають високу репутацію і вирощують грибну культуру в теплиці.
 4. Перш чим купувати товар, слід уважно оглянути його на предмет зіпсованості або цвілі. Якщо такі знайдені, рекомендується негайно утилізувати прострочений товар.
 5. Що стосується засушених, засолених, консервованих або маринованих грибних страв, їх варто повністю виключити з вживання. Це пов’язано з тим, що такі вироби практично не містять корисних речовин. Більше того, вони є потенційним провокатором небезпечних ускладнень для самопочуття майбутньої матері, викликаючи печію, дискомфорт в кишечнику. Присутня висока ймовірність отруєння.

Сорти грибів, безпечні для вагітності

Коли відсутня можливість прогулятися по лісі в пошуках цього продукту, краще відвідати продуктовий супермаркет. Більшість продуктів даного виду, що продаються на вітрині, вирощуються в спеціальних камерах. У цьому випадку ймовірність отруєння мізерно мала за умови точного дотримання всіх норм і вимог для перевезення і зберігання продукту. Отже, які гриби найбільш переважні для молодої вагітної жінки?

Печериці є найбільш придатними для приготування в їжу жінкам, які перебувають у положенні. Даний сорт продукту дуже просто відрізняється від шкідливих грибів, має високий вміст необхідних мікроелементів, необхідних для організму майбутньої мами. Великий відсоток амінокислот сприяє активному формуванню тканин і клітин.

Даний сорт продукту неймовірно швидко засвоюється, не ускладнюючи роботу травних органів.

Поряд з печерицями вагітна жінка може використовувати в раціоні харчування вешенки, опеньки, маслюки. В їх структурі міститься мінімум елементів, здатних заподіяти незручності організму. Всі ці гриби також рекомендується ретельно оглянути на наявність цвілі, загноения, завялости, потемніння і неприємних запахів. Не варто очікувати великої користі від такого продукту, до того ж існує ймовірність отруєння, так що краще позбутися цих грибів.

Невелике застереження

Багатьох майбутніх мам сильно цікавить питання щодо того, Чи можна їсти маринований продукт. Сам метод приготування маринованих грибів передбачає відсутність температурного впливу на гриб, використовується лише порція солі і оцту. Таким чином ця страва є ризикованим для використання жінками, які перебувають у положенні. Те ж саме відноситься до сушеним і консервованим грибним виробів.

Слід пам’ятати, що жінки в такому стані сильно схильні алергічного впливу, у них може здуватися кишечник.

Висловлюємо вдячність сайту med-centr.com.ua за надання матеріалів для створення статті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code