vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Можна одночасно приймати Аспірин і Анальгін?

Аспірин і Анальгін можна застосовувати разом тільки в тому випадку, якщо інші методи зниження спека при гарячковому синдромі виявилися неефективними. Дані препарати заборонені в педіатрії, тому таке симптоматичне лікування припустиме тільки для дорослих.

Можно ли принимать одновременно Аспирин и Анальгин?

Аспірин і Анальгін можна застосовувати, якщо інші методи зниження спека при гарячковому синдромі виявилися неефективними.

Характеристика Аспірину

Діючим компонентом препарату Аспірин (Aspirin) є ацетилсаліцилова кислота (АСК) – селективне нестероїдний протизапальний засіб (НПЗЗ), ненаркотичний анальгетик та антипіретик. Механізм дії АСК оснований на незворотному блокування ферментів циклооксигенази (ЦОГ-1 і ЦОГ-2), а також на дії на ЦНС і центри терморегуляції і болі в головному мозку.

Фармакодинаміка Аспірину має дозозалежний характер:

 • у високих обсягах АСК (4-6 г) препарат чинить протизапальну дію на організм (блокує ЦОГ-1, що призводить до пригнічення синтезу простагландинів);
 • у середніх дозах (1,5-2 г) препарат блокує ЦОГ-2 і діє як анальгетик та антипіретик;
 • у малих дозах (30-300 мг) проявляються антиагреганти властивості ацетилсаліцилової кислоти (знижується в’язкість крові, пригнічується утворення тромбоксану А2).

Крім основних властивостей, АСК впливає на виведення з організму сечової кислоти:

 • в дозі більше 4 г урикозурическое дія посилюється;
 • у дозі < 4 г екскреція знижується.

Дію Анальгіну

Діючий компонент Анальгіну – метамізолу натрієва сіль. Ця речовина має антипиретическое, знеболюючу і протизапальну дію. Метамізол натрію належить до нестероїдних НПЗЗ групи пиразолонов. Аналгетичний ефект Анальгіну обумовлений:

 • блокуванням ЦОГ та інгібуванням синтезу брадикининов і простагландинів з арахідонової кислоти;
 • придушенням проведення больових імпульсів у ЦНС;
 • підвищенням порога збудливості таламических центрів болю.

Антиперитический ефект при прийомі Анальгіну досягається шляхом пригнічення синтезу і вивільнення з нейтрофілів речовин, які регулюють теплообмін.

Можно ли принимать одновременно Аспирин и Анальгин?

Аналгетичний ефект Анальгіну обумовлений блокуванням ЦОГ та інгібуванням синтезу брадикининов і простагландинів.

Спільний ефект

Одночасний прийом даних препаратів допомагає швидко купірувати гарячковий і больові синдроми, оскільки речовини мають ідентичні механізми дії. При цьому потрібно враховувати, що побічні ефекти і протипоказання у цих медикаментів теж збігаються і можуть посилюватися при їх комбінуванні.

Дані НПЗЗ не усувають причину захворювання, а тільки купируют симптоматику.

Показання до одночасного застосування Аспірину і Анальгіну

Препарати можна приймати разом у разі гострої необхідності знизити високу температуру (більше 39°C). Таке комбіноване симптоматичне лікування повинне проводитися під медичним контролем.

Протипоказання

Дані препарати можна застосовувати у педіатрії. Анальгін не рекомендується приймати дітям до 10 років, оскільки він може спровокувати розвиток агранулоцитозу. Прийом Аспірину, який містить ацетилсаліцилову кислоту, заборонений дітям до 15 років. АСК при вірусної інфекції, для симптоматики якої характерна поява пиретической температури, може викликати гостру печінкову недостатність (синдром Рейє). Обидва ускладнення здатні привести до летального результату.

Іншими протипоказаннями є:

 • підвищена чутливість до НПЗЗ;
 • загострення ерозивно-виразкових уражень ШКТ;
 • кровотечі в ШКТ;
 • бронхіальна астма при поліпозі слизової оболонки носа;
 • прийом Метотрексату в дозі ≥ 15 мг/тиждень;
 • важкі хвороби серця, нирок, печінки;
 • геморагічний діатез;
 • гемофілія, тромбоцитопенія;
 • дефіцит глюкозо-6-фосфатдегідрогенази;
 • вагітність;
 • період лактації;
 • дитячий і підлітковий вік.

При підвищенні температури у дитини потрібно викликати лікаря. Для зниження спека у дітей використовуються спеціальні лікарські форми парацетамолу (Панадол) і ібупрофен (Нурофен).

Як приймати разом Аспірин і Анальгін?

Одночасно ці препарати можна приймати лише дорослій людині. Такий метод зниження температури можна використовувати 1 раз.

Побічні дії Аспірину і Анальгіну

Обидва препарати відносяться до селективним НПЗЗ та пригнічують синтез простагландинів. Це призводить до порушення цитопротекторних властивостей клітин периферичних тканин і підвищення ризику розвитку виразкової хвороби.

Можно ли принимать одновременно Аспирин и Анальгин?

Прийом Аспірину може викликати порушення кровотворення, розвиток внутрішніх кровотеч.

Вплив на ЦНС і головний мозок може призвести до появи головного болю.

Препарати можуть викликати такі побічні ефекти:

 • порушення кровотворення;
 • розвиток внутрішніх кровотеч;
 • прояви алергічних реакцій (кропив’янка, анафілактичний шок, набряк Квінке, бронхоспазм).

Думка лікарів

Островська О. А., терапевт: “Я не рекомендую приймати дані медикаменти одночасно, тому що це призведе до посилення гасто – та гепатотоксичність препаратів. Негативний вплив на печінку, шлунок і дванадцятипалу кишку може ускладнити поточне і загострити хронічні захворювання. Для зниження гіпертермії можна застосовувати літичні суміші (“тройчатку”)”.

Василевський Л. С., педіатр: “Таке поєднання препаратів з великою кількістю протипоказань не виправдовує очікуваного ефекту. У багатьох країнах Анальгін і Аспірин заборонені. Для дітей така комбінація може виявитися смертельною”.

Відгуки пацієнтів

Марина, 45 років, р. Калуга: “Один раз довелося приймати разом ці таблетки. Сильно хворів потім шлунок, але температура знизилася. Потім, правда, знову піднялася. Краще викликати швидку допомогу – лікар зробить укол Анальгіну з Димедролом і Папаверином. Від нього відразу стане легше”.

Максим, 32 роки, р. Самара: “Я боюся перевищити допустиму дозу, тому не ризикую поєднувати такі препарати. Обидва медикаменту містять по 500 мг активних компонентів в кожній таблетці. Ефектом від прийому 1 г різних селективних НПЗП може виявитися зовсім не зниження температури, а внутрішня кровотеча або ще що-небудь. З жаром або гострим болем викликаю лікаря”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code