vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Можливо зачаття під час місячних?

Питання про те, чи можливо зачаття під час місячних, цікавить багатьох жінок. Так, можливо, хоча вірогідність дуже низька, але вона не виключає настання вагітності під час критичних днів. Звичайно, все залежить від індивідуальних особливостей жіночого організму. Медики виділяють три групи жінок, які мають високий шанс завагітніти в менструальний період.

Возможно ли зачатие во время месячных?

Зачаття при місячних: група ризику

До такої групи можна віднести жінок:

 • мають короткий цикл менструацій;
 • у яких менструації тривають більше тижня;
 • з нерегулярним менструальним циклом;
 • зі спонтанною овуляцією.

Для того щоб зрозуміти причину зачаття під час критичних днів, необхідно розібратися в механізмі жіночого циклу.

Фази менструального циклу

Жіночий цикл триває від 21 до 35 днів в залежності від індивідуальних особливостей жіночого організму. Він складається з таких фаз:

 1. Фолікулярна фаза: вона триває близько 14 днів, у цей період дозріває фолікул, всередині якого знаходиться яйцеклітина, і активно виробляються естрогени.
 2. Овуляционная фаза: вона триває приблизно три-чотири дні. Дозріла яйцеклітина, що вийшла з фолікула і просувається по маткових трубах до матки. Вагітність настає в той момент, коли яйцеклітина зустрілася зі сперматозоїдом.
 3. Лютеїнова фаза: вона триває приблизно 13-15 днів. В яєчнику формується жовте тіло, яке виділяє гормони і готує організм до можливої вагітності, утворюючи плаценту. Якщо яйцеклітина не запліднена, то жовте тіло припиняє функціонувати і руйнується, що призводить до зниження рівня гормонів прогестерона і естрогена. В цей період активізується вироблення лютропина і фоллитропина, які стимулюють зростання чергового фолікула.

Короткий менструальний цикл. При стабільному менструальному циклі (28 днів) овуляція відбувається на 14-17-й день. При короткому циклі 21-22 дня овуляція проходить в останні дні циклу, а це значить, що без оберігання статевий акт призведе до небажаної вагітності.

Тривалі місячні, нерегулярний цикл і спонтанна овуляція

Механізм настання небажаної вагітності при такому явищі, як тривалі менструальні цикли або їх нерегулярність, такий же. Якщо тривалість місячних більше семи днів, то ймовірність збігу останніх менструальних днів і овуляції дуже велика.

Причини «гуляє» циклу можуть бути наступні:

 1. Стресові ситуації.
 2. Пасивний спосіб життя, в результаті якого виникає застій крові і спостерігається гормональний збій.
 3. Нерегулярні статеві акти.
 4. Неправильне харчування.
 5. Зловживання алкоголем і нікотином.
 6. Гінекологічні захворювання.

Навіть при регулярному циклі в 28 днів є ризик небажаного зачаття, так як яйцеклітина може дозріти на кілька днів раніше, а активні сперматозоїди ще протягом 5-7 днів.

Спонтанна овуляція являє собою рідкісне явище, коли у жінки замість однієї яйцеклітини дозрівають дві одночасно. Причинами можуть бути і гормональні спалаху, і сильний оргазм, і спадковість. Ймовірність завагітніти в цьому випадку дуже велика.

Ймовірність завагітніти під час місячних при прийомі гормональних таблеток

Ймовірність завагітніти виникає в останні дні місячних. Прийом протизаплідних таблеток зводить ризик завагітніти до нуля. При правильному застосуванні оральних гормональних препаратів ризик завагітніти знижується до 0,01%. У складі сучасних ОК є естроген, який блокує овуляцію, роблячи зачаття практично неможливим.

Якщо порушуються правила прийому гормональних препаратів, ризик завагітніти зростає. Найпоширенішою помилкою при прийомі протизаплідних засобів є нерегулярний прийом гормональних таблеток, який може викликати спонтанну овуляцію, що збільшує вірогідність настання вагітності. Важливо не пропускати прийом таблеток, пити їх у певний час і не допускати запізнень більше чим на дванадцять годин.

Ефективність гормональних препаратів знижують:

 • народні засоби, наприклад, настоянка звіробою;
 • прийом антибіотиків разом з протизаплідними таблетками значно знижує ефективність гормональних засобів.

У цих випадках необхідно використовувати додаткові методи захисту від небажаного зачаття.

Ймовірність вагітності під час місячних зі спіраллю

Найефективніший метод захисту від небажаної вагітності – внутрішньоматкова спіраль. Спіраль не дає яйцеклітині прикріпитися до стінки матки. При використанні ВМС необхідно дотримуватися таких правил:

 • спіраль вводиться тільки лікарем;
 • обов’язково відвідувати дільничного гінеколога, для того щоб не допустити зміщення спіралі;
 • при використанні ВМС необхідно враховувати період дії даного захисного засобу і не використовувати після закінчення терміну експлуатації;
 • необхідно пам’ятати, що спіраль не є захисним бар’єром для освіти внутрішньоматкової вагітності.

Важливо! При правильній експлуатації спіралі або регулярному прийомі гормональних протизаплідних засобів ймовірність завагітніти під час місячних зводиться до мінімуму.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code