vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Можливі ускладнення після інфаркту міокарда

Ускладнення інфаркту міокарда здатні привести до летального результату протягом першого року життя після виникнення серцевого нападу. Досить часто ускладнення при інфаркті міокарда здатний забрати життя людини вже в перші години після його виникнення. Однак якщо кваліфікована допомога надана своєчасно, то пацієнт має хороші шанси на виживання.

Возможные осложнения после инфаркта миокарда

Класифікація ускладнень інфаркту

Пацієнтам, які перенесли напад, потрібно бути готовими в будь-який час до появи ускладнень після інфаркту міокарда. Ускладнення після інфаркту фахівці класифікують залежно від часу їх виникнення на кілька періодів:

 • гострий;
 • підгострий;
 • постінфарктний.

Щодо першого періоду варто відзначити, що він триває протягом 10 днів і починається з першої хвилини після нападу. Другий період розвитку триває протягом місяця, третій період (постінфарктний) триває протягом півроку. Весь комплекс виникають при розвитку ускладнень інфаркту фахівці ділять на кілька різних категорій. Цими категоріями є:

 • механічні;
 • електричні;
 • эмболические;
 • ішемічні;
 • запальні.

При серцевому нападі розвиваються патнарушения можуть бути двох різновидів: ранні та пізні.

Ранні – виникають з перших хвилин, пізні – з’являються в підгострий та постінфарктний періоди. До раннього типу ускладнень відносяться порушення ритму роботи серця і його провідності, системи іннервації серця, розвиток кардіогенного шоку, серцевої недостатності, виникнення розривів фіброзно-м’язового полого органу. До пізніх ускладнень, розвивається через 2-3 тижні після виникнення серцевого нападу, відносять постінфарктний синдром і хронічну недостатність кровообігу. Крім цього, такі порушення, як аневризма і тромбоемболія, можуть спостерігатися як на ранній стадії розвитку недуги, так і на пізній.

Найбільш частими ускладненнями, які розвиваються при виникненні нападу, є порушення серцевого ритму і провідності системи іннервації серця. Крім цього, ці порушення можуть бути єдиними проявами розвитку недуги, особливо при розвитку повторних. У дуже рідкісних випадках у хворих може розвиватися миготлива аритмія. При виникненні некротичних явищ в значній масі серця розвиваються тріпотіння і мерехтіння шлуночків.

Розвиток гострого періоду

Гострий період інфаркту міокарда характеризується розвитком кардіогенного шоку і гострої недостатності. Ці різновиди являють собою найбільш ранні ускладнення при інфаркті і є одними з найбільш небезпечних для людини в гострий період розвитку недуги.

Серцева недостатність являє собою дуже часте ускладнення, що виникає відразу після інфаркту, а ступінь тяжкості розвивається недостатності залежить від поширеності ураження серцевого м’яза. У разі розвитку недостатності у важкій формі у людини виникає кардіогенний шок. Це ускладнення характеризується зниженням насосної функції міокарда, який відбувається в результаті некротичних явищ, що виникають в товщі м’язового шару серця. Найчастіше ускладнення такої тяжкості розвиваються у жінок в літньому віці і хворих, які страждають на цукровий діабет.

Лікування виникаючих ускладнень, які проявляються в гострий період, складається у прийомі медичних препаратів, що містять нітрогліцерин та інгібітори АПФ. Крім цього, курс лікування входить прийом вазопрессорных препаратів і засобів, що мають діуретичні властивості. Використання ендоваскулярних методик передбачає застосування ангіопластики і внутриаортальной балонної контрпульсации. Іноді, в особливих випадках, застосовується оперативне лікування.

Розвиток пізніх ускладнень інфаркту

Під пізніми ускладненнями маються на увазі патнарушения, здатні проявитися після тривалого часу після розвитку нападу. Найчастіше пізніми ускладненнями після інфаркту міокарда є хронічні аритмії та недостатність.

Пізні ускладнення інфаркту міокарда можуть бути такими:

 1. Постінфарктний синдром. Дуже часто одночасно з розвитком цього патнарушения відбувається запалення плеври і легенів. Зустрічаються випадки, коли розвиток патнарушения, найчастіше перикардиту, пов’язане з подальшим прогресуванням плевриту і пневмоніту. Цей синдром являє собою реакцію імунної системи на прогресування некрозу клітин серцевих тканин. У разі прогресування використовується лікування гормоносодержащими препаратами.
 2. Пізній перикардит прогресує в організмі як аутоімунний недуга і здатний розвиватися з першого тижня появи інфаркту. У початковій фазі хворому показаний прийом аспірину, після цього призначається прийом глюкокортикоїдів.
 3. Виникнення і прогресування пристінкового тромбоэндокардита починаються після виникнення трансмурального інфаркту. Характерна особливість цієї недуги – поява тромбических мас на стінках кровоносних судин.
 4. Розвиток хронічної недостатності є дуже небезпечною для життя людини, оскільки при ній серцевий м’яз втрачає здатність повноцінно здійснювати перекачку необхідного об’єму крові по кров’яному руслу і забезпечувати постачання нею тканин організму людини. Прогресування порушення веде до появи набряків і задишки. При необхідності лікар призначає прийом бета-блокаторів.
 5. Постінфарктний кардіосклероз. Це патнарушение з’являється в процесі заміщення загиблої тканини серця сполучнотканинними утвореннями. Результатом прогресу цього патнарушения є поява рубців на тілі серця, що знижує скоротливу здатність м’яза серця. Ці рубці призводять до виникнення збоїв у роботі провідної системи і серцевому ритмі. При важкій формі патнарушения використовують оперативне втручання.

Іноді після інфаркту міокарда ускладнення виникають у роботі інших систем організму.

Можливі ускладнення, що розвиваються при інфаркті міокарда

При прогресуванні збоїв в роботі серця в організмі людини можливе виникнення великої кількості патнарушений. Основними серед них є наступні:

 • розрив міжшлуночкової перегородки;
 • прогресування мітральної недостатності;
 • розрив вільної стінки лівого шлуночка;
 • тромбоемболія;
 • прогресування раннього перикардиту;
 • аритмія;
 • прогресування набряку легень;
 • прогресування аневризми лівого шлуночка.

Розрив міжшлуночкової перегородки відбувається протягом 5 діб після нападу. Найчастіше патнарушение може спостерігатися у літніх пацієнтів, при прогресуванні гіпертонії і виникненні передніх інфарктів. Усунення порушення здійснюється за допомогою хірургічного втручання. При лікуванні застосовуються препарати судинорозширювальної дії.

Мітральна недостатність – патнарушение, що розвивається у великої кількості пацієнтів при інфаркті. У важкій формі це патнарушение з’являється в разі розриву сосочкової м’язи. Важка форма патнарушения є дуже небезпечною для людини. Лікувальні заходи передбачають проведення медикаментозного лікування та використання методики коронарної ангіопластики. Крім цього, розрив м’яза ліквідується в терміновому порядку за допомогою оперативного втручання, в іншому випадку можливий летальний результат.

Розрив вільної стінки лівого шлунка – патнарушение, прогресуюче при трансмуральной різновиди серцевого нападу. Найчастіше це порушення спостерігається в перші 5 діб, ліквідується за допомогою хірургічного втручання.

Тромбоемболія прогресує протягом перших 10 днів розвитку недуги. При лікуванні використовується гепарин за допомогою повільного внутрішньовенного вливання. Подальше лікування здійснюється варфарином.

Набряк легенів є порушенням, яке прогресує в перші 10 днів. Порушення характеризується появою такого розладу, як кашель. Прогресування набряку вимагає негайної медичної допомоги. Медики використовують для зняття набряклості внутрішньовенне введення діуретиків і глікозидів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code