vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Може статися передозування вітаміну Д у немовлят?

Передозування вітаміну D у немовлят може викликати ускладнення для здоров’я. Вітамін D призначається всім дітям з метою профілактики рахіту. І говорити про його передозуванні зазвичай не прийнято, бо таке явище зустрічається досить рідко. Правда, батьки все частіше намагаються як можна більше вітамінізувати своїх дітей, і тепер таке питання стало актуальним.

Может ли произойти передозировка витамина Д у грудничков?

Хотілося б спочатку заспокоїти всіх батьків: вітамін D має жиророзчинну функцією і здатний при його надлишку просто накопичуватись в жировій тканині. Його запас, який накопичився за літо і зберігається до зими, потім поступово збільшують.

Що являє собою вітамін Д?

Для правильного розвитку малюка йому потрібно вживати багато вітамінів, в їх числі і D, який важко отримати в процесі харчування. Лікарі стверджують, що такого вітаміну в дитячому організмі має бути достатньо, особливо під час швидкого зростання і розвитку. Це викликано тим, що він має особливу роль в обмінному процесі між кальцієм і фосфором, які так потрібні для розвитку і росту кісток, зубів і профілактики рахіту.

Основним джерелом його отримання є сонячне світло. Ось тому восени та взимку, коли немовлята не можуть отримати достатньо сонячного світла, треба шукати інше джерело вітаміну D. Його можна отримувати з продуктів: це печінка, морепродукти, сир.

Але варто пам’ятати, що не всі ці продукти можна давати немовляті, ось тому педіатри прописують приймати спеціальні препарати з вмістом такого вітаміну. Їх можна придбати в аптеці у вигляді масляного або водного розчину.

Надлишок вітаміну Д

Надлишок такого вітаміну може статися, якщо вживати велику кількість препаратів з його змістом. Негативний процес відбувається із-за того, що організм повноцінно не може впоратися з розподілом речовини.

Таке явище часто можна зустріти у новонароджених дітей. Причиною служить надмірне занепокоєння батьків, які дають своїм малюкам збільшену дозу вітаміну і забувають про те, що організм дитини не в силах впоратися з підвищеною дозою холекальциферолу.

Якщо в організмі накопичується велика кількість вітаміну D, то в подальшому це може призвести до розвитку серйозних патологій:

 • остеопороз;
 • починає розвиватися процес розсмоктування кісток черепа;
 • відбувається збій роботи в серцево-судинній системі;
 • солі кальцію починають відкладатися у внутрішніх органах;
 • поліурія;
 • артралгія.

І тоді у дитини стартує розвиток сколіозу, лордозу, кіфозу, трапляються постійні вивихи і переломи. На першому етапі прояв надлишку вітаміну відбувається у вигляді тимчасових розладів, які легко відстежити. Не дайте посилитися ситуації в подальшому.

Які симптоми такого стану?

Якщо приймати підвищені дози препарату, то не виключена поява негативної реакції організму, а саме:

 • відбувається порушення в системі травлення, тобто нудота, блювання, діарея або закреп і відсутність апетиту;
 • у дитини спостерігається утруднене дихання, може виникнути задишка;
 • підвищена температура тіла;
 • біль у м’язах, головний біль;
 • судоми;
 • артеріальний тиск починає збільшуватись.

Ось основні симптоми прояви надлишку вітаміну. Як тільки виявили їх у своєї дитини, намагайтеся відразу припинити прийом медичних препаратів, щоб нормалізувати стан малюка.

Передозування вітаміну D у немовлят

У кожного малюка таке проявляється індивідуально. Якщо у дитини є якісь захворювання, то велика кількість вітаміну D в організмі стане причиною погіршення, посилить симптоматику негативної реакції.

Виділяють основні симптоми передозування у грудних і дітей до одного року, а саме:

 • відбувається порушення сну, такий показник підходить тим дітям, у яких виробився режим нічного сну, при надлишку вітаміну D дитина постійно плаче, довше засинає;
 • волосся досить повільно починає рости;
 • з’являються блювотний рефлекс і відрижка після їжі;
 • часте сечовипускання і постійна спрага;
 • порушується режим дефекації.

Така ситуація зазвичай виникає через неуважність батьків. Препарат призначає лікар-педіатр. Він повинен попередити про дозування. У домашніх умовах, як показує практика, можна легко помилитися, хоча багато хто думає, що через збільшену дозу нічого не станеться. Можлива така проблема, як гіпервітаміноз.

Денна норма вітаміну D

Для дорослої людини денна норма становить 400-600 МО на добу, правда, такий показник безпосередньо залежить від маси тіла та фізіологічного стану організму. 600 МО на добу лікар призначає тільки вагітним жінкам для нетривалого прийому, а ще деяким людям з певними видами хвороби.

Немовляті в добу необхідно 300-400 МО. Якщо денну дозу перевищили разово, то негативних наслідків не буде. Інакше можна очікувати прояви гіпервітамінозу. В основному він протікає у вигляді розлади травлення. Передозування виникає, якщо кількість вітаміну понад 200 МО або за один раз було прийнято 10000-15000 МО.

Для того, щоб уникнути передозування, необхідно виконувати правило: якщо явних ознак рахіту і його симптомів немає, то і приймати вітамін не потрібно. Намагайтеся в щоденний раціон включати продукти, які багаті вітамінами, частіше перебувати на сонці.

У зимовий час дорослим і дітям у вигляді профілактики можна застосовувати такий вітамін тільки в розумних межах (не більше 400 МО на день). Це необхідно у наступних випадках:

 • за призначенням лікаря;
 • якщо є певні проблеми зі здоров’ям;
 • якщо пацієнт не отримує достатньої кількості органічної речовини з продуктами харчування.

Причиною передозування є самолікування. Навіть якщо ви не довіряєте своєму лікарю чи дитячому педіатру, то зверніться за допомогою до інших фахівців. Це необхідно для того, щоб не нашкодити здоров’ю вашої дитини. У будь-якому випадку такий вітамін потрібно приймати уважно і намагатися щодня стежити за самопочуттям.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code