vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Може при завмерлої вагітності тест показувати позитивний результат?

Що при завмерлої вагітності тест показує зазвичай? У переважній більшості випадків він покаже негативний результат. Це відбувається тому, що в організмі вагітної жінки різко знижується рівень ХГЛ. Але можливий і інший варіант. Якщо тест зробити відразу після завмирання вагітності, то велика ймовірність того, що у вас буде позитивний результат.

Может ли при замершей беременности тест показывать положительный результат?

Що таке завмерла вагітність?

Завмерлої називають таку вагітність, при якій розвиток плоду завмирає, тобто припиняється. Ця патологія може виникнути на будь-якому терміні. Акушери-гінекологи виділяють декілька її видів:

 1. Вагітність, яка припинилася на терміні до 28 тижнів, називають завмерлої або викиднем, що не відбувся.
 2. Якщо плід припиняє розвиватися після 28 тижнів, то такий стан називається антенатальної загибелі плода.

Які ж фактори можуть привести до такого результату? Причин досить багато: це як зовнішні порушення, так і проблеми на клітинному рівні. Назвемо основні:

 • шкідливі звички вагітної жінки (куріння, зловживання алкоголем);
 • прийом деяких лікарських засобів;
 • перенесені під час вагітності інфекційні захворювання, зокрема грип, краснуха;
 • наявність у жінки ЗПСШ;
 • порушення обміну речовин, наприклад, цукровий діабет;
 • гормональні порушення (нестача прогестерону або естрогену, які надзвичайно важливі при вагітності);
 • вік вагітної (ризик завмирання значно збільшується після 40 років);
 • аномалії розвитку матки;
 • надмірні фізичні навантаження;
 • сильні стресові ситуації;
 • резус-конфлікт крові матері і плоду.

Діагностика завмерлої вагітності

На ранніх термінах діагностувати цю патологію досить важко, адже жінка ще не відчуває свого малюка, тому не може відразу визначити, завмер плід чи ні. Однак є кілька ознак, які повинні насторожити вагітну жінку:

 1. Раптове припинення токсикозу. Буває випадки, коли токсикоз не мучить жінку протягом усього терміну виношування дитини. Але якщо він був і раптом припинився, то на це варто звернути увагу.
 2. Зниження базальної температури. На першому триместрі вона повинна триматися в межах 37,1-37,3 градусів. Якщо вагітність завмирає, то температура, відповідно, знижується.
 3. Негативний результат тесту. З-за різкого зменшення концентрації хоріонічного гормону в крові при завмирання плоду тест показує одну смужку. Але не варто забувати про те, що такий результат можливий і при позаматкової вагітності.
 4. Мажучі кров’янисті виділення. При їх наявності варто негайно звернутися до лікаря.

На більш пізніх термінах головним приводом для підозри на завмерлу вагітність є тривала відсутність ворушінь плоду, переймоподібні болі і кров’янисті виділення. Саме тому важливо проводити підрахунок ворушінь плода за методикою «10», згідно з якою вагітна жінка повинна відчувати не менше 10 ворушінь плоду в період з 9 ранку до 9 вечора.

Однак відповідь на питання про те, чи покаже тест завмерлу вагітність, неоднозначний. Лише за результатами тесту не можна ставити такий діагноз.

Для діагностики подібного стану використовують:

 • огляд лікаря-гінеколога;
 • ультразвукове дослідження;
 • аналіз крові з вени на ХГЛ.

За результатами цих досліджень можна поставити безпомилковий діагноз. Найбільш інформативним методом діагностики такого стану є УЗД матки. Воно не лише дасть вичерпну відповідь на запитання, завмер плід, але допоможе дізнатися причину такого явища. Цей метод діагностики використовують і на ранніх термінах вагітності.

Хоча іноді трапляється, що УЗД на дуже ранніх термінах (5-6 тиждень) показує завмерлу вагітність, але на повторному дослідженні через кілька днів цей діагноз не підтверджується. Це пов’язано з тим, що такий діагноз ставлять в разі відсутності у ембріона серцебиття. Однак на ранніх термінах (до 5 тижнів) його неможливо прослухати.

Які можуть бути наслідки у завмерлої вагітності?

Лікування цього стану залежить від строку, на якому відбулося завмирання. Якщо це ранні терміни, то застосовують медикаменти, що викликають аборт. На середніх термінах проводять чистку матки. Що ж стосується пізніх термінів, то проводяться штучні пологи.

Після цього жінка обов’язково проходить курс лікування антибіотиками, щоб виключити небажані наслідки. У будь-якому випадку після завмерлої вагітності жінці призначають повне обстеження, щоб дізнатися причину розвитку патології і не допустити її появи в майбутньому.

Не варто впадати у відчай і втрачати надію. При правильно проведеному обстеженні та усунення причини, що викликала це явище, у жінки є всі шанси стати матір’ю.

Що покаже тест при завмерлої вагітності, буде залежати від різних причин. Але не варто покладатися лише на тест, адже він цілком може показати помилковий результат. Якщо вам важливо ваше здоров’я і здоров’я вашої дитини, не бійтеся проконсультуватися з фахівцем по кожному беспокоящему вас питання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code