vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Методика проведення симптому Пастернацького

Симптом Пастернацького застосовується в діагностиці захворювань сечовивідних органів і служить для визначення запального процесу та його локалізації. Більшість медичних працівників плутають його з симптомом поколачивания через схожість обох методів, які засновані на анатомічних особливостях зв’язкового апарату нирки. Завдяки своїй рухливості запалений орган реагує на найменші коливання вираженим болем і зміною аналізу сечі.

1

Техніка проведення симптому Пастернацького

Симптом Пастернацького – стандартний метод дослідження, який використовується лікарями, що займаються обстеженням і лікуванням хворих із захворюваннями органів сечовиділення (урологами і нефрологами). Техніка його проведення проста і займає буквально кілька секунд.

Хворий знаходиться у вертикальному положенні (стоячи або сидячи). Лікар кладе розкриту долоню руки на поперекову область в проекції нирки і здійснює щодо неї короткі удари другою рукою, стиснутою в кулак. Якщо маніпуляція супроводжується різкою хворобливістю на стороні запалення, а в аналізі сечі визначається поява або збільшення кількості еритроцитів і лейкоцитів, проба Пастернацького є позитивною із зазначенням локалізації хворий нирки (справа, зліва чи з обох сторін). Відсутність будь-яких змін після процедури означає негативний результат.

2

Відмінності від проби поколачивания

Відмінність симптому Пастернацького від проби поколачивания полягає в тому, що при останньому не проводиться лабораторне дослідження сечі та враховуються тільки больові відчуття пацієнта. Проба поколачивания більш поширена, так як цей спосіб виконується набагато простіше, не займає багато часу і не вимагає спеціального устаткування, що особливо актуально для працівників швидкої допомоги, дільничних терапевтів та амбулаторної служби.

Захворювання, які виявляються обома методами:

  • гострий та хронічний пієлонефрит;
  • сечокам’яна хвороба в стадії загострення;
  • гломерулонефрит;
  • нефроптоз;
  • новоутворення нирок.

Позитивний симптом поколачивания може означати захворювання інших внутрішніх органів, розташованих по сусідству з ниркою. І навпаки: уповільнене запалення нирки не завжди супроводжується вираженою хворобливістю.

Щоб підтвердити або спростувати захворювання сечовидільної системи, потрібне проведення як мінімум загального аналізу сечі, біохімічних тестів та УЗД нирок з наступною консультацією уролога, нефролога або терапевта.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code