vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Методи обстеження при вагітності: що таке скринінгове УЗД

Що таке скринінгове УЗД? Це питання цікаве багатьом пацієнтам. Сучасна медицина володіє значним арсеналом засобів, які можуть виявити захворювання на ранній стадії, коли ще немає симптомів, і воно ніяк не виявляється. Одне з таких засобів – скринінг. У перекладі з англійської це слово означає «просіювання». У медичній практиці – це дослідження, яке дозволяє виявити генетичне захворювання під час вагітності.

Методы обследования при беременности: что такое скрининговое УЗИ

УЗД є важливим діагностичним методом. Це дослідження шкідливе як для вагітної жінки, так і для її майбутньої дитини. Скринінг дозволяє виявити генетичні відхилення у розвитку плоду. Найбільш небезпечними є такі генетичні захворювання, як синдром Дауна, Едвардса, аненцефалія. Лікування цих відхилень на сьогоднішній день не існує, тому єдиний спосіб уникнути народження хворої дитини – провести дослідження.

Коли проводиться скринінг під час вагітності

Це дуже важливе дослідження, яке дозволяє виявити грубі відхилення у розвитку майбутньої дитини. Вже на невеликому терміні можна побачити розвиток внутрішніх органів, анатомічні особливості дитини.

Під час УЗД можна визначити:

 • одноплідна або багатоплідна вагітність;
 • в якому місці прикріпилася плацента;
 • в якому стані знаходяться навколоплідні оболонки.

Якщо вагітність багатоплідна, то можна дізнатися, скільки плацент. Якщо очікуються близнюки, то у них плацента загальна, а якщо двійнята, то плаценти будуть окремими.

Цей вид УЗД дозволяє точно визначити термін вагітності і встановити дату пологів.

Під час дослідження лікар оцінює стан плацентації, а також те, як формується пуповина.

Можна визначити наявність дефектів хромосом. Якщо у дитини визначається синдром Дауна, то про це свідчать неправильне формування носових кісток, збільшується товщина комірцевого простору, змінюється кровообіг в області трикуспідального клапана.

Завдяки дослідженню можна встановити пороки, які є в розвитку плоду.

Крім того, завдяки дослідженню можна вчасно помітити загрозу викидня, побачити відшарування плаценти.

Однак, як би ретельно не проводився скринінг УЗД, з-за того, що розмір плоду занадто маленький, на 100% виключити аномалії в його розвитку неможливо.

Що таке скринінгове УЗД при вагітності в 19-23 тижня

Для того, щоб визначити розвиток вагітності і визначити правильність формування внутрішніх органів дитини, призначають друге УЗД на терміні 19-23 тижнів вагітності.

Дослідження дозволяє визначити:

 • точний термін вагітності;
 • правильно чи неправильно розташований плід;
 • можна дізнатися якої статі буде дитина;
 • в якій кількості присутній навколоплідна рідина;
 • в якому стані шийка матки.

Паралельно з цим проводиться обстеження головного мозку майбутньої дитини. Це дозволяє визначити його розвиток, наявність чи відсутність аномалій розвитку, подивитися судинні сплетення. І багато іншого.

На терміні в 32-34 тижні рекомендується пройти третє УЗД. Одночасно з цим призначається доплерографія яка допомагає дати оцінку внутрішньоутробного стану плода і плаценти:

 • Можна визначити наявність або відсутність вад у розвитку дитини.
 • Виявити, як розташований плід і існує ризик обвиття пуповиною.
 • Можна точно визначити вагу і зростання малюка у внутрішньоутробному розвитку.
 • Зробити висновок про те, наскільки розміри плоду відповідають терміну вагітності.
 • Можна отримати інформацію про те, в якому стан знаходиться плацента, виявити такі показники, як щільність, товщина і ступінь зрілості.
 • Під час обстеження лікар визначає, яка кількість амніотичної рідини присутній.
 • В якому стані знаходиться шийка матки.
 • У тому випадку, якщо в жінки перші пологи були з допомогою кесаревого розтину, то дуже важливо визначити, яка товщина рубця на матці.

Крім того, за результатами цього обстеження лікар робить висновок про те, як саме будуть проходити пологи.

Які ще проводяться дослідження під час вагітності

Сьогодні скринінгові дослідження далеко не єдиний спосіб виявлення генетичних захворювань у вагітних. Пренатальний скринінг дозволяє визначити можливий ризик відхилення розвитку плода.

Крім УЗД жінці пропонують здати аналізи на гормони. Біохімічне обстеження під час вагітності дозволяє виключити ймовірність розвитку у майбутнього малюка синдрому Дауна.

У завдання першого УЗД входить визначення приблизного віку дитини та ПДР. Власне кажучи, це дослідження представляє собою подвійний тест. За результатами його підтверджується або знімається діагноз “синдром Дауна” у майбутньої дитини.

Друге скринінгове УЗД представляє собою потрійне тестування. Результати заносяться в комп’ютер, після чого розраховують ймовірні ризики. Вагітній жінці дають листок-напрям, в якому фіксуються результати. Пройти дане дослідження можна в державній поліклініці або в приватному медичному закладі.

У другому випадку результати тестування можна дізнатися швидше. Якщо результати УЗД укладаються в межі норми, немає ризику викидня, і відсутні відхилення в розвитку, то причин для занепокоєння немає.

Якщо ж існують ризики, то майбутній мамі буде призначено лікування. У тому випадку, якщо у жінки високі ризики народження неповноцінного малюка, потрібно буде пройти консультацію у генетика. У цьому випадку лікар збере всю інформацію про те, які генетичні відхилення можуть бути. Ця інформація дуже важлива. У ряді випадків необхідно пройти інвазивне дослідження навколоплідних вод. Обстеження це досить ризикована, тому дуже важливо, щоб його проводив тільки кваліфікований лікар.

Як проводять УЗД

УЗД проводиться двома методами: трансабдомінальним і трансвагінальним. Підготовка до першого типу дослідження для жінок, термін вагітності яких становить до 12 тижнів та ж, що й до звичайного УЗД. Для цього потрібно випити до 1,5 л води. Це важливо для того, щоб лікар зміг дослідити стан матки.

Після другого триместру пити воду перед дослідженням немає необхідності. Для того, щоб витерти гель після УЗД, слід взяти з собою носовичок або серветки. Якщо обстеження проводиться трансвагінальним способом, то слід привести в порядок зовнішні статеві органи. Спринцювання робити не потрібно. Для того, щоб підтримати інтимну гігієну, слід взяти з собою спеціальні серветки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code