vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Методи лікування і видалення папілом на статевому члені

Папілома — це збірна назва для доброякісних утворень, які проявляються на поверхні шкіри і слизових оболонках, їх відносять до бородавчатому типу висипань. Поява даних новоутворень пов’язана з наявністю папіломавірусу в організмі людини. У сучасній медицині відомо близько ста різновидів ВПЛ, 40 з яких виявляються переважно в області геніталій. Незважаючи на відсутність прямої загрози життю та здоров’ю людини, папіломи на статевому члені необхідно своєчасно лікувати. Методи лікування і способи позбавлення від папілом залежать від ступеня патології і загального стану хворого.

1

Симптоматика захворювання

Папіломи можуть утворюватися на будь-якому місці статевого члена чоловіка:

 • на голівці;
 • вуздечці;
 • крайній плоті

У міру розростання папіломи стать одним суцільним утворенням, формою і кольором мають зовнішній вигляд, схожий з цвітною капустою.

Коли захворювання досягає критичної позначки, освіти починають покривати пері-анальну область.

Появі папілом передують кілька виражених ознак:

 • Стан фімозу — неможливість оголити крайню плоть.
 • Надмірне скупчення смегми у внутрішніх складках крайньої плоті.
 • Накопичення сечі в складках крайньої плоті, що провокує розвиток інфекції.
 • Запальні процеси статевого члена.
 • Ерозійні утворення.

Виглядають вони по різному в залежності від ступеня розвитку хвороби. Наприклад, на початковій стадії папіломи мають невеликі розміри тілесного кольору.

2

Радикальне лікування

Лікування папіломавірусу в області статевого члена неможливе тільки при використанні лікарських препаратів. У більшості випадків лікар прописує комплексне лікування, у складі якого обов’язково повинні бути присутніми противірусні засоби, препарати, що підвищують імунітет, а також радикальне видалення наросту одним із запропонованих нижче варіантів:

Зображення Найменування Опис методу
Видалення хірургічним шляхом Дана процедура визнана найефективнішою методикою видалення генітальних папілом. Механічний підхід до видалення новоутворень дозволяє усувати папіломи на голівці, крайньої плоті або вуздечці статевого органу. Призначається до проведення в тих випадках, коли утворення досягають розмірів 2-3 см. Такий метод ідеально підходить, коли бородавки носять характер запалення, травмовані і різко збільшуються у розмірах. За медичними показниками приводом до екстреного хірургічного втручання є:

 • зміни форми;
 • зміна кольору наросту;
 • різке збільшення (в окремих випадках — необґрунтоване зменшення) утворень.

Перед проведенням операції лікарі досліджують нарост за допомогою біопсії, щоб виключити можливість трансформації папіломи в онкологічне утворення. Висічення пошкодженої області проводить виключно досвідчений хірург в області урології.

Під час операції зачіпається незначна частина здорової ділянки шкірної поверхні. Таким чином лікарі попереджають можливі рецидиви. Після повного видалення наросту хірург накладає шви. Вся процедура відбувається під місцевою анестезією і не займає більше 15 хвилин. Під час проведення операції пацієнт відчуває мінімальну біль. Період відновлення тривалий, а після загоєння можлива поява рубців і шрамів

Видалення папілом методом електрокоагуляції Видалення папілом з поверхні статевого члена можна з допомогою використання електрокоагулятора. Діє даний метод шляхом застосування електричного струму. Дія розряду, спрямованого на наріст, підсушує основу папіломи і її поверхню. Після чого основа сама відривається від поверхні шкірних покривів. Проведення даного методу виключає появи кровотеч через запаювання судин електричним розрядом. Після проведення процедури пацієнт відновлюється протягом 5-7 днів. Рекомендується проводити обробку пошкодженої поверхні спиртовою настоянкою календули, це дозволяє мінімізувати розвиток інфекції. Як тільки шкіра підсохне, на місці колишнього наросту утворюється рожевий шар шкіри. До недоліків даного методу можна віднести підвищену хворобливість процедури і ризик неточного впливу на ушкоджену ділянку шкіри, а при недостатньому охопленні шкірного покриву з’являється великий ризик розвитку рецидиву захворювання
Видалення наросту шляхом застосування хімічної речовини Даний метод передбачає використання вкрай отруйної хімічної речовини — подофілотоксину. Засіб наноситься на поверхню шкіри за допомогою спеціального аплікатора, під час нанесення необхідно ретельно уникати попадання на здорові ділянки шкіри на поверхні пеніса. Через 7-8 процедур папіломи відпадають самостійно. Після отпадания наростів на місці випалювання залишаються шрами
Кріодеструктивний вплив Такий метод застосовують тільки в тих випадках, коли папіломи виникли не тільки на поверхні самого статевого члена, але також і на мошонці. Новоутворення видаляються під впливом рідкого азоту. Процедура не приносить больових відчуттів, не залишає шрамів. Кількість сеансів — від 4 до 6. Існує два різновиди проведення операції — ручна і апаратна
Видалення наростів за допомогою лазера Самий щадний спосіб видалення папілом з статевого члена. Не залишає шрамів і рубців, проведення не приносить больових відчуттів. Даний метод видалення папілом призначений для застосування на вуздечці, крайній плоті і головці статевого члена. Перед обробкою ушкоджену ділянку шкіри обробляють лідокаїном, потім під впливом лазерних променів основа наросту висушується. Якщо бородавка має невеликі розміри, однієї процедури буде достатньо. Папілома відпадає протягом 2-4 днів після проведення маніпуляції
Використання радіохвиль Радіохвилі, що застосовуються для даної процедури, не представляють загрози для здоров’я людини. Радіохвильовий промінь направляється виключно в місце, зазначене онкомаркером, щоб уникати пошкодження здорових ділянок шкіри. Після видалення наросту пацієнти повинні провести курс прийому противірусних засобів і препаратів, що підвищують імунітет, для запобігання рецидиву захворювання. Метод видалення папілом радіохвилями не діє на утворення великих розмірів
3

Лікування медикаментами

Крім застосування радикальних методів, лікарі призначають курс прийому медикаментів, які не тільки попереджають повторну поява папілом на статевому члені, але також підвищують імунітет чоловіка. Представлені препарати відмінно показали себе в знятті симптомів захворювання:

Зображення Група препаратів Назви
Імуномодулятори та інтерферони Інтерферон, Віферон, Іммунал, Гропріносин, Реаферон, Кипферон та інші.
Противірусні та протимікробні засоби Панавир, Зовіракс, Герпевір, Алокін-альфа, ацикловір, валацикловір та інші. Не існує спеціально розроблених препаратів, здатних усувати саме вірус папіломи людини є в організмі, але медикаменти загальної дії непогано справляються з поставленим завданням
Комплекси вітамінів і мінералів Ретиноїди (вітамін А), Алфавіт, Вітрум, Дуовіт, Аевіт і т. д. покликані підвищувати роботу імунної системи.

Відзначено, що медикаментозна терапія значно знижує рівень активності ВПЛ, що впливає на ефективність проведення хірургічного втручання. Лікарі рекомендують пройти курс лікування зазначеними препаратами за 1-2 місяці до застосування радикальних методів видалення папілом.

4

Нетрадиційна медицина

Позбутися від бородавок папіломавіруса можна в домашніх умовах за допомогою народних засобів.

Незважаючи на ефективність народних методів лікування ВПЛ, фахівці припускають використання домашнього лікування тільки у складі комплексної терапії. Перед застосуванням будь-якого з рецептів народної медицини необхідно проконсультуватися з лікарем.

Особливу популярність набули такі засоби, покликані прибрати бородавчасті нарости:

 • Прополіс. З прополісу потрібно скачати кульки невеликих розмірів, які потім прикладаються до місця утворення наросту. Міняти речовину слід кілька разів на добу. Курс лікування продовжувати до повного отпадания кондиломи.
 • Масло чайного дерева. За допомогою ватного диска засіб втирається в уражені ділянки статевого органу. Повторювати процедуру необхідно від 2 до 4 разів на добу. Папілома при даному методі лікування відпадає через 1-2 тижні.
 • Білок курячого яйця. Білок відділяється від жовтка і збивається в піну. Отриману суміш необхідно наносити тонким шаром на поверхню папілом — до чотирьох шарів. Проводити процедуру двічі на добу до повного висихання наросту.
 • Оцтова кислота. Використовуючи столовий 9%-й оцет, акуратно проводити обробку папілом на статевому члені 1 раз на добу. Головне — не спалити здорову шкіру навколо папіломи.
 • Нашатирний спирт. Обробка аптечним нашатирним спиртом проводиться вранці і ввечері. Через 1-2 тижні папілома значно зменшиться в розмірі, а потім і повністю відпаде.

Методи нетрадиційної медицини працюють тільки для видалення бородавок, що з’явилися нещодавно. Старі утворення не піддаються даному варіанту терапії.

5

Профілактика

Після успішно проведеного лікування слід пам’ятати, що ВПЛ має схильність до рецидивів. Щоб цього уникнути, досить дотримуватися простих правил профілактики захворювання:

 • Своєчасне відвідування уролога, який визначить розвиток вірусу на початковій стадії.
 • Відмова від всіх згубних звичок.
 • Підтримання імунітету — правильне харчування, повноцінний сон та підтримка фізичної активності.
 • Своєчасне проведення терапії різних захворювань, особливо інфекційних.
 • Суворе дотримання правил особистої гігієни.

Щоб повністю виключити ризики розвитку ВПЛ, необхідно відвідати імунолога і намагатися тримати роботу імунітету на належному рівні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code