vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Методи лікування ІХС

Ішемічна хвороба серця – одне з найпоширеніших захворювань серед населення планети. Лікування ІХС не дасть повного одужання, але зможе допомогти в роботі серцево-судинної системи. ІХС являє собою ураження міокарда, яке викликане зміною кровотоку в артеріях. Порушення в артеріях відбувається за атеросклеротичного ураження, що відбувається при відкладення холестерину в судинах.

Методы лечения ИБС

Ця хвороба є найчастішою причиною смерті у літніх людей. Чим старшою стає людина, тим вище відсоток виникнення ІХС. Помічено, що серед чоловіків ішемічна хвороба зустрічається частіше, чим серед представниць прекрасної статі.

Причини виникнення хвороби

Серце є одним з головних органів в організмі людини. Воно відповідає за кровообіг і постачає кров’ю всі необхідні органи. Але й сам він теж потребує кровопостачанні.

Тому, коли відбувається закупорка судин або звуження, серцевий м’яз не отримує необхідну кількість кисню і не може функціонувати як слід.

Основною причиною виникнення цієї недуги є атеросклероз коронарних артерій і відкладення холестерину на внутрішніх стінках кровоносних судин. Як наслідок, виникає звуження артерії. Кров у недостатній кількості надходить в серце, починаються ускладнення.

На початковому етапі розвитку захворювання недолік кисню проявляється при фізичних навантаженнях: бігу або швидкій ходьбі. З’являється невелика біль в області серця і грудини. Лікарі називають цей стан стенокардією. Поступово просвіт артерії стає менше, а болі починають турбувати хворого частіше.

Симптоми захворювання

Щоб вчасно виявити з’явилося захворювання, необхідно знати, які симптоми йому властиві. При виникненні ІХС пацієнти скаржаться на наступне:

 • швидку втомлюваність;
 • задишку;
 • аритмію;
 • нудоту;
 • неприємні відчуття в серцевій області;
 • холодне потовиділення;
 • набряклість.

Біль в області грудини, може мати різний характер. Це може бути злегка ниючий біль, трохи неприємна. Іноді біль віддає в іншу частину тіла: руку, ногу, під ребро і навіть під щелепу. Бувають випадки, коли при розвитку ІХС пацієнти скаржаться на печію та неприємні відчуття в області травної системи.

Крім фізичних відхилень захворюванню властиві і психічні розлади. До них відносяться:

 • нерідко поява сильного страху;
 • неспокійні думки про смерть;
 • зайва суєта;
 • апатія;
 • недолік кисню.

Багато людей не звертають уваги на вказані вище ознаки і симптоми хвороби. Якщо не звертати на них уваги, то наслідки можуть бути сумними. Чим раніше почати лікування, тим більше шансів на продовження здорового життя. Способів лікування на сьогоднішній день досить багато: від медикаментозного до хірургічного. Застосовуються і народні методи.

Методи лікування недуги

В даний час ця патологія найпоширенішою хворобою і найчастішою причиною смерті серед населення, хоча рівень медичних технологій досить високий. Як лікувати ішемічну хворобу серця? У багатьох країнах стандарти лікування однакові. При серйозних ускладненнях, коли судини і артерії звужені сильно, проводять хірургічне лікування ІХС. Досвідчені лікарі можуть замінити пошкоджену судину на імплантат або збільшити просвіт артерії. Але такий спосіб лікування можливий для пацієнтів, яким не протипоказаний загальний наркоз. Пацієнтам, які не зможуть перенести загальний наркоз, проводять операцію без розрізання посудини з місцевою анестезією.

Якщо хірургічного втручання не потрібно, лікарем-кардіологом після необхідних аналізів і досліджень призначається комплексне медикаментозне лікування. На допомогу приходять лікарські препарати, що розріджують кров і зменшують ймовірність тромбоутворення. При цьому пацієнту необхідно вживати медикаменти, що забезпечують доставку кисню для серцевого м’яза. Добре допомагають мікроелементи, такі як калій і магній. З їх допомогою зменшується в’язкість крові, еластичність судин залишається незмінною, зменшують ріст холестеринових бляшок. Медикаментозне лікування захворювання часто допомагає пацієнтові.

Медикаментозне лікування ІХС засноване на наступних групах препаратів:

 • антиангінальних;
 • липиднормализующих засобах;
 • антиагрегантах.

Перша група використовується при знятті і попередженні больових серцевих нападів. Вони сприяють поліпшенню постачання кисню в міокард. Ця група включає β-адреноблокатори, антагоністи кальцієвих каналів і нітрати.

Друга група препаратів розрізняється в залежності від дії на певні ліпіди крові.

Препарати останньої групи створюють перешкоду агрегації і адгезії. До них відносять:

 • дипіридамол;
 • ацетилсаліцилову кислоту;
 • клопідогрел і тиклопідин;
 • интегрины.

Лікування ішемічної хвороби серця народними засобами може бути ефективним. Фенхель, глід, собача кропива, полин, шипшина, кропива і багато інші рослини можуть допомогти в усуненні причин появи недуги. Хорошим засобом вважається натуральний мед. Його можна додавати в теплий чай у невеликій кількості і приймати перед сном. До того ж він є хорошим заспокійливим і допомагає швидко заснути.

Зменшення ризику виникнення і розвитку

Для зниження темпів розвитку ІХС та запобігання недуги треба дотримуватися правильного харчування. Не всі знають, але жири знаходяться не тільки в оліях і салі, але і в хлібі, сирі, сирі і багатьох інших продуктах харчування. Тому свій раціон треба розраховувати з урахуванням всіх продуктів, а не тільки виключати жирну їжу.

Якщо ішемічна хвороба вже має місце, то надходження в організм холестерину треба обмежити до мінімуму. Велика кількість холестерину міститься в жирних сортах річкової риби.

Тому краще використовувати морську рибу, вибираючи сорти з найменшою жирністю. Вершкове масло і сметана відрізняються підвищеним вмістом холестерину. Їх необхідно повністю виключити з вживання. Солодощі і шоколад теж негативно впливають на кровоносні судини.

Молоко протипоказано при ішемічній хворобі. Білок казеїн, який міститься в молоці, сприяє збільшенню холестерину. Це означає, що крім молока треба бути обережніше з сиром, сиром та іншими молочними продуктами, одержаними з незбираного молока. Але у великих кількостях можна вживати кисломолочні продукти з низьким відсотком жирності.

Першим ділом треба виключити з раціону продукти, в яких міститься велика кількість холестерину і жири. До них відносяться жирне м’ясо, особливо сало, молочні продукти з підвищеним відсотком жирності. Їх легко замінити фруктами і овочами, зеленню, нежирними сортами м’яса (курка, індичка, кролик), молочною продукцією зі зниженою жирністю, нежирними сортами риби. Для хворого з ішемічною хворобою серця прийнятними продуктами є бобові, горіхи, каші, гриби і рослинні масла. Корисними властивостями і мікроелементами відрізняються морські продукти з високим вмістом йоду. Це морська капуста, кальмари, мідії, креветки. Харчування повинно бути повноцінним, регулярним і невеликими порціями.

Щоб зменшити ризик виникнення ІХС, крім правильного і раціонального харчування треба звертати увагу на інші фактори, не менш важливі.

Добре допомагають розвантажувальні дні з вживанням одного і того ж продукту. Не можна забувати про фізичні вправи. Навіть проста прогулянка після робочого дня позитивно позначиться на здоров’ї в цілому і для серця виявиться корисною. Звичайно, необхідно відмовитися від усіх шкідливих звичок, що скорочують життя і сприяють розвитку багатьох захворювань. Як можна менше нервових переживань і стресів. А для своєчасного виявлення початку розвитку захворювання, щоб вчасно вилікувати його, особливо у літніх людей, треба щодня вимірювати артеріальний тиск.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code