vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Методи лікування атеросклерозу судин головного мозку

Лікування атеросклерозу судин головного мозку проводять часто. Все пов’язано з масштабністю поширення атеросклерозу і з високою смертністю на тлі цього захворювання. Атеросклероз є серйозним системним захворюванням, яке призводить до інсульту. Чим раніше розпочата боротьба з цим підступним недугою, тим вище шанси уникнути трагічної розв’язки. По своїй суті, церебральний склероз є не що інше, як звуження просвіту судин головного мозку за утворилися холестеринових бляшок. Враховуючи етіологічні фактори розвитку атеросклерозу судин головного мозку, визначають терапевтичні методи лікування і профілактики цього захворювання.

Методы лечения атеросклероза сосудов головного мозга

Опис основних підходів до лікування атеросклерозу

Для лікування порушень церебрального кровообігу застосовуються різні методи. Це може бути медикаментозне або немедикаментозне вплив. Звичайно ж, лікування медичними препаратами повинне проводитися під строгим медичним контролем. До основних препаратів, які використовуються для лікування судин головного мозку, належать:

  1. Вазодилататори, або судинорозширювальні препарати. Через відкладення холестеринових бляшок просвіт кровоносної судини зменшується. Відповідно, до ділянки головного мозку, який отримує харчування по цій судині, надходить менший обсяг артеріальної крові. Менше надходить кисню і поживних речовин. Це призводить до регіонарних порушень діяльності мозку, а в більш важких випадках – до відмирання нейронів.
  2. Ангіопротектори, тобто препарати, які зміцнюють судинну стінку. В ході перебігу атеросклерозу судин головного мозку, судинні стінки зазнають ряд якісних змін. Стінка судин стоншується, і багаторазово збільшується загроза виникнення геморагічного інсульту. Для запобігання цій мозкової катастрофи застосовуються ангіопротекторні препарати.
  3. Антиагреганти препарати, тобто препарати, які знижують в’язкість крові. Не секрет, що підвищення протромбінового індексу крові призводить до підвищеного тромбоутворення. До того ж при збільшенні в’язкості крові відбувається збіднення харчування і постачання киснем ділянок мозку, які забезпечуються кров’ю по мережі дрібних капілярів. Це призводить згодом до деменції та інших плачевних наслідків.
  4. Антагоністи кальцію. Ця група лікарських препаратів розширює просвіт церебральних артерій, але не впливає на тонус венозних стінок. В результаті такого комбінованого дії в головний мозок надходить велика кількість артеріальної крові, а разом з нею – кисень, поживні речовини і мікроелементи.

Немедикаментозні способи лікування церебрального атеросклерозу є допоміжними. До них можна віднести нормалізацію режиму сну і відпочинку, регулярні прогулянки на свіжому повітрі, повний відмова від куріння і прийому алкоголю. Причому останні два чинники є основними не тільки в лікуванні, але і в профілактиці хвороб судин головного мозку.

Методи профілактики судинних захворювань головного мозку

Церебральні порушення кровообігу дуже складно вилікувати. Це пов’язано з глибинними механізмами регуляції цих процесів в організмі. Медикаментозне вплив здатне призвести до зниження гостроти прояву захворювання. Для того щоб знизити до мінімуму сам ризик виникнення порушень мозкового кровообігу, достатньо застосовувати заходи профілактики, до яких відносяться:

  1. Нормалізація харчування і зниження споживання занадто жирних продуктів, особливо тих, які містять тваринні жири (сало, вершки, вершкове масло, жирні страви).
  2. Включення в щоденний раціон продуктів, що містять рослинні жири, а також великої кількості овочів і фруктів.
  3. Щоденне споживання морепродуктів, жирних сортів риби.
  4. Щоденні піші прогулянки на свіжому повітрі (тривалістю не менше 15 хвилин).
  5. Нічний сон не менше 8 годин на добу.
  6. Повна відмова від алкоголю і тютюнових виробів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code