vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Методи лікування атеросклерозу нижніх кінцівок

Якщо виявлено атеросклероз нижніх кінцівок, лікування захворювання проводить судинний хірург. Захворювання вимагає постійного спостереження та своєчасної терапії у зв’язку з ризиком розвитку гангрени. Ця патологія характеризується порушеннями циркуляції крові в периферичних судинах, що призводить до порушень клітинного харчування та зміни тканин. Видимі ознаки ураження судин з’являються при 50%-му зменшення площі їх просвіту. При підозрі на захворювання слід негайно звернутися до лікаря.

Методы лечения атеросклероза нижних конечностей

Симптоматика і стадії розвитку хвороби

До причин, що викликають розвиток захворювання, відносяться такі чинники, як куріння, підвищення рівня холестерину, гіпертонія, зайва вага, цукровий діабет, спадковість, недолік фізичного навантаження, стреси.

Основним клінічним симптомом захворювання судин є біль у м’язах ніг, що виникає при ходьбі. Інтенсивними больовими відчуттями проявляється кисневе голодування тканин, що виникає через звуження артерій. З часом розвивається синдром переміжної кульгавості.

До симптомів хвороби також може ставитися поява наступних станів:

  1. При навантаженнях в ступнях виникає відчуття оніміння і мерзлякуватості.
  2. Температура ураженої атеросклерозом кінцівки нижче, чим у здорової.
  3. Болі можуть виникати при відсутності навантажень.
  4. Внизу гомілки можуть з’являтися виразки і ранки.
  5. На артеріях ніг може не прощупуватися пульс.

У розвитку захворювання виділяють декілька стадій. На I стадії біль виникає при великих навантаженнях. На II стадії спостерігається біль при ходьбі на відстані до 1 км На III стадії болі можуть виникати в стані спокою. IV стадія характеризується виникненням трофічних виразок. Важливо якомога раніше провести діагностику і почати лікувати атеросклероз.

Методи консервативної і хірургічної терапії

Для діагностики захворювання лікар може призначити МСКТ і МР-ангіографію, визначення пульсації артерій, сканування периферичних артерій (УЗГД), периферичну артеріографію, лабораторні аналізи та інші дослідження. Лікування при атеросклерозі нижніх кінцівок призначається на підставі отриманих при обстеженні даних. Терапія певного пацієнта проводиться за індивідуальною схемою.

На початкових стадіях хвороби застосовується як медикаментозне, так і фізіотерапевтичне лікування. Призначаються препарати, що знімають спазм судин ніг, засоби для захисту судинних стінок від пошкоджень, ліки для розрідження крові і зниження рівня холестерину.

Використовується пневмопрессотерапия (апаратний масаж), стимулююча судини і сприяє збільшенню припливу крові до тканин. Хворий повинен займатися дозованою ходьбою і ЛФК.

При лікуванні атеросклерозу судин нижніх кінцівок також застосовуються ендоваскулярні методи терапії з використанням спеціального обладнання. Застосовується стентування артерій, відновлюючий просвіт судин з допомогою установки стента. Використовується балонна ангіопластика, при якій уражена артерія розширюється з допомогою введення в неї балона, який, раздуваясь, усуває звуження. Після виконання ендоваскулярних процедур накладається пов’язка, що давить і рекомендується дотримання постільного режиму.

Операція по відновленню судинного кровотоку може бути виконана наступними способами:

  1. Можлива заміна ділянки ураженої артерії аллопротезом.
  2. При обхідному шунтування кров перенаправляється через шунт (штучний посудину).
  3. При тромбэндартерэктомии з артерії видаляються склеротичні бляшки (розростання сполучної тканини).

При лікуванні атеросклерозу судин нижніх кінцівок оперативні методи можуть поєднуватися з іншими способами лікування.

Лікувати таке захворювання, як атеросклероз, слід комплексно. Вплив має здійснюватися на все механізми патогенезу. Необхідно вести правильний спосіб життя, відмовитися від куріння і прийому алкоголю, використовувати дієтичне харчування, займатися ЛФК, уникати стресів. Досягненню найкращих результатів сприяють своєчасний початок терапії і чітке виконання рекомендацій лікаря.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code