vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Міокардит:симптоми і лікування

Що ж таке міокардит, лікування якого необхідна спостерігати у лікаря? Це запалення серцевих м’язів, в результаті чого порушується збудливість, провідність і скоротність. Міокардитом людина може захворіти в будь-якому віці, однак найбільш схильні до цього захворювання населення у віці від 40 до 50 років. У жінок хвороба зустрічається частіше, в той час як у чоловіків міокардит протікає у важчій формі.

Миокардит:симптомы и лечение

Саме перебіг хвороби може бути гострим і хронічним. Розвитку міокардиту сприяють нещодавно перенесені захворювання, а саме ангіна, скарлатина або дифтерія.

Причини захворювання

Найбільш частими збудниками є інфекційні захворювання двох видів, а саме вірусної і бактеріальної. Алкоголь і його сурогати також можуть викликати міокардит, але іноді лікарі не можуть виявити причину виникнення хвороби у того чи іншого пацієнта. Найчастіше хвороба проявляє себе після перенесення інфекційних захворювань, таких як грип, ангіна або скарлатина.

Людям, які хворіють цим захворюванням, не рекомендуються будь-які фізичні навантаження, так як часто вони викликають ускладнення, а в деяких випадках і смертельний результат.

Симптоми при міокардиті

До симптомів захворювання можна віднести те, що перша стадія хвороби починається на тлі інфекції або після її перенесення. Спочатку симптоми погано виражені. Спостерігається нездужання, втома і прискорені серцебиття, які супроводжуються гострим болем у серці. Іноді спостерігається біль у суглобах та ломота в тілі. Температура найчастіше залишається в межах норми, але в деяких випадках підвищується, що теж на фоні інших симптомів, є ознакою міокардиту.

Простіше кажучи, основними симптомами є:

 1. Швидка стомлюваність.
 2. Підвищене потовиділення.
 3. Тахікардія.
 4. Біль в області грудей.
 5. Задишка.
 6. Гостра лихоманка.

При появі первинних симптомів негайно зверніться до кваліфікованого фахівця, який призначить правильне лікування міокардиту.

Діагностика хвороби

Захворювання діагностують з допомогою електрокардіографії (ЕКГ), спираючись на збільшення розмірів серця та серцеву недостатність. Ехокардіографія (Ехокг) може виявити зміни тільки на останній стадії міокардиту, в той час як рентгенографія дозволяє визначити відхилення навіть на ранніх стадіях.

Виділяють кілька видів діагностики:

 1. Електрокардіограма (ЕКГ);
 2. Ехокардіографія (Ехокг);
 3. Рентгенографія;
 4. Эндомиокардиальная біопсія, допустима тільки в важких випадках.

Бувають випадки, при яких діагностувати хворобу неможливо, так як симптоми не проявляються або ж губляться при появі інших захворювань.

Лікування міокардиту

Хворих з останньою стадією міокардиту найчастіше кладуть під спостереження, лікувати їх можна тільки в медичних установах. Самостійне лікування на цій стадії просто неможливо, так як лікування міокардитів у домашніх умовах може призвести до серйозних ускладнень, у тому числі і до летального результату.

Пацієнтам заборонені будь-які фізичні навантаження і прописаний повний постільний режим аж до одужання, процес може зайняти від двох і вище місяців. Рекомендується дотримання дієти, яка обмежує жирну і солону їжу.

Лікар виписує нестероїдні протизапальні препарати, а для поліпшення обмінних і регенеративних процесів в пошкодженому міокарді виписуються препарати калію. Найчастіше тривалість курсу лікування залежить від рівня захворювання, наявності інших інфекцій і від ефективності терапії.

На ранніх етапах захворювання, при вирішенні лікаря після консультації в клініці профілактика міокардиту може відбуватися в домашніх умовах. Найбільш поширеними і ефективними домашніми народними методами лікування є відвари і мазі.

 1. Лікування трав’яними бальзамами. При аритмії можна боротися за допомогою спиртових настоянок з вересу, конвалії і глоду. Змішайте кілька мл кожного препарату в мисочці і залиште на ніч настоятися. Далі збовтайте і додайте відвар чай, випиваючи його два рази на день натщесерце.
 2. Лікування конвалією. Наповніть пляшку квітками конвалії і залийте 90% спиртом. Після того як настоянка просочиться потрібно приймати раз на день до їжі протягом місяця.
 3. Шипшина. Залийте ягоди шипшини окропом, дайте настоятися і приймайте по столовій ложці з медом два рази в день за годину до їжі.

До недоліків лікування міокардиту народними засобами можна віднести те, що більшість населення просто не звертає уваги на проблеми, сподіваючись, що все пройде само, проте це не так. Не варто забувати, що самолікування в деяких випадках може привести до серйозних ускладнень, в тому числі і розвитку інших, найбільш небезпечних захворювань. Подумайте про своє здоров’я і займайтеся лікуванням народними засобами тільки після того, як проконсультувалися у лікаря.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code