vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Лікування затримки внутрішньоутробного розвитку плода

Затримка внутрішньоутробного розвитку плода – це серйозна проблема, з якою можуть зіткнутися майбутні батьки на будь-якому терміні вагітності. Важливо пам’ятати, що ЗРП, як і багато інші захворювання успішно лікується в тому випадку, якщо майбутня мама вчасно звернулася до фахівця, як тільки помітила перші негативні симптоми.

Лечение задержки внутриутробного развития плода

Що таке затримка внутрішньоутробного розвитку плоду?

Це серйозне захворювання, яке стає все більш поширеним в останні роки. Затримка внутрішньоутробного розвитку (ЗВУР) пов’язана з тим, що в організмі матері виникають несприятливі процеси, які негативно впливають на здоров’я малюка. Основною причиною порушень є проблеми з постачанням кисню і поживних речовин через пуповину, а також порушення у функціонуванні плаценти.

Плацента не тільки захищає малюка від шкідливих оточуючих факторів, але й приймає активну участь в обміні речовин, диханні і розвитку клітинної структури. Якщо ця оболонка не виконує своїх функцій, починається затримка розвитку плода, внаслідок чого дитина може народитися недоношеним або занадто маленьким. Це призводить до проблем зі здоров’ям у майбутньому, серйозних патологій, серед яких – ниркова недостатність, порок серця і навіть набряки мозку.

Щоб запобігти всілякі порушення, майбутня мама повинна в обов’язковому порядку проходити планові огляди, відмовитися від шкідливих звичок і уважно стежити за своїм здоров’ям.

Причини порушень

Причин, за якими може виникнути серйозне порушення у розвитку малюка, дуже багато. До них відносяться зовнішні фактори, вплинути на які може майбутня мама, так і внутрішні, які вже закладені в генетичному коді. Однак, навіть якщо прогноз несприятливий, можна розпочати ефективне лікування за сучасними методиками.

Головна причина, по якій відбувається всяке порушення у розвитку плоду, в тому числі і синдром затримки розвитку плода, це нездоровий спосіб життя батьків. Загальною помилкою є той факт, що майбутнє дитини залежить тільки від матері, але батько також бере безпосередню участь в правильному, здоровому розвитку. Якщо батьки зловживають алкоголем, вживають наркотики або курять, ймовірність народження дитини з затримкою в розвитку дуже висока.

До поширених причин належить і резус-конфлікт, коли у матері резус-фактор крові негативний, а у батька – позитивний (буває і навпаки). Тоді парам рекомендується спостереження у лікаря, який буде призначати терапію і особливі препарати.

Щоб знизити ризик затримки розвитку, матері рекомендується займатися лікувальною фізкультурою і відвідувати басейн. Найпростіші вправи зміцнять організм і жіночі родові шляхи, що допоможуть дитині розвиватися повноцінно.

Діагностика затримки розвитку плода

Для того щоб почати діагностику ЗВРП, знадобиться консультація грамотного фахівця, який підкаже, які аналізи необхідно здати і як правильно позбутися від проблеми. Зазвичай майбутня мама проходить УЗД, огляд у гінеколога, здає проби крові.

Найчастіше пацієнтка повинна здати аналізи на вміст плацентарних гормонів. Результат повідомить, наскільки хорошу підтримку отримує майбутній малюк. Показники у здорової матері будуть в нормі, і ніяка допомога лікаря не знадобиться.

Ще один ефективний метод дослідження – вимірювання дна матки. Цим займається акушер-гінеколог в спеціалізованій клініці, яку відвідує матір.

Останній метод, який допоможе в діагностиці СЗРП, це УЗД серця плода. Нормальні показники – 120-160 ударів в хвилину. Якщо результат не відповідає нормі – у лікаря є серйозні підстави запідозрити, що плід розвивається дисгармонійно.

Лікування затримки розвитку

Методи нетрадиційної медицини, які можуть бути рекомендовані народними лікарями, в цьому випадку не допоможуть – ефективним виявиться тільки медикаментозне лікування.

Зазвичай майбутній мамі призначають токолітичної (тобто розслаблюють матку) препарати. Вони допомагають розширити судини, збільшити приплив крові, що дозволить поставляти в плаценту більше кисню і поживних речовин, підтримати ендокринну систему.

Також призначається курс вітамінів Е і С, які активно беруть участь у процесах обміну і допомагають організму відновити втрачені запаси поживних речовин.

Остання рекомендація, яка дається кожній пацієнтці, це відновлення режиму дня. Майбутня мати повинна відпочивати не менше 6 годин на добу, спати в положенні на боці. Чим більше часу жінка проводить вдома, тим вище шанс народження здорового і активного малюка.

Профілактика затримки розвитку плода

Будь-яке захворювання легше попередити, чим вилікувати, тому молодим батькам настійно рекомендується зайнятися профілактикою.

Щоб уникнути затримок у розвитку плоду і знизити ризик розвитку патологічних захворювань, майбутній мамі рекомендується відмовитися від шкідливих звичок і пройти курс відновлення. Плюсом будуть щадні заняття спортом, оздоровчі процедури і ЛФК.

Особливу увагу необхідно приділяти організму, коли плід починає проходити перші етапи розвитку, зокрема період формування плаценти. Тоді жінці заборонено перебувати в небезпечних зонах, зонах з підвищеним рівнем радіації. Це не тільки захистить малюка, але і знизить ризик появи фонових мутацій.

Жінкам після 30 і жінкам, які вже були вагітні, призначається курс медикаментів, що сприяють розширенню судин. Щодня необхідно контролювати артеріальний тиск і вміст цукру в крові.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code