vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Лікування стенокардії Принцметала

У 1959 р. відомий кардіолог Принцметал з колегами описав особливу форму захворювання серця, яка згодом отримала назву стенокардія Принцметала. У хвороби є ще кілька назв: вазоспастична, варіантна, спонтанна.

Лечение стенокардии Принцметала

Це стенокардія у стані спокою. Її викликає спазм судин, що живлять серцевий м’яз. Недуга цей досить рідкісний (не більше 5% від загальної кількості пацієнтів з ішемічною хворобою серця).

Вазоспастична стенокардія вимагає дещо іншого лікування, чим інші захворювання цієї групи, тому її виділяють в особливу форму. Проявляється як окремо, так і спільно зі стенокардією напруги.

Клінічна картина захворювання

Стенокардія Принцметала може викликатися безліччю причин, але основною вважається атеросклероз (хронічний або в початковій стадії). Велика частина хворих, що страждають атеросклерозом, має бляшки, що ведуть до стенозу судин. Це і викликає стенокардію.

Ще однією причиною вважається звичайна стенокардія напруги, яка мучить хворого тривалий час. На її тлі розвивається варіантна стенокардія.

Курці схильні до цього захворювання набагато більше, чим некурящі люди. Нікотинова залежність вважається ще однією причиною, що сприяє розвитку стенокардії спокою.

Симптоми захворювання досить характерні, і за ним не важко впізнати розвиток у хворого стенокардії Принцметала:

 • людина в стані спокою (частіше вночі, коли спить) починає відчувати сильні різкі болі в області грудей;
 • у хворого знижується тиск, частішає ритм серця;
 • ЕКГ показує картину, схожу з тією, яка виявляється при інфаркті міокарда;
 • з’явилися болі викликають рясне потовиділення і стають нестерпними;
 • болі тривають до 15 хвилин, потім ненадовго відступають і повторюються;
 • порушення роботи вегетативної системи;
 • напад починається з збліднення, болів у голові, стрибків артеріального тиску, можливі непритомність.

Якщо хоча б одного разу людина випробував такі відчуття, то йому варто негайно звернутися до лікаря для проходження обстеження та уточнення діагнозу. Тільки фахівець може зробити висновок про наявність хвороби і призначити відповідне лікування. Відкладаючи візит в поліклініку, хворий лише погіршує ситуацію, що може погіршити стан здоров’я.

Стенокардія Принцметала здатна привести до інфаркту, але частка ймовірності цього незначна чинності нетривалості спазму. На роботі електричної функції серцевого м’яза це позначиться, що призведе до нестабільного ритму серця.

Серед таких порушень є тахікардія шлуночків, деколи приводить до сумних наслідків, якщо її не лікувати вчасно.

Ризик наслідків залежить від частоти нападів, їх тяжкості. Якщо стенокардія даної форми триває досить довго, то летальна ймовірність зростає до 25% випадків.

Діагностика та лікування

Визначення захворювання відбувається з допомогою ЕКГ під час протікає нападу. На електрокардіограмі фахівець бачить, піднято чи сегмент ST. Зазвичай він піднятий і при інфаркті, але у такому разі підняте положення триває близько місяця, а при стенокардії спокою – всього лише 20 хвилин.

Якщо ЕКГ недостатньо, то діагностика проводиться й іншими методами: холодовий або ішемічний тест, гипервентиляционные проби з ацетилхоліном та ергометрину.

Щоб перевірити, на які фізичні навантаження здатний пацієнт, проводяться дослідження з навантаженням на організм. Спонтанна стенокардія може вимагати ще одного обстеження для підтвердження діагнозу (коронографию).

Після постановки діагнозу хворому призначається лікування. Як правило, пацієнт госпіталізується. На початковому етапі захворювання піддається медикаментозній терапії.

У подальшому лікар призначає нітрати тривалої дії. Коронарні артерії розширюють за допомогою спеціальних препаратів – антагоністів калію. Але слід пам’ятати, що всі призначення робить тільки лікар.

Лікування проходить цілим курсом. Якщо перервати його, то негативні наслідки не змусять себе довго чекати: кількість нападів збільшиться, симптоми захворювання посиляться, сильно зросте ризик розвитку інфаркту. Тому необхідний прийом медикаментів строго за розкладом згідно з медичним призначенням.

У випадку присутності у хворого важкого атеросклерозу терапевтичних заходів може виявитися недостатньо. В такому випадку пацієнту можуть призначити хірургічне лікування, наприклад, стентування судин, шунтування та інше.

Народні засоби можуть використовуватися для зняття больового нападу, але не для повноцінного лікування. Можна скористатися наступними засобами й методами:

 • перцевий пластир, гірчичний порошок зменшать біль у серці, якщо їх поставити на ікри ніг;
 • ментолові аптечні пастилки для розсмоктування прискорять проходження больових відчуттів;
 • ялицеве масло, втираемое в груди в області серця), знімає напад хвороби;
 • масаж мізинця на лівій руці при нападі здатний купірувати біль.

Всі процедури можна виконувати тільки після консультації з лікарем.

Профілактика і прогноз стенокардії Принцметала

Профілактика даного захворювання проста і зрозуміла. Необхідно виключити деякі причини, що її викликали (у першу чергу куріння). Якщо ж людина не курить, то варто обмежити відвідування тих місць, де дозволено вживання тютюну.

Рух – це життя. Таке правило рятує від багатьох захворювань. Проблеми з серцем також відносяться до таких. Якщо людина більше рухається, то це добре позначається на серці, судинах.

Їжа не повинна бути висококалорійною. Продукти з тваринними жирами краще виключити з раціону. Алкоголь повинен бути під забороною.

Необхідний повноцінний здоровий сон довжиною не менше 8 годин. Перед ним бажані вечірні прогулянки на свіжому повітрі.

Людина будь-якого віку в змозі виконувати такі нескладні правила, щоб уникнути проблем зі здоров’ям.

Довгостроковий прогноз після лікування стенокардії Принцметала досить сприятливий. Іноді відбувається ремісія, що триває роками. Негативні наслідки можливі. Це інфаркт міокарда у хворих, що страждають стенокардією довгий час. Щоб контролювати свій стан, кожен хворий ставиться на диспансерний облік у кардіолога. Постійне медичне спостереження допоможе уникнути погіршення ситуації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code